
To moje auteczko.
I album z Jego niektórymi zdjęciami.
http://moch.fotosik.pl/albumy/62033.html#eMogę przedstawić pełną historię jego budowy. Powstał praktycznie od zera, z bardzo zadbanego niby, a jak się okazało niezwykle skorodowanego egzemplarza, odkupionego od pierwszego właściciela.
MODEL: 1979 ( data pierwszej rejestracji 1979/11/28 )
SILNIK: silnik 650, blok obspawany (aluminium - wzmocniony), wałek rozrządu heinrich robiony na zamówienie, głowica splanowana 4.7 albo 4.8 mm, pełna obróbka kanałów w głowicy, zawory nimonicowe z BISa z korekcją przylgni, wał korbowy polerowany, wyważony, korbowody polerowane, odelżone, wyważone, tłoki z pierścieniami chromowanymi, odelżone, z "paznokciami", wyważone, pokrywa zaworowa aluminiowa ABARTH, wentylator odlewany aluminiowy ABARTH, wyważony, panewki "prefabrykaty" toczone pod wymiar...
UKLAD DOLOTOWY: układ dolotowy tradycyjnie udrożniony ( nawierty )
UKLAD WYDECHOWY: tłumik TEKLA (wkrótce co innego - nie bardzo się sprawdza )
ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: jaka elektronika ?(będzie zapłon tyrystorowy)
UKLAD NAPÄDOWY: sprzÄ™gĹ‚o i docisk z CC700
ZAWIESZENIE: na razie brak modyfikacji ( wkrĂłtce

)
UKLAD HAMULCOWY: brak modyfikacji
BODY-KIT: lampy tylne z wersji SILVER/BLACK.RED/BROWN, znaczek przednie wÄ…ski prostokÄ…t chromowany Polski Fiat (nowy), nadwozie pokryte lakierem akrylowym
ŚRODEK: wnętrze beżowe, gałka "kuleczka", wentylatorek ELFIK, wiszące mini rękawice bokserskie, dwa proporczyki, podsufitka beżowa "pełna" ze skaju, obrotomierz, wakuometr, temp silnika (wszystko produkacja z epoki LUMMEL), półeczka przed pasażerem "prywaciarska", ale z epoki, kierownica Monte Carlo 3ramienna, licznik nieparzysty z najstarszych 126p nowy, deska rozdzielcza (wykładzina, przyciski i ich umiejscowienie) z przed 77', elektryczny spryskiwacz sprytnie ukryty pod seryjną "pompką"
CAR-AUDIO: radio TRAMP, głośnik TONSIL MS/2
INNE: halogeny ZELMOT nowe, z pokrowcami w szachowniczkÄ™ (nowe), lusterko Crommodora Astro (nowe)
A teraz oceniajcie, możecie wyśmiać
Dodam, że nie poruszam się tym na codzień, auto zbudowane jest FOR FUN.
Adres forum, na którym można się dowiedzieć o wielu podobnie zudowanych od zera autach klasycznych jest w PODPISIE.