Obecny czas: Sob, 27.06.2026, 15:33




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Renault Radiance 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 229
Miejscowość: Wrocław
Post Renault Radiance
polecam mój nowy tekst o prototypowej ciężarówce Renault http://www.autocentrum.pl/?FF=124&type= ... bf3e125f97

_________________
http://www.ciezarowki.autocentrum.pl


Śro, 27.10.2004, 9:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Ależ to auto zajebiście wygląda 8) 8) Normalnie wymiata na całym froncie 8) 8) 8)

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Śro, 27.10.2004, 13:19
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Dość futurystyczna i nowatorska ale świetna. Trzeba się do niej przyzwyczaić ;) Opływowe kształty, brak lusterekk, i ponizej 26l na trasie - jestem na TAK !

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 27.10.2004, 13:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
WOW :shock: wygląda extra , spala mało paliwa też extra ;) , ma ładne wnętrze chociaż to prototyp , najlepsza ciężarówka jaką dotąd widziałem nawet na zdjęciach ;) .

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 27.10.2004, 14:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 229
Miejscowość: Wrocław
Post 
Ice napisał(a):
i ponizej 26l na trasie - jestem na TAK !


gdy brałem udział w 3-dniowej imprezie Renault, gdzie testowaliśmy najnowsze ich ciężarówki, komputer na autostradzie pod Opolem wskazywał mi chwilowe zużycie paliwa 18-19 litrów na 100 km przy jednostajnej szybkości 92km/h (ogranicznik szybkości) i ładunku 22 tony samochodem Renault Magnum z silnikiem o mocy 480 KM. jednak na wąskich i stromych podjazdach w okolicach Złotego Stoku, kiedy musiałem schodzić do dolnej skrzyni, zużycie chwilowe dochodziło do 300 litrów na 100 km.
w firmie której pracuję posiadamy 5 samochodów z silnikami (420KM) o 4 zaworach na głowicę i nowoczesnym układem zasilania, jednak jeszcze nie CommonRail i ich zużycie na trasach Wrocław-Holandia to 26-28 litrów na 100km w zależności od ładunku wahającego się między 15 a 24 tony.

_________________
http://www.ciezarowki.autocentrum.pl


Śro, 27.10.2004, 14:31
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Cyryl napisał(a):
18-19 litrĂłw na 100 km

To tak siÄ™ da? :) Szok :) . :wink:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Ostatnio edytowany przez Ice, Śro, 27.10.2004, 15:30, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 27.10.2004, 14:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 229
Miejscowość: Wrocław
Post 
to tylko w sprzyjających warunkach, tak jak byś jechał powiedzmy Passatem TDI po równej autostradzie 120 km/h.

_________________
http://www.ciezarowki.autocentrum.pl


Śro, 27.10.2004, 15:11
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
i to mnie zadziwia :)
A jest jakiĹ› rekord dla minimalnego spalania jakiejs ciezarowki? Oczywscie w danej klasie silnikow, czy zaladowani ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 27.10.2004, 15:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
ciężarówka z kosmosu :D


Śro, 27.10.2004, 15:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 229
Miejscowość: Wrocław
Post 
rekordĂłw nie ma.
właśnie zrobiłem analizę i jedno z lepszych naszych aut, ciągnik siodłowy MAN z 2000 roku, ale jeszcze ten przed TGA bez CommonRail ma średnią od początku roku 30,2 l/100km przy ładunkach średnio 17-22 tony. samochód jeździ głównie na trasach Polska-Holandia i Polska-Bawaria, czyli po płaskim i po górach.

_________________
http://www.ciezarowki.autocentrum.pl


Śro, 27.10.2004, 15:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post 
to jest supertir :twisted:

_________________
http://www.tanidrift.pl


Śro, 27.10.2004, 19:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 644
Miejscowość: Stuposiany
Post 
TIR przyszłości
TIR novej ery
TIR ....

