 |
|
Obecny czas: Sob, 27.06.2026, 9:28
|
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy
2017(?) Opel / Vauxhall Monza / Calibra / GT
| Autor |
Wiadomość |
|
bartez
Postów: 7825 Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
|
fredro napisał(a): to juĹĽ nie to samo co stara kalibra
No aż żal patrzeć w jakim stanie są dzisiaj te samochody i przez kogo sa użytkowane 
_________________ PB RWD jest wysoko
|
| Pią, 07.09.2007, 14:25 |
|
 |
|
marcello
Postów: 3271 Miejscowość: Zewsząd
Samochód: Opel Astra 1,6
|
te rysunki szczegĂłlnie tyl wygladaja paskudnie  mam nadzieje ze nowa Calibra to bedzie zretuszowany GTC 
_________________ "Był las nie było was, będzie las nie będzie was"
Prymas Wyszyński
|
| Pią, 07.09.2007, 14:34 |
|
 |
|
SMOK
Postów: 579
Samochód: Fiat Bravo 1.8 GT
|
Cytuj: mam nadzieje ze nowa Calibra to bedzie zretuszowany GTC
Albo GTC bez retuszu  Tamte szkice są w miare ładne ale tylne światła są za "smutne".
|
| Sob, 08.09.2007, 12:44 |
|
 |
|
mnap86
Postów: 992 Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
|
Nie no.... zobaczylem temat, ooo fajnie, wskrzeszaja calibre! A tu... wielki zawod. Myslalem, ze chociaz o drobine bedzie nawiazywac do poprzedniego, moim zdaniem bardzo ladnego, udanego modelu*, a tu nic... no szkoda.
_________________ "Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)" -hajper
|
| Sob, 08.09.2007, 13:15 |
|
 |
|
aston
Postów: 3945
|
mnap86 napisał(a): Nie no.... zobaczylem temat, ooo fajnie, wskrzeszaja calibre! A tu... wielki zawod. Myslalem, ze chociaz o drobine bedzie nawiazywac do poprzedniego, moim zdaniem bardzo ladnego, udanego modelu*, a tu nic... no szkoda.
Wiesz, no stary model zadebiutował już dość dawno i dzis to już nie jest coś czym mozna by się chwalić.
Ale z drugiej strony mysle, ĹĽe jakieĹ› akcenty ze starego modelu zostanÄ….
_________________ Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
|
| Sob, 08.09.2007, 14:26 |
|
 |
|
bartez
Postów: 7825 Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
|
mnap86 napisał(a): Myslalem, ze chociaz o drobine bedzie nawiazywac do poprzedniego, moim zdaniem bardzo ladnego
A jak ma do niego nawiązywać jak porzednia Calibra była produkowane epokę temu. Jedyne nawiązanie to że bedzie dwudrzwiowa 
_________________ PB RWD jest wysoko
|
| Sob, 08.09.2007, 17:17 |
|
 |
|
mnap86
Postów: 992 Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
|
A kto powiedzial, ze dzisiaj nie mozna wypuscic samochodu szpiczastego, plaskiego i szerokiego, takiego na przekor, odmiennego, zeby nie powiedziec kontrowersyjnego? Czemu wszystkie maja wygladac (jescze pare lat...) jak pilka? Czemu to ma sie w ogole nazywac calibra, skoro nie ma nic wspolnego z poprzednim modelem? Rozumiem nazewnictwo w BMW, te 3, 5 itd ciagna sie dekadami, ale taki jest numer serii i auta nastepuj po sobie w nieduzych odstepach czasu, mozna by powiedziec, ze sa to ewolucje. A tu? Jakis rozdmuchany ponton do niczego nie podobny i nazywaja to calibra.
Jasne, tzreba isc z duchem czasu, mogli wiec zostawic linie nadwozia, lub ja delikatnie podciagnac, zmienic delikatnie detale, np lampy i zastosowac nowe technologie w kwestii silnika, zawieszenia i bezpieczenstwa.
