Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:19




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1931 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97
Samochody policyjne 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Samochody policyjne
Cytuj:
Auta wykorzystujące do napędu prąd pojawiają się w służbie publicznej – także w Albanii. Policja nabyła właśnie małą flotę Volkswagenów e-Golfów. Jest tylko jeden mały problem...
Nowe samochody elektryczne weszły do służby już w środę. To jedyny tak zaawansowany park samochodowy policji w regionie. Co więcej, Albania stała się jednym z pięciu krajów w Europie wykorzystujące pojazdy elektryczne w policji.
Volkswagen e-Golf ma około 115 koni mocy i 270 niutonometrów momentu obrotowego. Przyspiesza do stu kilometrów na godzinę w mniej więcej 10 sekund. Zasięg na jednym ładowaniu wynosi maksymalnie 190 kilometrów w trybie eco.
Koszt „tankowania” to mniej niż 1 euro. Przed flotą e-Golfów w Albanii stoi jednak mały problem. W całym kraju nie ma ani jednej szybkiej stacji ładowania. Samochody będą zmuszone uzupełniać baterie na posterunkach, a zajmie to przynajmniej 12 godzin.
Zalety aut elektrycznych doceniła już policja w dolnej Saksonii, gdzie ulice patroluje 7 Volkswagenów e-Golfów.

se.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 07.10.2016, 12:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Samochody policyjne
Image
Image

Cytuj:
Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wzbogaciła się o 100 nowych radiowozów. Do floty trafiły zamówione w procedurze przetargu publicznego Volkswageny Transportery T6, które zbudowano oraz przystosowano do służby w fabryce Volkswagen Poznań.

Volkswagen Samochody Użytkowe, na początku grudnia, dostarczył Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowe samochody. Volkswageny Transportery T6 wyposażono w silniki 2.0 TSI o mocy 150 KM, spełniające normę emisji spalin Euro6.

Auta w zamówionej wersji patrolowej powstały w fabryce Volkswagen Poznań. Jako samochód do przeróbki posłużyła odmiana o rozstawie osi wynoszącym 3000 mm i o dopuszczalnej masie całkowitej 3,2 tony. Po adaptacji na wersję patrolową samochody mają nadwozie 3-przedziałowe, co oznacza, że może w nich podróżować 5 policjantów oraz, w wydzielonym przedziale 2 zatrzymanych.

se.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 13.12.2016, 11:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: Samochody policyjne
Przeglądam tvnwarszawa a tutaj taki zonk. Przetrzepałem google i zero wiadomości na ten temat :P

Image

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Pon, 03.07.2017, 20:08
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Samochody policyjne
Może to jakaś testówka?

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 05.07.2017, 6:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Samochody policyjne
Image

Cytuj:
Żandarmeria Wojskowa kupiła 88 nowych samochodów, wybierając ofertę marki Opel. Auta dostarczył lubelski dealer Energozam oraz firma Wawrosz z Bielska-Białej.
Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Większość odebranych egzemplarzy to Ople Insignia Grand Sport z silnikiem benzynowym 2.0/260 KM, który rozpędza maszynę do 250 km/h. Samochody "uzbrojono" m.in. w ośmiobiegową skrzynię automatyczną oraz napęd na cztery koła.
Zabudowę specjalną wykonał Transmed – dystrybutor Federala w Polsce.

samar.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 13.12.2017, 20:02
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Samochody policyjne
Ostatnio widziałem u siebie pod komendą co najmniej 30szt ...Opla Mokki :roll: Raczej mało przydatny radiowóz...

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 14.12.2017, 22:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: Samochody policyjne
Żetony w Insigniach 260 kucy a do floty krakowskiej policji trafiły oznakowane radiowozy – Toyoty Auris Hybrid.

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Pią, 15.12.2017, 23:52
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Samochody policyjne
Tymczasem w Australii

Image
Image
carscoops

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 31.12.2017, 12:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Samochody policyjne
Jak byłem tam w 2016 roku to nie widziałem żeby służby jeździły czymkolwiek innym niż Holden albo Ford, pewnie z racji rodzimej produkcji. Teraz skoro jej już nie ma to jest miejsce za "obce" produkcje ;)
Fajnie, że trafiło na Singera. Zawsze to tylnonapędowy sedan a nie przednionapędowa Insignia albo Mondeo ;)

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Pon, 01.01.2018, 15:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: Samochody policyjne
No grubo! Ale na początku nie byłem przekonany czy to na pewno Stinger przez te inne lampy- chyba zwykłe ksenony.

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Czw, 04.01.2018, 22:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Samochody policyjne
Cytuj:
Ponad 970 kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, 209 osób, które straciły prawo jazdy - to bilans pierwszych tygodni funkcjonowania nowego zespołu w polskiej policji. Ma on przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Grupa "SPEED" została powołana przez Komendanta Stołecznego Policji. W jej skład wchodzą policjanci z warszawskiej "drogówki" wspierani przez funkcjonariuszy z innych komórek. 

- "SPEED" ma działać zdecydowanie, ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości - czytamy na stronie Komendy Stołecznej Policji.

Do interwencji funkcjonariusze używają przede wszystkim nieoznakowanych radiowozów oraz najnowszego pojazdu oznakowanego - samochodu KIA Stinger GT. Prowadzą pomiary statystyczne i dynamiczne. 

Policjanci z nowo powołanej grupy działają na terenie garnizonu Warszawa od kilku tygodniu, a już namierzyli 975 osób, które przekroczyły nakazaną prędkość. Aż 209 osób straciło prawo jazdy w wyniku przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Blisko 180 kierowców popełniło inne wykroczenia. "W trakcie działań nałożono 612 mandatów karnych, 593 razy zastosowano pouczenia, a w 11 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali również 41 dowodów rejestracyjnych" - informuje w komunikacie stołeczna policja.

gazeta.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 07.12.2018, 11:59
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1931 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018