_________________
W oczekiwaniu na mojego własnego sedana RWD PB w manualu


Nie, 31.10.2004, 9:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9888
Miejscowość: Gród Kraka
Samochód: 1.4 + 2.0
Post 
Wygląda świetnie. Chciałbym ją zobaczyć na żywo :D

_________________
ExoticCars.pl - rzadkie auta z polskich dróg!


Czw, 23.12.2004, 21:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
bardzo mi przykro, ale jest brzydki,. podziwiam jego możliwości, ale z wyglądu jest zbyt nowoczesny i w ogóle za delikatny jak na ciezarówkę

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Czw, 23.12.2004, 22:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1522
Post 
Seth napisał(a):
bardzo mi przykro, ale jest brzydki,. podziwiam jego możliwości, ale z wyglądu jest zbyt nowoczesny i w ogóle za delikatny jak na ciezarówkę


Mi teĹĽ jest przykro :P

wygląda jak delfin butlonosy z wodogłowiem.


Czw, 23.12.2004, 23:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 229
Miejscowość: Wrocław
Post 
Seth napisał(a):
bardzo mi przykro, ale jest brzydki,. podziwiam jego możliwości, ale z wyglądu jest zbyt nowoczesny i w ogóle za delikatny jak na ciezarówkę


samochód ciężarowy przy z góry narzuconych wymiarach musi mieć kształt aerodynamiczny. w naszej firmie są ciągniki "Loduki" takie z niskim podwoziem, niskimi oponami i niskim siodłem przeznaczone do ciągnięcia naczep typu megajumbo. ponieważ były zakupione wcześniej początkowo po wymianie siodeł na wysokie ciągnęły naczepy zwykłe, po paru miesiącach szef zakupił owe megi i znowu po wymianie siodeł loudki smigają z megami. tylko jest jedno ALE. naczepy megi mają wewnątrz 3 metry i są wyższe, przez co wystają ponad spojlery ciągników (http://www.autocentrum.pl/?FF=124&type=2&id=359261543). te 10-15 centymetrów ma kolosalne znaczenie. zużycie paliwa wzrosło od 5 do 11 %- średnio 8%. a wychodzi to rocznie na 7560 zł.
dlatego walcząc o najmniejszy współczynnik oporu powietrza przy narzuconych wymiarach można dojść do zaskakujących wyników.

zaś co do delikatności ciężarówki nie muszą wyglądać jak KRAZ, gdzie masa pojazdu jest większa od masy ładunku i samo transportowanie robi się sztuką dla sztuki. niestety w komunie z której wyrośliśmy nie znano np. śrub o twardości większej niż 8,8 i dla mnie szokiem było oglądanie szwedzkiej ciężarówki terenowej Kockums, gdzie zamiast śruby o średnicy 16 mm stosowano 10 mm, przy większym obciążeniu niż w naszych odpowiednikach. w rezultacie nasza ciężarówka przypominała kowadło, była mocna i solidna.

_________________
http://www.ciezarowki.autocentrum.pl


Pią, 24.12.2004, 16:08
Profil

Postów: 2008
Post 
No cóż moge powiedzieć, Francuzi znowu są najlepsi i najpiekniejsi i znowu o krok przed resztą :P

Rozpiera mnie duma z tego powodu jak tysiąc pięćset sto dziewięćset! :twisted: :P

_________________
Tu es foutu darling


Nie, 26.12.2004, 9:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
eF napisał(a):
jak tysiąc pięćset sto dziewięćset! :twisted: :P


Jak ja uwielbiam to powiedzonko :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Nie, 26.12.2004, 9:40
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Wilu napisał(a):
eF napisał(a):
jak tysiąc pięćset sto dziewięćset! :twisted: :P


Jak ja uwielbiam to powiedzonko :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

K***a, a skąd Wy wszyscy je znacie? :? Myślałem że to tylko ja i moi znajomi....... :P heh...

_________________
Rover 75 V6 & other...


Nie, 26.12.2004, 9:44
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Tomasz napisał(a):
skąd Wy wszyscy je znacie? :? Myślałem że to tylko ja i moi znajomi....... :P heh...


A my to nie znajomi? Image



:wink:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 26.12.2004, 12:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018