 |
|
Obecny czas: Czw, 25.06.2026, 5:04
|
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy
Jakie fajne auta widzieliście?
| Autor |
Wiadomość |
|
hiob
Postów: 694 Miejscowość: Charlotte, NC
Samochód: 328i F30;M3 E90;126p
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
bartez napisał(a): Grzybeusz napisał(a): DKW F5 ?? Czy mylę się ?? To jest Audi. Interesujące. Całkiem zapomniałem, że nazwa Audi to nie całkiem współczesny wymysł i że przed zaistnieniem firmy Auto Union w roku 1932 taka marka istniała. Ale Auto Union powstało właśnie z połączenia Audi, Horcha, DKW i Wanderera. Pewnie dlatego zapomniałem, że, według Wikipedii, w 1938 roku DKW posiadało 17,9% niemieckiego rynku, a Audi jedynie 0,1%, Ja w każdym razie z dzieciństwa pamiętam jedynie Dekawki. (Dowcip z moich przedszkolnych lat: Co oznacza skrót DKW? - "Dykta, klej i woda" - nawiązanie do materialów, z których Dekawki były budowane  ) Po wojnie zakłady w Zwickau produkujące auta DKW dostały się pod okupację radziecką i w NRD zaczęto je produkować jako samochód o nazwie IFA. Potem ich produkcję przeniesiono do Eisenach i IFA stała się Wartburgiem, a w Zwickau zaczęto produkować "petkę", czyli P70 (takim autem nasz sąsiad przywiózł mnie i mamę ze szpitala, gdy się urodziłem w 57 roku), który wyewoluował w P50 Trabant, a następnie w Trabanta 600 i 601. Zabawne, że i dzisiejsze Audi i Wartburg z Trabantem i nawet Saab - wywodzą się z tej samej, starej Dekawki. Tylko, że Wartburg i Trabant nigdy nie stały się niczym innym, niż "Dekawka po faceliftingu", Saab mial swoje dobre dni, ale też już padł, a Audi, choć straciło niezależność, pod opieką Volkswagena radzi sobie całkiem dobrze. I jeszcze jedna ciekawostka: VW kupił Auto Union w 1966 roku od... Mercedesa. Mercedes zostawił jednak sobie fabrykę Auto Union w Düsseldorfie, gdyż tam już produkowali samochody Mercedes. A VW po opracowaniu nowej generacji czterosuwowych silników dla Auto Union powrócił do marki Audi, nieużywanej od czasów przedwojennych, bo Auto Union kojarzyło się z dwusuwami. Kończąc offtopic wypadałoby wrzucić jakąś fotkę interesującego auta, czy dwóch.  Żadnych rewelacji, ale nie na co dzień widuje się Lotusa Europę. 
_________________ FORUM
YOU TUBE
|
| Pon, 16.07.2012, 1:00 |
|
 |
|
Ice
Moderator
Postów: 24507
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Bardzo chciałbym poznać uczucia, które kierowały kimś mieszkającym w Stanach do kupna Matiza z Chin bez jednego koła 
_________________ | pajacyk.pl • polskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.
|
| Pon, 16.07.2012, 12:19 |
|
 |
|
Opelu
Postów: 607 Miejscowość: Jarocin
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Może jakiś Brytol nie mógł przerobić na prawostronność ulubionego Relianta i kupił Matiza, "bo mu przypomina ojczyznę" 
_________________ "Being second is to be the first of the ones who lose." Ayrton Senna da Silva Motor Show 2012
|
| Pon, 16.07.2012, 12:22 |
|
 |
|
kulikowski
Postów: 7543 Miejscowość: Warszawa
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Ice napisał(a): Bardzo chciałbym poznać uczucia, które kierowały kimś mieszkającym w Stanach do kupna Matiza z Chin bez jednego koła  zarejestrował jako motorower (niższe OC/AC) ?
