Obecny czas: Sob, 27.06.2026, 9:29




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
2017(?) Opel / Vauxhall Monza / Calibra / GT 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post 
fredro napisał(a):
to juĹĽ nie to samo co stara kalibra

No aż żal patrzeć w jakim stanie są dzisiaj te samochody i przez kogo sa użytkowane :cry:

_________________
PB RWD jest wysoko


Pią, 07.09.2007, 14:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3271
Miejscowość: Zewsząd
Samochód: Opel Astra 1,6
Post 
te rysunki szczegĂłlnie tyl wygladaja paskudnie :/ mam nadzieje ze nowa Calibra to bedzie zretuszowany GTC :mryellow:

_________________
"Był las nie było was, będzie las nie będzie was"
Prymas Wyszyński


Pią, 07.09.2007, 14:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 579
Samochód: Fiat Bravo 1.8 GT
Post 
Cytuj:
mam nadzieje ze nowa Calibra to bedzie zretuszowany GTC

Albo GTC bez retuszu :mryellow: Tamte szkice są w miare ładne ale tylne światła są za "smutne".


Sob, 08.09.2007, 12:44
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post 
Nie no.... zobaczylem temat, ooo fajnie, wskrzeszaja calibre! A tu... wielki zawod. Myslalem, ze chociaz o drobine bedzie nawiazywac do poprzedniego, moim zdaniem bardzo ladnego, udanego modelu*, a tu nic... no szkoda.

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Sob, 08.09.2007, 13:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3945
Post 
mnap86 napisał(a):
Nie no.... zobaczylem temat, ooo fajnie, wskrzeszaja calibre! A tu... wielki zawod. Myslalem, ze chociaz o drobine bedzie nawiazywac do poprzedniego, moim zdaniem bardzo ladnego, udanego modelu*, a tu nic... no szkoda.


Wiesz, no stary model zadebiutował już dość dawno i dzis to już nie jest coś czym mozna by się chwalić.
Ale z drugiej strony mysle, ĹĽe jakieĹ› akcenty ze starego modelu zostanÄ….

_________________
Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem


Sob, 08.09.2007, 14:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post 
mnap86 napisał(a):
Myslalem, ze chociaz o drobine bedzie nawiazywac do poprzedniego, moim zdaniem bardzo ladnego

A jak ma do niego nawiązywać jak porzednia Calibra była produkowane epokę temu. Jedyne nawiązanie to że bedzie dwudrzwiowa :D :lol:

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 08.09.2007, 17:17
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post 
A kto powiedzial, ze dzisiaj nie mozna wypuscic samochodu szpiczastego, plaskiego i szerokiego, takiego na przekor, odmiennego, zeby nie powiedziec kontrowersyjnego? Czemu wszystkie maja wygladac (jescze pare lat...) jak pilka? Czemu to ma sie w ogole nazywac calibra, skoro nie ma nic wspolnego z poprzednim modelem? Rozumiem nazewnictwo w BMW, te 3, 5 itd ciagna sie dekadami, ale taki jest numer serii i auta nastepuj po sobie w nieduzych odstepach czasu, mozna by powiedziec, ze sa to ewolucje. A tu? Jakis rozdmuchany ponton do niczego nie podobny i nazywaja to calibra.

Jasne, tzreba isc z duchem czasu, mogli wiec zostawic linie nadwozia, lub ja delikatnie podciagnac, zmienic delikatnie detale, np lampy i zastosowac nowe technologie w kwestii silnika, zawieszenia i bezpieczenstwa.

A jak to teraz wyglada? Jak gowno w papierku, nic z czekolada wspolnego nie ma, ale chociaz opakowane, sprzeda sie. Niestety takie jest moje zdanie.... :(

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Nie, 09.09.2007, 17:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post 
mnap86 napisał(a):
A jak to teraz wyglada? Jak gowno w papierku, nic z czekolada wspolnego nie ma, ale chociaz opakowane, sprzeda sie. Niestety takie jest moje zdanie.... :(


Możesz poczekaj z takimi głupimi porównaniami aż pokażą prawdziwe auto, a nie jakieś rysuneczki. :roll:

Cytuj:
A kto powiedzial, ze dzisiaj nie mozna wypuscic samochodu szpiczastego, plaskiego i szerokiego, takiego na przekor, odmiennego, zeby nie powiedziec kontrowersyjnego? Czemu wszystkie maja wygladac (jescze pare lat...) jak pilka? Czemu to ma sie w ogole nazywac calibra, skoro nie ma nic wspolnego z poprzednim modelem? Rozumiem nazewnictwo w BMW, te 3, 5 itd ciagna sie dekadami, ale taki jest numer serii i auta nastepuj po sobie w nieduzych odstepach czasu, mozna by powiedziec, ze sa to ewolucje. A tu? Jakis rozdmuchany ponton do niczego nie podobny i nazywaja to calibra.


