Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 10:14




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
2018 Mercedes-Benz G/ G63 AMG 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 2018 Mercedes-Benz G/ G63 AMG
"Nie zepsuć legendy" - być może takie właśnie motto przyświecało w siedzibie Mercedes projektując nową generacja legendarnej klasy G.

Na pierwszy rzut oka...nic się nie zmieniło. To błędne wrażenie. Zmian jest sporo. Tak naprawdę połączono nowoczesność ze sprawdzonymi rozwiązaniami.

Nowa klasa G jest szersza i lżejsza (o 160 kg) od poprzednika, co zapewni wyższy komfort jazdy oraz lepsze właściwości jezdne. Producent zapewnia, że zdolność jazdy w terenie z której słynie klasa G nie uległa zmianie. Auto jest na zbudowane na tzw. ramie drabinowej. Na nowo zaprojektowano zawieszenie zarówno przednie jak i tylne. Nie zabranie również trzech blokad mechanizmów różnicowych.

G Klasa a.d. 2018 będzie mogła brodzić w wodzie do 70 cm. Prześwit wynosi 241 mm. Nowa jest również 9 biegowa automatyczna skrzynia biegów. Z zewnątrz w pełni ledowe oświetlenie. Wnętrze, które poznaliśmy już jakiś czas temu to po raz kolejny czysta nowoczesność z elementami klasyki jak uchwyt przed pasażerem z przodu. Zegary w zależności od wersji będą analogowe lub wyświetlane na 12,3 calowym ekranie.

ImageImageImageImageImageImageImage
ImageImageImageImageImageImage

Źródło: carscoops.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 04.01.2018, 23:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 797
Miejscowość: Gliwice / Lubliniec
Samochód: Audi A4
Post Re: 2018 Mercedes-Benz G
Nie wiem jak inni ale Ja mam wrażenie że zwłaszcza przednie światła są takie "dziwne"

_________________
Live ist brutal in zasadzkas


Pią, 05.01.2018, 12:43
Profil

Postów: 292
Post Re: 2018 Mercedes-Benz G
Nie wiem jak inni ale Ja mam wrażenie że zwłaszcza przednie światła to "najzajebistsza" rzecz w tym aucie


Sob, 06.01.2018, 11:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2018 Mercedes-Benz G
W sumie to udany lifting ;)


Nie, 07.01.2018, 2:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: 2018 Mercedes-Benz G
Nawet zgrabnie udało im się stworzyć wnętrze, w którym z jednej strony są najnowsze rozwiązania technologiczne Mercedesa typu duży ekran, wielofunkcyjne pokrętło itp. a z drugiej nie wygląda ono, jakby było wyjęte z samochodu nowszego o kilkadziesiąt lat niż nadwozie :) Generalnie jakoś nie czuję kultowości tego modelu, ale Ci którzy czują nową generacją pewnie rozczarowani nie będą :)

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Nie, 07.01.2018, 20:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 797
Miejscowość: Gliwice / Lubliniec
Samochód: Audi A4
Post Re: 2018 Mercedes-Benz G
Największym plusem Mercedesa G będzie opcja normalnej analogicznej deski rozdzielczej zamiast tego wielkiego tabletu

_________________
Live ist brutal in zasadzkas


Wto, 09.01.2018, 14:14
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2018 Mercedes-Benz G
Piotr_24 napisał(a):
Nie wiem jak inni ale Ja mam wrażenie że zwłaszcza przednie światła są takie "dziwne"


Każda zmiana byłaby lepsza od obecnej generacji, która ma paskudnie wyglądający pasek ledowy.


Nie, 14.01.2018, 12:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2018 Mercedes-Benz G/ G63 AMG
G klasa na sterydach czyli G63 AMG w nowym wydaniu.

Mercedes zaprezentował nową najmocniejszą wersje modelu G. Model od AMG korzysta w nowej wersji z podwójnie doładowanego 4.0 litrowego silnika V8 o mocy 577 KM i 850 Nm. Pierwszą setkę Gelenda osiąga w 4.4 s . Prędkość standardowo ograniczono elektronicznie do 250 km/h z możliwością ( za dopłatą) podniesienia limitu o kolejne 20 km/h

W Affalterbach zadbano także o ....oszczędność montując system odłączający cylindry podczas spokojnej jazdy.

Z zewnątrz w oczy rzucają się 22 calowe koła, szersze zderzaki czy montowany w wielu modelach grill Panamericana.

ImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Źródło: carscoops.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 14.02.2018, 21:32
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018