_________________ no i jest! Solidarni z Ukrainą
Ostatnio edytowany przez kulikowski, Czw, 19.07.2012, 17:03, edytowano w sumie 1 raz
|
| Pon, 16.07.2012, 12:35 |
|
 |
|
Wilu
Postów: 22089
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
_________________ https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/
|
| Pon, 16.07.2012, 20:30 |
|
 |
|
gibki8
Postów: 6186 Miejscowość: Jarosław
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
_________________ http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010# https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy
Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!
|
| Pon, 16.07.2012, 21:48 |
|
 |
|
choopster
Postów: 2897 Miejscowość: Inowrocław | Poznań
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
|
| Śro, 18.07.2012, 17:53 |
|
 |
|
Ice
Moderator
Postów: 24507
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Ładne rodzynki... a o parkowaniu Ferrari nie wspomnę nic 
_________________ | pajacyk.pl • polskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.
|
| Śro, 18.07.2012, 19:49 |
|
 |
|
choopster
Postów: 2897 Miejscowość: Inowrocław | Poznań
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
No Ferrari zaparkowane miszczosko - na środku głównej drogi wjazdowej na parking  widzieli je wszyscy  a warto wspomnieć, że właściciel już kiedyś zastał swoje 458 z blokadą na kole 
|
| Śro, 18.07.2012, 20:09 |
|
 |
|
RR ltd Co.
Moderator
Postów: 20837 Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Taka ciekawostka 
_________________ Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram
|
| Nie, 22.07.2012, 21:00 |
|
 |
|
Alfisti4ever
Postów: 8586 Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
_________________ Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu! La vita è troppo corta per non guidare italiano!
Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?
|
| Nie, 22.07.2012, 22:27 |
|
 |
|
Kobi
Moderator
Postów: 23638 Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
_________________ Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.
|
| Nie, 29.07.2012, 19:26 |
|
 |
|
hiob
Postów: 694 Miejscowość: Charlotte, NC
Samochód: 328i F30;M3 E90;126p
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Felicia to była moja miłość... Co prawda sam nie bardzo już teraz rozumiem dlaczego, ale był czas, gdy jeszcze chodziłem w krótkich majtkach do piaskownicy, że uważałem ją za jedno z najpiękniejszych aut na świecie. 
_________________ FORUM
YOU TUBE
|
| Nie, 29.07.2012, 21:11 |
|
 |
|
Grzybeusz
Postów: 145 Miejscowość: Guildford, Larch Avenue 65
Samochód: Składak
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Po pierwsze proponowałbym dodac temat o ciekawych autach... bo tutaj bardziej pasują jakies zabytki supercaryitp ;D ale jak narazie tu dodam z torunia opel astra google car xD   wiem zła jakość ale z telefonu i na przybliżeniu EDIT// PS kiedyś obok mnie przejezdzał na osiedlu pod domem moze bede sławny... jak ktos chce to moge kiedy tam zrobic aparatem fotki ;d
_________________ Aj koming bek, Jesturdej and my new name.
|
| Wto, 31.07.2012, 11:45 |
|
 |
|
RR ltd Co.
Moderator
Postów: 20837 Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
_________________ Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram
|
| Czw, 02.08.2012, 14:26 |
|
 |
|
choopster
Postów: 2897 Miejscowość: Inowrocław | Poznań
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
|
| Czw, 02.08.2012, 17:39 |
|
 |
|
Homer
Postów: 2045 Miejscowość: Springfield
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Te Mercedesy AMG to w jakiejś promocji dla Inowrocławia sprzedają czy jak ?
|
| Czw, 02.08.2012, 18:48 |
|
 |
|
choopster
Postów: 2897 Miejscowość: Inowrocław | Poznań
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
No też się nad tym zastanawiam  bo faktycznie nagromadzenie AMG w przeliczeniu na ilość mieszkańców może być najwyższa w kraju  i dochodzi już do takich przypadków jak to C63, że właściciel mieszka w komunistycznym bloku i trzyma go pod chmurką na osiedlu  i nie umiem powiedzieć dlaczego, jakiś dziwny fenomen  niemniej jednak ja się cieszę, dźwięk tych aut jest nie do opisania 
|
| Czw, 02.08.2012, 18:59 |
|
 |
|
Michae
Postów: 3769
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Coś w tym naprawdę jest, bo zawsze maksymalnie 15-20 minutowym przejazdem przez Inowrocław spotykam przynajmniej jedno AMG 
_________________ Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia. Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.
|
| Czw, 02.08.2012, 19:15 |
|
 |
|
choopster
Postów: 2897 Miejscowość: Inowrocław | Poznań
|
 Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Przy normalnym wypadzie do centrum, 4-5 sztuk murowane  jak przypasi szczęście to nawet więcej  mój rekord to 9 sztuk AMG spotkanie 1 dnia 
|
| Czw, 02.08.2012, 19:51 |
|
|
Kto jest online |
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości |
|
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
|
|  |