Obecny czas: Czw, 25.06.2026, 5:05




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1164 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 59  Następna
Jakie fajne auta widzieliście? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 694
Miejscowość: Charlotte, NC
Samochód: 328i F30;M3 E90;126p
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
bartez napisał(a):
Grzybeusz napisał(a):
DKW F5 ?? Czy mylę się ??


To jest Audi.


Interesujące. Całkiem zapomniałem, że nazwa Audi to nie całkiem współczesny wymysł i że przed zaistnieniem firmy Auto Union w roku 1932 taka marka istniała. Ale Auto Union powstało właśnie z połączenia Audi, Horcha, DKW i Wanderera. Pewnie dlatego zapomniałem, że, według Wikipedii, w 1938 roku DKW posiadało 17,9% niemieckiego rynku, a Audi jedynie 0,1%, Ja w każdym razie z dzieciństwa pamiętam jedynie Dekawki. (Dowcip z moich przedszkolnych lat: Co oznacza skrót DKW? - "Dykta, klej i woda" - nawiązanie do materialów, z których Dekawki były budowane :lol: )

Po wojnie zakłady w Zwickau produkujące auta DKW dostały się pod okupację radziecką i w NRD zaczęto je produkować jako samochód o nazwie IFA. Potem ich produkcję przeniesiono do Eisenach i IFA stała się Wartburgiem, a w Zwickau zaczęto produkować "petkę", czyli P70 (takim autem nasz sąsiad przywiózł mnie i mamę ze szpitala, gdy się urodziłem w 57 roku), który wyewoluował w P50 Trabant, a następnie w Trabanta 600 i 601.

Zabawne, że i dzisiejsze Audi i Wartburg z Trabantem i nawet Saab - wywodzą się z tej samej, starej Dekawki. Tylko, że Wartburg i Trabant nigdy nie stały się niczym innym, niż "Dekawka po faceliftingu", Saab mial swoje dobre dni, ale też już padł, a Audi, choć straciło niezależność, pod opieką Volkswagena radzi sobie całkiem dobrze.

I jeszcze jedna ciekawostka: VW kupił Auto Union w 1966 roku od... Mercedesa. Mercedes zostawił jednak sobie fabrykę Auto Union w Düsseldorfie, gdyż tam już produkowali samochody Mercedes. A VW po opracowaniu nowej generacji czterosuwowych silników dla Auto Union powrócił do marki Audi, nieużywanej od czasów przedwojennych, bo Auto Union kojarzyło się z dwusuwami.

Kończąc offtopic wypadałoby wrzucić jakąś fotkę interesującego auta, czy dwóch. :lol: Żadnych rewelacji, ale nie na co dzień widuje się Lotusa Europę. :P

Image Image Image Image Image Image

_________________
FORUM

YOU TUBE


Pon, 16.07.2012, 1:00
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Bardzo chciałbym poznać uczucia, które kierowały kimś mieszkającym w Stanach do kupna Matiza z Chin bez jednego koła :lol:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 16.07.2012, 12:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Może jakiś Brytol nie mógł przerobić na prawostronność ulubionego Relianta i kupił Matiza, "bo mu przypomina ojczyznę" :twisted:

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Pon, 16.07.2012, 12:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7543
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Ice napisał(a):
Bardzo chciałbym poznać uczucia, które kierowały kimś mieszkającym w Stanach do kupna Matiza z Chin bez jednego koła :lol:
zarejestrował jako motorower (niższe OC/AC) ?

