 |
|
Obecny czas: Sob, 27.06.2026, 3:41
|
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy
| Autor |
Wiadomość |
|
VW_Marcin
Postów: 17041 Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
|
 2012 Jaguar F-type
Do sieci wydostały się oficjalne plany Jaguara na nową linię modelową marki, wśród nich są plany powstania dwuosobowego roadstera nazwanego roboczą jak na razie F-type. Ma to być tak zwany "Porsche killer"(tak nawiasem mówiąc, coraz więcej tych "killerów" się robi...). Według szefostwa Jaguara auto miało by nieźle zawojować na rynku, szczególnie w kraju smakoszy fastfood`ów i w kraju gdzie ludzie robią sobie przerwę na herbatę. Najprawdopodobniej dla obniżenia kosztów produkcji i problemów firmy auto będzie bazowało na Jaguarze XF. F-type będzie wyposażony w silniki V6 i V8 a cena ma się zaczynać od pułapu £45,000. Auto miało by być o około 200 kg lżejsze od "ixefa", krótsze o 70 cm, rozstaw osi ma się zmniejszyć o 40 cm. Na razie wiadomo, iż powstanie wersja otwarta wyposażona w soft-topa, czyli płócienny dach. Nie tylko obniży to cenę samego projektu, cenę auta ale także zmniejszy masę auta i doda mu nutki "nostalgii".  Tak nawiasem mówiąc, w planach na najbliższe alta według magazynu AutoCar ma stworzenie XF Coupé, XF Crossover 4x4 , XF Convertible, XF Estate, XF-R XKR-R Coupé, XK-wersja coupe-sedan(Boże drogi, ratuj Nas...), nowego XJ.... Jeśli ktoś chciałby więcej informacji o poszczególnych wyżej wymienionych modelach, to proszę pisać 
_________________ Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!
|
| Nie, 03.02.2008, 18:23 |
|
 |
|
Triumph4111
Postów: 2013 Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
|
 Re: 2010/201X Jaguar F-type
VW_Marcin napisał(a): Tak nawiasem mĂłwiÄ…c, w planach na najbliĹĽsze alta wedĹ‚ug magazynu AutoCar ma stworzenie XF CoupĂ©, XF Crossover 4x4 , XF Convertible, XF Estate, XF-R XKR-R CoupĂ©, XK-wersja coupe-sedan(BoĹĽe drogi, ratuj Nas...), nowego XJ.... Cholera mam nadziejÄ™, ĹĽe trochÄ™ pozmieniajÄ… te plany...  ChociaĹĽ Crossover i tak byĹ‚ nieunikniony... Za to zupeĹ‚nie siÄ™ nie mogÄ™ poĹ‚apać jak do siebie miaĹ‚yby siÄ™ mieć XK, XF Coupe, F-Type i E-Type... 
_________________ "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem
|
| Nie, 03.02.2008, 18:44 |
|
 |
|
VW_Marcin
Postów: 17041 Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
|
 Re: 2010/201X Jaguar F-type
XF to luksusowe coupe stworzone do "woĹĽenia du*y", E- type to po prostu wskrzeszenie legendy, F-type najbardziej sportowe z coupe`owatych Jaguara no i XK to po prostu Coupe plasujÄ…ce siÄ™ na samym dole tej hierarchii...
_________________ Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!
|
| Nie, 03.02.2008, 18:48 |
|
 |
|
VW_Marcin
Postów: 17041 Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
|
 Re: 2010/201X Jaguar F-type
_________________ Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!
|
| Pią, 08.02.2008, 20:34 |
|
 |
|
gibki8
Postów: 6186 Miejscowość: Jarosław
|
 Re: 2010/201X Jaguar F-type
Wygląda bardziej jak Mercedes a nie Jag, chociaż musze przyznać że podoba mi się na tych szkicach
_________________ http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010# https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy
Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!
|
| Pią, 08.02.2008, 20:48 |
|
 |
|
marcello
Postów: 3271 Miejscowość: Zewsząd
Samochód: Opel Astra 1,6
|
 Re: 2010/201X Jaguar F-type
_________________ "Był las nie było was, będzie las nie będzie was"
Prymas Wyszyński
|
| Czw, 21.02.2008, 15:31 |
|
 |
|
Alfisti4ever
Postów: 8586 Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
|
 Re: 2010/201X Jaguar F-type
Tyleczek od 8C jak nic  Calkiem ciekawa wizja, i widze ze zapanowala moda na tyl z okraglymi swiatlami z tylu  Bo nie bez powodu w prawie kazdej wizji z tylu mamy okragle swiatla, nawet jesli pozniej nie koniecznie znajda sie w serii 
_________________ Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu! La vita è troppo corta per non guidare italiano!
Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?
|
| Czw, 21.02.2008, 15:40 |
|
 |
|
3co
Postów: 3836 Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
|
 Re: 2010/201X Jaguar F-type
Teraz do każdej wizji będą wpychać tylne lampki z 8c  Jeśli nie będzie miał przodu, jak XF, to może sobie być 
|
| Czw, 21.02.2008, 15:47 |
|
 |
|
VW_Marcin
Postów: 17041 Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
|
 Re: 2010/201X Jaguar F-type
 Do budowy auta zostaną wykorzystane komponenty z aluminium, oraz niektóre części z Jaguara XK i XF dla obniżenia kosztów produkcji. roadandtrack
_________________ Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!
|
| Pon, 12.05.2008, 15:16 |
|
 |
|
Burago997
Postów: 484 Miejscowość: Gdańsk
|
 Re: 2010/201X Jaguar F-type
Na tej ostatniej wizji wygląda bardzo zachęcająco.
|
| Pon, 12.05.2008, 16:51 |
|
 |
|
kastadnb
Postów: 99
|
 Re: 2010/201X Jaguar F-type
Tył tego auta zupelnie nie pasuje do mojego wyobrażenie jaguarów. Okrągłym światłom mówimy nie! ;d
|
| Śro, 14.05.2008, 12:29 |
|
 |
|
RR ltd Co.
Moderator
Postów: 20837 Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
|
 Re: 2010/201X Jaguar F-type
Ostatnia wizja jest niczego sobie, byle tylko nie skopiowali tyłu od 8C 
_________________ Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram
|
| Śro, 14.05.2008, 12:38 |
|
 |
|
gibki8
Postów: 6186 Miejscowość: Jarosław
|
 Re: 2010/201X Jaguar F-type
CoĹ› mi strasznie Mercedesem zalatuje
_________________ http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010# https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy
Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!
|
| Śro, 14.05.2008, 18:18 |
|
 |
|
drakor
Postów: 5698
|
 Re: 2010/201X Jaguar F-type
 Jaguar XE Rendering (Cropped) (c)worldcarfans.com
_________________ TechnoBase.FM.24h. Electro
|
| Czw, 12.03.2009, 21:27 |
|
 |
|
Osiek
Moderator
Postów: 4079 Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
|
 Re: 2010/201X Jaguar F-type
Zmienię nazwę tematu na "Jaguat XE", gdyż Jag już jakiś czas temu zastrzegł sobie prawa do nawy XE oraz C-XE (concept poprzedzający XE - analogicznie do C-XF)
_________________ >>>
|
| Czw, 12.03.2009, 22:31 |
|
 |
|
VW_Marcin
Postów: 17041 Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
|
 Re: 2010/2011 Jaguar XE
Najnowsze doniesienia dotyczące modelu ukrywającego się jak na razie pod nazwą XE mówią, iż auto ma mieć silnik umieszczony centralnie. Ostatnim Jaguarem produkowanym seryjnie z centralnie umieszczonym silnikiem był XJ220, jednak teraz po 20 latach producent zamierza wprowadzić do oferty auto centralnie umieszczoną jednostką napędową.
Zapowiadany samochód ma zostać zaprezentowany w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Auto ma stanowić poważną konkurencję dla takich modeli jak Audi R8 i zapowiadany Mercedes SLC Gullwing. en lekki samochód sportowy, stylistycznie ma być ewolucją zaprezentowanego w 2001 roku konceptu R-Coupe, a pod względem technicznym czerpać sporo z obecnej generacji modelu XK. W szczególności z dopiero co zaprezentowanej na NAIAS odmiany XKR, której 5-litrowy silnik V8 generujący moc 510 KM zajmie w modelu XE centralne miejsce.
_________________ Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!
|
| Sob, 14.03.2009, 12:35 |
|
 |
|
Jacobser
Postów: 2204 Miejscowość: Kraków
Samochód: Citroen Saxo
|
 Re: 2010/2011 Jaguar XE
Jak widzę analizując ten temat Jaguar chce upiec wiele pieczeni na jednym ogniu. Przyznam, że gdyby wyglądały one tak jak przedstawione wizje to jestem za. Nowy sportowy wóz prezentuje się ciekawie zwłaszcza z przodu. Na pewno wyróżniałby się swoim stylem z tłumu rywali. A jedyne co moge mu zarzucić to tył, który niepotrzebnie stworzono w stylu retro.
_________________ Zapraszam do zapoznania się z kompendium wiedzy o moim samochodzie: http://www.autogaleria.pl/forum/showthr ... bserow%F3z
|
| Wto, 17.03.2009, 21:23 |
|
 |
|
drakor
Postów: 5698
|
 Re: 2010/2011 Jaguar XE
 autointernationaal.nl/
_________________ TechnoBase.FM.24h. Electro
|
| Nie, 19.07.2009, 16:00 |
|
 |
|
charles.carmichael
Postów: 182
Samochód: Kia Pro_cee'd 1.4
|
 Re: 2010/2011 Jaguar XE
Na tej ostatniej wizji prędzej jakiegoś Mercedesa czy Opla (Speedstera) przypomina. 
|
| Nie, 19.07.2009, 16:11 |
|
 |
|
Maniak350
Postów: 800 Miejscowość: Zamość
Samochód: już niedługo
|
 Re: 2010/2011 Jaguar XE
Ten tył to szczyt żenady  A ogólnie auto tez do mnie nie przemawia 
|
| Nie, 19.07.2009, 17:58 |
|
|
Kto jest online |
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości |
|
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
|
|  |