Obecny czas: Sob, 27.06.2026, 3:42




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
2012 Jaguar F-type 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 17041
Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
Post 2012 Jaguar F-type
Do sieci wydostały się oficjalne plany Jaguara na nową linię modelową marki, wśród nich są plany powstania dwuosobowego roadstera nazwanego roboczą jak na razie F-type. Ma to być tak zwany "Porsche killer"(tak nawiasem mówiąc, coraz więcej tych "killerów" się robi...). Według szefostwa Jaguara auto miało by nieźle zawojować na rynku, szczególnie w kraju smakoszy fastfood`ów i w kraju gdzie ludzie robią sobie przerwę na herbatę. Najprawdopodobniej dla obniżenia kosztów produkcji i problemów firmy auto będzie bazowało na Jaguarze XF. F-type będzie wyposażony w silniki V6 i V8 a cena ma się zaczynać od pułapu £45,000.
Auto miało by być o około 200 kg lżejsze od "ixefa", krótsze o 70 cm, rozstaw osi ma się zmniejszyć o 40 cm. Na razie wiadomo, iż powstanie wersja otwarta wyposażona w soft-topa, czyli płócienny dach. Nie tylko obniży to cenę samego projektu, cenę auta ale także zmniejszy masę auta i doda mu nutki "nostalgii".
Image

Tak nawiasem mówiąc, w planach na najbliższe alta według magazynu AutoCar ma stworzenie XF Coupé, XF Crossover 4x4 :!: :shock: , XF Convertible, XF Estate, XF-R XKR-R Coupé, XK-wersja coupe-sedan(Boże drogi, ratuj Nas...), nowego XJ....



Jeśli ktoś chciałby więcej informacji o poszczególnych wyżej wymienionych modelach, to proszę pisać ;)

_________________
Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!


Nie, 03.02.2008, 18:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: 2010/201X Jaguar F-type
VW_Marcin napisał(a):
Tak nawiasem mówiąc, w planach na najbliższe alta według magazynu AutoCar ma stworzenie XF Coupé, XF Crossover 4x4 :!: :shock: , XF Convertible, XF Estate, XF-R XKR-R Coupé, XK-wersja coupe-sedan(Boże drogi, ratuj Nas...), nowego XJ....


Cholera mam nadzieję, że trochę pozmieniają te plany... :/ Chociaż Crossover i tak był nieunikniony...
Za to zupełnie się nie mogę połapać jak do siebie miałyby się mieć XK, XF Coupe, F-Type i E-Type... :roll:

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Nie, 03.02.2008, 18:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 17041
Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
Post Re: 2010/201X Jaguar F-type
XF to luksusowe coupe stworzone do "woĹĽenia du*y", E- type to po prostu wskrzeszenie legendy, F-type najbardziej sportowe z coupe`owatych Jaguara no i XK to po prostu Coupe plasujÄ…ce siÄ™ na samym dole tej hierarchii...

_________________
Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!


Nie, 03.02.2008, 18:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 17041
Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
Post Re: 2010/201X Jaguar F-type
Image

_________________
Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!


Pią, 08.02.2008, 20:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: 2010/201X Jaguar F-type
Wygląda bardziej jak Mercedes a nie Jag, chociaż musze przyznać że podoba mi się na tych szkicach

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Pią, 08.02.2008, 20:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3271
Miejscowość: Zewsząd
Samochód: Opel Astra 1,6
Post Re: 2010/201X Jaguar F-type
Image
Image
cochespias :wink:

_________________
"Był las nie było was, będzie las nie będzie was"
Prymas Wyszyński


Czw, 21.02.2008, 15:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2010/201X Jaguar F-type
Tyleczek od 8C jak nic :twisted: Calkiem ciekawa wizja, i widze ze zapanowala moda na tyl z okraglymi swiatlami z tylu :> Bo nie bez powodu w prawie kazdej wizji z tylu mamy okragle swiatla, nawet jesli pozniej nie koniecznie znajda sie w serii :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Czw, 21.02.2008, 15:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: 2010/201X Jaguar F-type
Teraz do każdej wizji będą wpychać tylne lampki z 8c :/ Jeśli nie będzie miał przodu, jak XF, to może sobie być :twisted:


Czw, 21.02.2008, 15:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 17041
Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
Post Re: 2010/201X Jaguar F-type
Image
Do budowy auta zostaną wykorzystane komponenty z aluminium, oraz niektóre części z Jaguara XK i XF dla obniżenia kosztów produkcji.

roadandtrack

_________________
Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!


Pon, 12.05.2008, 15:16
Profil

Postów: 484
Miejscowość: Gdańsk
Post Re: 2010/201X Jaguar F-type
Na tej ostatniej wizji wygląda bardzo zachęcająco.


