Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:02




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
2018 Citroen C3 Aircross 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 2018 Citroen C3 Aircross
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Cytuj:
Citroen zgodnie z zapowiedzią zaprezentował dzisiaj model C3 Aircross. Samochód zastąpi w gamie model C3 Picasso. Trafi do salonów sprzedaży jeszcze w tym roku.

Citroen C3 Aircross jest modelem, który wprowadza zmiany do oferty Citroena. Zamiast minivana o nazwie C3 Picasso, będzie crossover C3 Aircross. Nowy model odznacza się stylistyką bardzo zbliżoną do wersji koncepcyjnej zaprezentowanej podczas salonu samochodowego w Genewie w marcu tego roku. Są tutaj jednak pewne wyjątki. Producent zrezygnował m.in. ze zderzaków Airbump, a zamiast kamer wykorzystanych w prototypie, mamy tradycyjne lusterka boczne. Ponadto drzwi otwierają się w konwencjonalny sposób, a nie jak w przypadku C-Aircross – w przeciwnych do siebie kierunkach. Wnętrze jest bardzo podobne do zaprezentowanego w Szanghaju modelu C5 Aircross, ma też pewne elementy przypominające Cactusa.

Citroen C3 Aircross mierzy 4,15 m długości, 1,76 m szerokości oraz 1,64 m wysokości. Z kolei rozstaw osi wynosi 2,60 m. Nowy crossover, czy też jak kto woli SUV, oferuje spore możliwości konfiguracji wnętrza. Tylne fotele mają regulację pochylenia oparcia, a także możliwość przesuwania ich w przód lub w tył. Bagażnik ma pojemność od 410 do nawet 1289 litrów. Citroen przewidział w C3 Aircross także przestrzeń dla przedmiotów nieco dłuższych, mierzących maksymalnie do 2,4 m.

Przy poruszaniu się w trudniejszym terenie, pomoże asystent zjazdu ze wzniesienia oraz system Grip Control. Oprócz tego na pokładzie zainstalowano 12 systemów wspomagania prowadzenia, a wśród nich wyświetlacz przezierny HUD, technologie łączności z otoczeniem, a także bezprzewodową ładowarkę do smartfonów. W ofercie znajdzie się wiele możliwości personalizacji pojazdu, w sumie będzie to 90 kombinacji wyglądu zewnętrznego oraz pięć możliwości wystroju wnętrza.

Citroen C3 Aircross będzie napędzany za pomocą jednostki PureTech w wariantach o mocy 82, 110 oraz 130 KM, które zostały połączone z 5-biegową manualną skrzynią biegów. W ofercie pojawi się także automat EAT6. Do wyboru będą również wysokoprężne silniki BlueHDi o mocy 100 i 120 KM.

Nowy Citroen trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2017 roku, na początku na terenie Europy, a następnie pojawi się na rynkach pozaeuropejskich.

francuskie.pl

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Zdjęcia: netcarshow.com

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 13.06.2017, 9:42
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
Coś mi się wydaje, że design tych nowych Citroenów bardzo szybko się zestarzeje. ;)


Wto, 13.06.2017, 9:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
Czy ja wiem? Są nieco zabawkowe, wręcz infantylne, ale w sumie C4P jest na rynku od prawie 4 lat, a wg mnie to dalej najlepiej wyglądajace auto w klasie. Nawet mimo Scenica - w ogóle jeszcze nowego Scenica nie widziałem, a C4P jeździ na pęczki. No zobaczymy.

Dla mnie problemem jest fakt, że Citroen zaczyna mieć za dużo aut upakowanych w jednej klasie. Cactus jest wielkościowo prawie jak to auto, a C3 też wygląda crossoverowato. I w sumie ten jest fajny, ale powoli rodzi się pytanie - po co?


Wto, 13.06.2017, 10:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
Najbardziej ciekawi mnie dlaczego Aircross nie ma AirBumpsów, w sumie to trochę nielogiczne że pseudoterenówka ich nie ma a miejski C3 tak.
Wnętrze szczególnie w tej prawie białej konfiguracji jest genialne (gorzej z praktycznością), no i ten zaklejony słupek C kojarzy mi się nie wiedzieć czemu z BX? Bardzo mi się podoba ten model i mam nadzieję, że powstanie też coś takiego od DS :wink:


Wto, 13.06.2017, 11:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
Trochę za dużo blachy w stosunku do okien, patrząc z profilu :?
Davin napisał(a):
nie ma AirBumpsów, w sumie to trochę nielogiczne że pseudoterenówka ich nie ma

O tym samym pomyślałem, że tutaj zdecydowanie takie rozwiązanie pasowałoby, chociaż zapewne PSA zdaje sobie sprawy, że auto w życiu nie zjedzie w teren :>
Davin napisał(a):
zaklejony słupek C kojarzy mi się nie wiedzieć czemu z BX?

Ten element nie przypadł mi do gustu, trochę lata 80-te :? Zastanowiłbym się też nad trwałością tego, czy po kilku latach to nie zniknie :>
Ogólnie auto oryginalne dla specyficznego odbiorcy :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Wto, 13.06.2017, 14:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
Alfisti4ever napisał(a):
Trochę za dużo blachy w stosunku do okien, patrząc z profilu :?
Davin napisał(a):
nie ma AirBumpsów, w sumie to trochę nielogiczne że pseudoterenówka ich nie ma

O tym samym pomyślałem, że tutaj zdecydowanie takie rozwiązanie pasowałoby, chociaż zapewne PSA zdaje sobie sprawy, że auto w życiu nie zjedzie w teren :>
Davin napisał(a):
zaklejony słupek C kojarzy mi się nie wiedzieć czemu z BX?