A jak to teraz wyglada? Jak gowno w papierku, nic z czekolada wspolnego nie ma, ale chociaz opakowane, sprzeda sie. Niestety takie jest moje zdanie.... 
_________________ "Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)" -hajper
|
| Nie, 09.09.2007, 17:25 |
|
 |
|
morphy
Postów: 3978 Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
|
mnap86 napisał(a): A jak to teraz wyglada? Jak gowno w papierku, nic z czekolada wspolnego nie ma, ale chociaz opakowane, sprzeda sie. Niestety takie jest moje zdanie....  MoĹĽesz poczekaj z takimi gĹ‚upimi porĂłwnaniami aĹĽ pokaĹĽÄ… prawdziwe auto, a nie jakieĹ› rysuneczki. Cytuj: A kto powiedzial, ze dzisiaj nie mozna wypuscic samochodu szpiczastego, plaskiego i szerokiego, takiego na przekor, odmiennego, zeby nie powiedziec kontrowersyjnego? Czemu wszystkie maja wygladac (jescze pare lat...) jak pilka? Czemu to ma sie w ogole nazywac calibra, skoro nie ma nic wspolnego z poprzednim modelem? Rozumiem nazewnictwo w BMW, te 3, 5 itd ciagna sie dekadami, ale taki jest numer serii i auta nastepuj po sobie w nieduzych odstepach czasu, mozna by powiedziec, ze sa to ewolucje. A tu? Jakis rozdmuchany ponton do niczego nie podobny i nazywaja to calibra.
Oczywiście, że może być stylistycznie do poprzedniego. Jednak kwestia czy to będzie się sprzedawać. Mijają lata, zmieniają się gusta ludzi. To co kiedyś było sukcesem, dzisiaj może być porażką. Nic na siłę. Jak mają zepsuć to co kiedyś było ładne to lepiej żeby stworzyli stylistycznie całkiem nowe auto. Ciężko jest połączyć to co kiedyś było piękne z nowoczesnością. Przykład to New Beetle i choćby Fiat 500. Porażka i sukces. 
|
| Nie, 09.09.2007, 17:32 |
|
 |
|
mnap86
Postów: 992 Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
|
Nie wiem czy porownanie glupie, komentarz do tego co widac, i komentarz aktualny, jezeli premierowe auto sie zmieni, moze zmieni sie moj komentarz.
Co do zmian gustu, masz racje. Ale nie sadzisz, ze nazwa zobowiazuje? A skoro to co widac, nie ma nic wspolnego z poprzednikiem, to nie widze sensu nazywania go tak jak poprzednika (poza wzgledami marketingu, co niestety odbieram jak juz napisalem wyzej...)
Ale ok, kazdy ma swoje zdanie. Nie bede zaczynal tu 3 wojny 
_________________ "Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)" -hajper
|
| Nie, 09.09.2007, 17:51 |
|
 |
|
Alfisti4ever
Postów: 8586 Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
|
mnap86 napisał(a): A skoro to co widac, nie ma nic wspolnego z poprzednikiem, to nie widze sensu nazywania go tak jak poprzednika
Z Twojej wypowiedzi wynika ze tylko Golf moze sie nazywac Golf za kazda nastepna generacja ktore sa do siebie podobne  Firmy staraja sie zeby kolejna generacja modelu byla inna, lepsza, nowoczesniejsza, bardziej dopracowana co czasem idzie w parze z rewolucyjna zmiana wyglada a nie ewolucyjna  Np takie Megane, co ma pierwsza generacja wspolnego wygladem z obecna, druga generacja 
_________________ Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu! La vita è troppo corta per non guidare italiano!
Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?
|
| Nie, 09.09.2007, 18:34 |
|
 |
|
mnap86
Postów: 992 Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
|
Tyle samo co piernik z wiatrakiem, nie bede komentowal megane2 bo ani to miejsce ani czas, ani za bardzo nie ma co komentowac. Moim skromnym zdaniem nazwa zobowiazuje i juz.
