Obecny czas: Sob, 27.06.2026, 13:26




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Naczepy Jumbo z USA firmy Titan Trailers Inc. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post Naczepy Jumbo z USA firmy Titan Trailers Inc.
(Jumbo -jako określenie duży, ogromny a nie nazwa modeli, serii )
:lol:
WALKING FLOORS
Image
Image
Image
Image
Image
Image

V-FLOORS
Image

SEMI-DUMPS
Image

TIPPERS
Image

HOPPERS
Image
Image
30' + 31' B-Train THINWALL Hopper


SPECIALTY
Image
Image

(C) żródło: http://www.titantrailers.com

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Sob, 18.02.2006, 12:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
straszne dziwne te naczepy :? :? te ostatnie przyczepy to jeszcze majÄ… jakoĹ› te osie sensownie rozmieszczone ale reszta to juĹĽ kompletnie nie jaĹĽe dlaczego tak a nie inaczej :/ :/


Sob, 18.02.2006, 15:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
tak żeby równomiernie rozłożyć ciężar na osie (z przodu jeszcze ciągnik siodłowy 6x4 lub 6x2)
To tylko w Europie 3- osie są zaraz koło siebie, ale widać to nie jest zawsze najlepsze rozwiązanie,
W brazylijskich naczepach też często stosowany jest taki sposób rozmieszczenia osi, że mniej więcej na środku jest jedna oś a później jeszcze 2 następne

Tylko ja się zastanawiam jak z taką naczepą skręcać :>

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Sob, 18.02.2006, 19:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
no dokładnie - skręcać takim naczepami to jest problem , nawe tymi z europy niekiedy są problemy bo im bliżej środka naczepy tym więkrze jest tarcie kół :? :? musiałbym zobaczyć to na żywo :wink: :wink:


Nie, 19.02.2006, 11:33
Profil

Postów: 36
Post 
hehe a zeby zmienic jeje kola na zimowki to pewnie zaczyna w jesieni :wink:


Czw, 28.12.2006, 16:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1357
Miejscowość: Kolonia Łucka
Post 
Zszokowała mnie pierwsza fota. Nie złe, ale dużo widac osi musi być skrętnych, zeby takim czymś wykierować.

_________________
"Powiedzcie mi, jak żyć w świecie w którym wiele jest dla niewielu, a niewiele dla reszty...?"


Pią, 29.12.2006, 18:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
hmmm - czy one są skrętne, nie wiem -mam wątpliwości
Amerykanie raczej rzadko stosujÄ… takie skomplikowane rozwiÄ…zanie -tam naczepy majÄ… zazwyczaj jak naprostsze rozwiÄ…zania konstrukcyjno-mechaniczne.
Już zresztą o tym kiedyś dyskutowaliśmy

moĹĽe Hiob nasz akspert ze StanĂłw coĹ› tu nam napisze jeĹĽeli siÄ™ orientuje

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Pią, 29.12.2006, 18:41
Profil

Postów: 423
Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
Post 
Nie wiem czy widzicie ale te osie w środku i na końcu wiszą w powietrzu... albo są unoszone/opuszczane albo poprostu ułatwiają wjeżdżanie/zjeżdzanie pod/z górę/y :P


Nie, 31.12.2006, 10:26
Profil

Postów: 11
Miejscowość: ML400CDI, C2 VTR, C220CDI SportCoupe
Post 
Osie w takich naczepach sa podnoszone na poduszkach powietrznych wiec nie ma problemu z manewrami nie ktore naczepy posiadaja osie skretne co eliminuje problem scierania opon, gdyby takie naczepy bylo w polsce to drogi byly by o wiele lepsze, no ale trasa 800 km dla takiej naczepy to dopiero rozgrzewka w porownaniu do ich drog.

_________________
Internetowa Giełda Motoryzacyjna


Pon, 08.01.2007, 20:42
Profil

Postów: 109
Post 
coś albo źle zrozumiałem albo to jakieś dziwne jest, znaczy że kierowca podnosi oś jak chce ciasny łuk zrobic?? przy doładowanym aucie?

Osie skrętne w naczepie byłyby naprawde trudne do zrobienia i synchronizacji. Na tyle trudne że też nie chce mi się w to wierzyc.

to chyba raczej naczepa z filozofią road trainu -zaczepiasz i jedziesz z Miami do Seattle autostradą. Trasa na tysiące mil, ale walisz non stop prosto. (Tak oczywiście mi się tylko wydaje -nie byłem w stanach i nie jeździłem po ichnich autostradach)


Wto, 09.01.2007, 10:48
Profil

Postów: 11
Miejscowość: ML400CDI, C2 VTR, C220CDI SportCoupe
Post 
Wiadomo w stanach sa inne drogi "niema zakretow" :)
Aktualnie produkowane osie skretne sa bardzo prostej konstrukcji przez co sa niezawodne w DE juz sa takie osie na drogach.

_________________
Internetowa Giełda Motoryzacyjna


Wto, 09.01.2007, 11:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018