Oczywiście, że może być stylistycznie do poprzedniego. Jednak kwestia czy to będzie się sprzedawać. Mijają lata, zmieniają się gusta ludzi. To co kiedyś było sukcesem, dzisiaj może być porażką. Nic na siłę. Jak mają zepsuć to co kiedyś było ładne to lepiej żeby stworzyli stylistycznie całkiem nowe auto. Ciężko jest połączyć to co kiedyś było piękne z nowoczesnością. Przykład to New Beetle i choćby Fiat 500. Porażka i sukces. :>


Nie, 09.09.2007, 17:32
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post 
Nie wiem czy porownanie glupie, komentarz do tego co widac, i komentarz aktualny, jezeli premierowe auto sie zmieni, moze zmieni sie moj komentarz.


Co do zmian gustu, masz racje. Ale nie sadzisz, ze nazwa zobowiazuje? A skoro to co widac, nie ma nic wspolnego z poprzednikiem, to nie widze sensu nazywania go tak jak poprzednika (poza wzgledami marketingu, co niestety odbieram jak juz napisalem wyzej...)


Ale ok, kazdy ma swoje zdanie. Nie bede zaczynal tu 3 wojny ;)

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Nie, 09.09.2007, 17:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post 
mnap86 napisał(a):
A skoro to co widac, nie ma nic wspolnego z poprzednikiem, to nie widze sensu nazywania go tak jak poprzednika

Z Twojej wypowiedzi wynika ze tylko Golf moze sie nazywac Golf za kazda nastepna generacja ktore sa do siebie podobne :roll: Firmy staraja sie zeby kolejna generacja modelu byla inna, lepsza, nowoczesniejsza, bardziej dopracowana co czasem idzie w parze z rewolucyjna zmiana wyglada a nie ewolucyjna :> Np takie Megane, co ma pierwsza generacja wspolnego wygladem z obecna, druga generacja :?:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Nie, 09.09.2007, 18:34
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post 
Tyle samo co piernik z wiatrakiem, nie bede komentowal megane2 bo ani to miejsce ani czas, ani za bardzo nie ma co komentowac. Moim skromnym zdaniem nazwa zobowiazuje i juz.

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Nie, 09.09.2007, 18:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post 
Alfisti4ever napisał(a):
Z Twojej wypowiedzi wynika ze tylko Golf moze sie nazywac Golf za kazda nastepna generacja ktore sa do siebie podobne


Nie najlepszy przykład bo Golf ma zawsze wzięcie. Tylko potwierdziłeś w ten sposób słowa mnap86 czyli stara nazwa+podobny design=sukces. Co oczywiście jest nieprawda bo to co udaje się VW nie oznacza, że innemu producentowi to samo wyjdzie. :) Jednak rozumiem to pierwsze co ci przyszło do głowy. :wink:


Nie, 09.09.2007, 18:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post 
morphy napisał(a):
Nie najlepszy przykład bo Golf ma zawsze wzięcie.

Ma wziecie bo zdobyl uznanie :wink:
morphy napisał(a):
stara nazwa+podobny design=sukces.

A Corolla i Auris :?: Nowa nazwa, dosyc podobny styl co prawda ale tez sukces :wink: No ale tutaj tez mozna by dyskutowac jak w wielu innych przypadkach :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Nie, 09.09.2007, 19:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
sAYo napisał(a):
A do mnie te szkice bardziej przemawiają. Od razu widać z jakiego źródła czerpane były inspiracje. Lepsze to niż zwykła 2-drzwiowa Vectra.

Otóż to! Płaskie przednie reflektory, klinowata linia nadwozia. Widać geny poprzednika, a jednocześnie jest bardzo współczesna. Oby zdecydowali się na tylne "bumerangi" zamiast pełnych lamp (nawet kosztem wyższej ceny). :D

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Wto, 11.09.2007, 11:13
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
;)

Image

Źródło: autozeitung.de

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 09.11.2007, 19:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post 
No z przodu nie wyglÄ…da ĹĽle, ciekawe jak reszta :>

_________________
PB RWD jest wysoko


Pią, 09.11.2007, 20:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3271
Miejscowość: Zewsząd
Samochód: Opel Astra 1,6
Post 
Nie no totalna porÄ…zka :/ kiepska przerobka Astry

_________________
"Był las nie było was, będzie las nie będzie was"
Prymas Wyszyński


Pią, 09.11.2007, 20:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 125
Post 
under napisał(a):
Bardzo ładna wizja, tylko 150 konny silnik to trochę mało dla takiego auta. Nawet Corsie nie daje jakichś świetnych osiągów, a ona jest dużo lżejsza.

A ak to jest moj "faworyt" jezeli chodzi o ople :D

_________________
AUDI , MERCEDES , BMW - najlepsze samochody jeżeli chodzi o wygodne i inne rzeczy :D:D:D


Pią, 09.11.2007, 22:26
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 4079
Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
Post 
Pomijam fakt, ĹĽe jest to wizja Astry IV 3-door....

_________________
>>>


Sob, 10.11.2007, 2:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 17041
Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
Post 
Osiek napisał(a):
Pomijam fakt, ĹĽe jest to wizja Astry IV 3-door....


http://www.autozeitung.de/online/render ... 7437&size=

_________________
Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!


Sob, 10.11.2007, 10:11
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018