Pon, 12.05.2008, 16:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 99
Post Re: 2010/201X Jaguar F-type
Tył tego auta zupelnie nie pasuje do mojego wyobrażenie jaguarów. Okrągłym światłom mówimy nie! ;d


Śro, 14.05.2008, 12:29
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20837
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2010/201X Jaguar F-type
Ostatnia wizja jest niczego sobie, byle tylko nie skopiowali tyłu od 8C :P

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 14.05.2008, 12:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: 2010/201X Jaguar F-type
CoĹ› mi strasznie Mercedesem zalatuje

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Śro, 14.05.2008, 18:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5698
Post Re: 2010/201X Jaguar F-type
Image
Jaguar XE Rendering (Cropped)
(c)worldcarfans.com

_________________
TechnoBase.FM.24h. Electro


Czw, 12.03.2009, 21:27
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 4079
Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
Post Re: 2010/201X Jaguar F-type
Zmienię nazwę tematu na "Jaguat XE", gdyż Jag już jakiś czas temu zastrzegł sobie prawa do nawy XE oraz C-XE (concept poprzedzający XE - analogicznie do C-XF)

_________________
>>>


Czw, 12.03.2009, 22:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 17041
Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
Post Re: 2010/2011 Jaguar XE
Najnowsze doniesienia dotyczące modelu ukrywającego się jak na razie pod nazwą XE mówią, iż auto ma mieć silnik umieszczony centralnie. Ostatnim Jaguarem produkowanym seryjnie z centralnie umieszczonym silnikiem był XJ220, jednak teraz po 20 latach producent zamierza wprowadzić do oferty auto centralnie umieszczoną jednostką napędową.

Zapowiadany samochód ma zostać zaprezentowany w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Auto ma stanowić poważną konkurencję dla takich modeli jak Audi R8 i zapowiadany Mercedes SLC Gullwing. en lekki samochód sportowy, stylistycznie ma być ewolucją zaprezentowanego w 2001 roku konceptu R-Coupe, a pod względem technicznym czerpać sporo z obecnej generacji modelu XK. W szczególności z dopiero co zaprezentowanej na NAIAS odmiany XKR, której 5-litrowy silnik V8 generujący moc 510 KM zajmie w modelu XE centralne miejsce.

_________________
Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!


Sob, 14.03.2009, 12:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2204
Miejscowość: Kraków
Samochód: Citroen Saxo
Post Re: 2010/2011 Jaguar XE
Jak widzę analizując ten temat Jaguar chce upiec wiele pieczeni na jednym ogniu. Przyznam, że gdyby wyglądały one tak jak przedstawione wizje to jestem za. Nowy sportowy wóz prezentuje się ciekawie zwłaszcza z przodu. Na pewno wyróżniałby się swoim stylem z tłumu rywali. A jedyne co moge mu zarzucić to tył, który niepotrzebnie stworzono w stylu retro.

_________________
Zapraszam do zapoznania się z kompendium wiedzy o moim samochodzie:
http://www.autogaleria.pl/forum/showthr ... bserow%F3z


Wto, 17.03.2009, 21:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5698
Post Re: 2010/2011 Jaguar XE
Image
autointernationaal.nl/

_________________
TechnoBase.FM.24h. Electro


Nie, 19.07.2009, 16:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 182
Samochód: Kia Pro_cee'd 1.4
Post Re: 2010/2011 Jaguar XE
Na tej ostatniej wizji prędzej jakiegoś Mercedesa czy Opla (Speedstera) przypomina. :/


Nie, 19.07.2009, 16:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 800
Miejscowość: Zamość
Samochód: już niedługo
Post Re: 2010/2011 Jaguar XE
Ten tył to szczyt żenady :/ A ogólnie auto tez do mnie nie przemawia :roll:


Nie, 19.07.2009, 17:58
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018