_________________ "Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)" -hajper
|
| Nie, 09.09.2007, 18:38 |
|
 |
|
morphy
Postów: 3978 Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
|
Alfisti4ever napisał(a): Z Twojej wypowiedzi wynika ze tylko Golf moze sie nazywac Golf za kazda nastepna generacja ktore sa do siebie podobne
Nie najlepszy przykład bo Golf ma zawsze wzięcie. Tylko potwierdziłeś w ten sposób słowa mnap86 czyli stara nazwa+podobny design=sukces. Co oczywiście jest nieprawda bo to co udaje się VW nie oznacza, że innemu producentowi to samo wyjdzie.  Jednak rozumiem to pierwsze co ci przyszło do głowy. 
|
| Nie, 09.09.2007, 18:58 |
|
 |
|
Alfisti4ever
Postów: 8586 Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
|
morphy napisał(a): Nie najlepszy przykĹ‚ad bo Golf ma zawsze wziÄ™cie. Ma wziecie bo zdobyl uznanie morphy napisał(a): stara nazwa+podobny design=sukces.
A Corolla i Auris  Nowa nazwa, dosyc podobny styl co prawda ale tez sukces  No ale tutaj tez mozna by dyskutowac jak w wielu innych przypadkach 
_________________ Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu! La vita è troppo corta per non guidare italiano!
Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?
|
| Nie, 09.09.2007, 19:04 |
|
 |
|
lordzofmafia
Postów: 6258 Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
|
sAYo napisał(a): A do mnie te szkice bardziej przemawiajÄ…. Od razu widać z jakiego ĹşrĂłdĹ‚a czerpane byĹ‚y inspiracje. Lepsze to niĹĽ zwykĹ‚a 2-drzwiowa Vectra.
Otóż to! Płaskie przednie reflektory, klinowata linia nadwozia. Widać geny poprzednika, a jednocześnie jest bardzo współczesna. Oby zdecydowali się na tylne "bumerangi" zamiast pełnych lamp (nawet kosztem wyższej ceny). 
_________________ Old Opels never die!!! Opel - Wir lieben autos Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel 08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(
|
| Wto, 11.09.2007, 11:13 |
|
 |
|
Kobi
Moderator
Postów: 23638 Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
|
Źródło: autozeitung.de
_________________ Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.
|
| Pią, 09.11.2007, 19:52 |
|
 |
|
bartez
Postów: 7825 Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
|
No z przodu nie wyglÄ…da ĹĽle, ciekawe jak reszta 
_________________ PB RWD jest wysoko
|
| Pią, 09.11.2007, 20:23 |
|
 |
|
marcello
Postów: 3271 Miejscowość: Zewsząd
Samochód: Opel Astra 1,6
|
Nie no totalna porÄ…zka  kiepska przerobka Astry
_________________ "Był las nie było was, będzie las nie będzie was"
Prymas Wyszyński
|
| Pią, 09.11.2007, 20:54 |
|
 |
|
$cyzor
Postów: 125
|
under napisał(a): Bardzo Ĺ‚adna wizja, tylko 150 konny silnik to trochÄ™ maĹ‚o dla takiego auta. Nawet Corsie nie daje jakichĹ› Ĺ›wietnych osiÄ…gĂłw, a ona jest duĹĽo lĹĽejsza.
A ak to jest moj "faworyt" jezeli chodzi o ople 
_________________ AUDI , MERCEDES , BMW - najlepsze samochody jeżeli chodzi o wygodne i inne rzeczy :D:D
|
| Pią, 09.11.2007, 22:26 |
|
 |
|
Osiek
Moderator
Postów: 4079 Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
|
Pomijam fakt, ĹĽe jest to wizja Astry IV 3-door....
_________________ >>>
|
| Sob, 10.11.2007, 2:56 |
|
 |
|
VW_Marcin
Postów: 17041 Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
|
Osiek napisał(a): Pomijam fakt, ĹĽe jest to wizja Astry IV 3-door....
http://www.autozeitung.de/online/render ... 7437&size=
_________________ Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!
|
| Sob, 10.11.2007, 10:11 |
|
|
Kto jest online |
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości |
|
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
|
|  |