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Ostatnio edytowany przez kulikowski, Czw, 19.07.2012, 17:03, edytowano w sumie 1 raz

Pon, 16.07.2012, 12:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Wykopaliska z telefonu ;) mogłem kiedys dawac ale nie pamiętam... :/

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Pon, 16.07.2012, 20:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Parę zdjęć z ostatniego dnia zlotu KRAK 2012. Obróbka lekko eksperymentalna ;) wszystkich bolidów nie mam bo aparat coś odj**ał i sie rozładował :D Zdjęcia dają tu bo na relacje się nie nadają :P
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Pon, 16.07.2012, 21:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Dzisiaj wpadłem służbowo do Poznania i... miło mnie zaskoczył :) oba złapane przypadkowo w przeciągu 5 minut :P

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Śro, 18.07.2012, 17:53
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Ładne rodzynki... a o parkowaniu Ferrari nie wspomnę nic :mryellow:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 18.07.2012, 19:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
No Ferrari zaparkowane miszczosko - na środku głównej drogi wjazdowej na parking :mryellow: widzieli je wszyscy :mryellow: a warto wspomnieć, że właściciel już kiedyś zastał swoje 458 z blokadą na kole :P


Śro, 18.07.2012, 20:09
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20837
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Taka ciekawostka
Image Image

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 22.07.2012, 21:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Image
A gdzie to sobie Niemiec tym RR jedzie :?: :> Nieładnie, oj nieładnie :>

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Nie, 22.07.2012, 22:27
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Strzelane od tak przy zwiedzaniu ;) Nie nastawiałem się na robienie zdjęć autom bo nie po to jechałem na wakacje ale miło było zobaczyć kilka ciekawych aut ;) Wiele też mi umknęło bo akurat prowadziłem typu kilka R8, SLS, Exige czy np w Dreźnie ... Renault Twizzy ;)

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 29.07.2012, 19:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 694
Miejscowość: Charlotte, NC
Samochód: 328i F30;M3 E90;126p
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Felicia to była moja miłość... Co prawda sam nie bardzo już teraz rozumiem dlaczego, ale był czas, gdy jeszcze chodziłem w krótkich majtkach do piaskownicy, że uważałem ją za jedno z najpiękniejszych aut na świecie. :lol:

_________________
FORUM

YOU TUBE


Nie, 29.07.2012, 21:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 145
Miejscowość: Guildford, Larch Avenue 65
Samochód: Składak
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Po pierwsze proponowałbym dodac temat o ciekawych autach... bo tutaj bardziej pasują jakies zabytki supercaryitp ;D

ale jak narazie tu dodam z torunia opel astra google car xD

Image

Image

wiem zła jakość ale z telefonu i na przybliżeniu

EDIT// PS kiedyś obok mnie przejezdzał na osiedlu pod domem moze bede sławny... jak ktos chce to moge kiedy tam zrobic aparatem fotki ;d

_________________
Aj koming bek, Jesturdej and my new name.


Wto, 31.07.2012, 11:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20837
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Image

Image

Image

Image

Image

Image

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 02.08.2012, 14:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Image

Image

Image

Image


Czw, 02.08.2012, 17:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Te Mercedesy AMG to w jakiejś promocji dla Inowrocławia sprzedają czy jak ?


Czw, 02.08.2012, 18:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
No też się nad tym zastanawiam :lol: bo faktycznie nagromadzenie AMG w przeliczeniu na ilość mieszkańców może być najwyższa w kraju :mryellow: i dochodzi już do takich przypadków jak to C63, że właściciel mieszka w komunistycznym bloku i trzyma go pod chmurką na osiedlu :lol: :lol: i nie umiem powiedzieć dlaczego, jakiś dziwny fenomen :wink: niemniej jednak ja się cieszę, dźwięk tych aut jest nie do opisania :twisted:


Czw, 02.08.2012, 18:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Coś w tym naprawdę jest, bo zawsze maksymalnie 15-20 minutowym przejazdem przez Inowrocław spotykam przynajmniej jedno AMG :D

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Czw, 02.08.2012, 19:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Jakie fajne auta widzieliście?
Przy normalnym wypadzie do centrum, 4-5 sztuk murowane :) jak przypasi szczęście to nawet więcej :mryellow: mój rekord to 9 sztuk AMG spotkanie 1 dnia :twisted:


Czw, 02.08.2012, 19:51
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1164 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 59  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018