Ten element nie przypadł mi do gustu, trochę lata 80-te :? Zastanowiłbym się też nad trwałością tego, czy po kilku latach to nie zniknie :>
Ogólnie auto oryginalne dla specyficznego odbiorcy :wink:


To jest naklejka winylowa na pewno, więc trochę może spłowieje, ale raczej nic więcej jej nie będzie, tam pod tym kształtem jest normalna szyba(pewnie tworzywo) więc nie powinno być problemu - chociaż to PSA, nigdy nie wiadomo :D


Wto, 13.06.2017, 16:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
Też zastanawia mnie trwałość tego elementu...

Ale moja zagadka została rozwiązana - dlaczego ofercie Citroena tak tłoczno... Okazuje się, że Cactus zniknie z oferty, a część jego charakteru przejmie nowe C4.


Śro, 14.06.2017, 18:15
Profil

Postów: 9
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
Z informacji na stronie fabryki w Trnavie wynika że 12.06.2017r zakończyli produkcję C3 Picasso także miejsca na pewno zrobi się sporo w ofercie Citroena. Nie ma już C5, C3 Picasso, zaraz zniknie C4 (obecne) i C4 Cactus


Śro, 14.06.2017, 20:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
polrob napisał(a):
Z informacji na stronie fabryki w Trnavie wynika że 12.06.2017r zakończyli produkcję C3 Picasso także miejsca na pewno zrobi się sporo w ofercie Citroena. Nie ma już C5, C3 Picasso, zaraz zniknie C4 (obecne) i C4 Cactus


Dziś czytałem że Cactus ma przejąć miejsce zwykłego C4, będzie trochę większy i mniej awangardowy, z lepszym wnętrzem i pod koniec roku ma się już pojawić jakiś concept czy zajawka.


Śro, 14.06.2017, 22:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
Davin napisał(a):
polrob napisał(a):
Z informacji na stronie fabryki w Trnavie wynika że 12.06.2017r zakończyli produkcję C3 Picasso także miejsca na pewno zrobi się sporo w ofercie Citroena. Nie ma już C5, C3 Picasso, zaraz zniknie C4 (obecne) i C4 Cactus


Dziś czytałem że Cactus ma przejąć miejsce zwykłego C4, będzie trochę większy i mniej awangardowy, z lepszym wnętrzem i pod koniec roku ma się już pojawić jakiś concept czy zajawka.


Wróć, to C4 ma wchłonąć część stylu Cactusa. Auto będzie zbudowane na płycie podłogowej przeznaczonej dla kompaktów PSA, nie aut klasy B. Poza tym zniknie przydomek Cactus.


Czw, 15.06.2017, 0:42
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
Ale jak to, już mówią o zakończeniu produkcji Cactusa? Przecież on debiutował bodajże w 2014-tym.


Pią, 16.06.2017, 7:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
cobra napisał(a):
Ale jak to, już mówią o zakończeniu produkcji Cactusa? Przecież on debiutował bodajże w 2014-tym.


Wiem. A w przyszłym roku ma zniknąć. Nie rozumiem tego tym bardziej w obliczu jego dobrej sorzedaży.


Pią, 16.06.2017, 9:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
MoonWalk napisał(a):
cobra napisał(a):
Ale jak to, już mówią o zakończeniu produkcji Cactusa? Przecież on debiutował bodajże w 2014-tym.


Wiem. A w przyszłym roku ma zniknąć. Nie rozumiem tego tym bardziej w obliczu jego dobrej sorzedaży.


Boją się widocznie o kanibalizm wewnątrz marki, trochę się im narobiło tych modeli. Cactus był pierwszym z tych "innych" więc logiczne że pierwszy też zakończy swój żywot. Szkoda bo zawsze jak go widzę na ulicy to się uśmiecham, ale cóż widocznie ktoś wysoko to przeliczył i lepiej sprzedać trochę mniejszego C3 Aircross albo większego C5 Aircross :|


Pią, 16.06.2017, 11:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
Wersja bida edyszyn na balonowych oponach :twisted:

Image

Image
ź: worldscoop.fr


Nie, 02.07.2017, 19:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
Kółka wyglądają jak wzięte z wózka dziecięcego :twisted:

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 02.07.2017, 20:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
I tak wygląda oryginalniej od wielu aut w wersji "bida" ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 02.07.2017, 21:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
W tym kolorze wygląda jak resorak. Trochę za bardzo zabawkowo.
Niemniej jeździłem ponad tydzień nowym C3 jako autem zastępczym i naprawdę niezły samochód. No może oprócz 1.2 80km, który warczy i nie ma mocy.


Pon, 03.07.2017, 8:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
To jednak nie jest w standardzie ten słupek C z paskami :> Trochę szkoda :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 03.07.2017, 9:07
Profil

Postów: 5
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
Dla mnie to jest rewelacja. Idealne zestawienie - w bieli i czerni.
Tylko te wnętrze, takie... chyba zbyt fantazyjne.

_________________
https://studiourodyperfect.com.pl


Pon, 03.07.2017, 13:39
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2018 Citroen C3 Aircross
Spoko wygląda ta bieda wersja, marzyłoby mi się żeby np. VAG-owskie równie atrakcyjnie prezentowały się w bazie. ;)


Pon, 03.07.2017, 16:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018