Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 10:08




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
2016 Hyundai I30/I30 N/Fastback 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2016 Hyundai I30
MoonWalk napisał(a):
mam wrażenie, że on jest jeszcze bardziej golfiasty od Golfa :o


Bardzo ciekawa i zarazem uważam trafna uwaga. Gulf jakby w bazie i bez top wersji to nie Gulf.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 25.01.2017, 21:00
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2016 Hyundai I30
Jeśli cena będzie dobrze skalkulowana do tego co będzie oferował to może to być nie tyle co hit ale dobrze sprzedające się auto ;) Taki np Pulsar ...niby kompakt, miejsca w nim tyle, że mógłby Golfa nim obdarować, ale nie ma w nim tego czegoś co sprawia, że dobrze się sprzedaje ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 25.01.2017, 21:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2016 Hyundai I30
Kobi napisał(a):
Jeśli cena będzie dobrze skalkulowana do tego co będzie oferował to może to być nie tyle co hit ale dobrze sprzedające się auto ;) Taki np Pulsar ...niby kompakt, miejsca w nim tyle, że mógłby Golfa nim obdarować, ale nie ma w nim tego czegoś co sprawia, że dobrze się sprzedaje ;)


Z tego co czytałem, już bazowa wersja oferuje podstawowych asystentów jazdy wraz z (chyba aktywnym) tempomatem, klimę, wszystkie elektryczne szyby, bazowe radio. Niby nic super nadzwyczajnego, ale bieda wersje niektórych innych modeli (np. tak aspirującej do bycia premium Astry) nie mają nawet wszystkich elektrycznych szyb w standardzie. Fakt faktem jej cena startuje od 60k, ale wersja z jakimikolwiek asystentami w standardzie kosztuje ponad 70... Tak więc nie zważając na uprzedzenia i stereotypy dotyczące marki powiedziałbym, że to po prostu rozsądna cena za dobry samochód. A mam wrażenie, że przy tej kwocie będzie można coś jeszcze się potargować w salonach i to nieźle. :roll:


Śro, 25.01.2017, 23:26
Profil

Postów: 797
Post Re: 2016 Hyundai I30
Kobi napisał(a):
Jeśli cena będzie dobrze skalkulowana do tego co będzie oferował to może to być nie tyle co hit ale dobrze sprzedające się auto ;)


Tydzień temu podałem przykładowe ceny (str. 1 tego tematu) :roll:

Czy prawie 70 tys. za podstawową wersję z metalikiem to okazja? Hm... , kolejki pewnie już się ustawiają :mryellow:


Czw, 26.01.2017, 8:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2016 Hyundai I30
W ciągu ostatniej dekady ceny samochodów wzrosły średnio o ok. 25-40%, więc te kwoty już mnie nie dziwią. Zresztą wydaje mi się, że taką polityką ceniwą koncerny usiłują zrobić trochę miejsca dla segmentu budżetowych subkompaktów.

Ciekawostka: AŚ podaje, że w 2018 roku do oferty dołączy, uwaga, FASTBACK. Zastanawiam się, czy to tylko taki chwyt i dostaniemy jakiegoś liftbacka pokroju Syfika VI, czy może przerobią przód Elantrze i będą udawać, że to od początku miał być "i30 Coupe" jak niegdyś Fiat z Cromą i Bravo.

Chociaż przeznam, że ten nisko osadzony dziób pasowałby do jakiegoś fastbacka tudzież po prostu 2-drzwiowego coupe i to znacznie bardziej niż w obecnej wersji...


Czw, 26.01.2017, 12:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2016 Hyundai I30
Z głównego źródła wiem, że ten cały fastback to będzie po prostu nowy Veloster

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Czw, 26.01.2017, 16:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2016 Hyundai I30
A gdzie masz dojścia? Pochwal się ^^

No siadłoby, chociaż Veloster też miał tyle wspólnego z fastbackiem co Hyundai Pony ze stylem.


Czw, 26.01.2017, 19:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: 2016 Hyundai I30
Aveya napisał(a):

Czy prawie 70 tys. za podstawową wersję z metalikiem to okazja? Hm... , kolejki pewnie już się ustawiają :mryellow:


Żyj dalej w swoim świecie..

''Każdy Hyundai i30 ma być wyposażony w system autonomicznego hamowania (AEB), system utrzymywania pasa ruchu (LKAS), układ kontroli poziomu uwagi kierowcy, automatyczne światła, inteligentne światła drogowe, tempomat oraz elektrycznie sterowane szyby przednie i tylne.''

Image @ Aveya

Cytuj:
Zaraz zaczną się promocje i wtedy można będzie go wyrwać pewnie taniej niż Golfa, Focusa czy Astrę



Ale i bez promocji można ''go wyrwać taniej niż Golfa, Focusa czy Astrę''..

I30 65 700zł za wolnossący 1.4/100KM w wersji Classic+ ,bo bazową Base usunięto.W cenie dostaje się m.in.system autonomicznego hamowania,automatyczne,inteligentne światła,asystenta pasa ruchu,elektrykę, i in. jak audio,tempomat,klima.
To chyba i tak lepiej niż 3 cylindry 1.0 i 85KM w Golfie za 66 990 ? Ciekawe jaki standard oferuje cytryna C4..
Nowy Civic 1.0/129KM od 69 900 zł.
Focus 1.6/85KM od 65 090
Focus 1.6/105KM od 68 090
Astra 1.4/100KM od 59 900 bez systemów z Hyundaia.
Astra 1.0/105KM od 63 900 ale system ostrzegania przed kolizją i automatycznego hamowania,system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu są w pakiecie za 2600zł a Pakiet Dobrej Widoczności i Pakiet Oświetlenie w kolejnym pakiecie Biznes za 2500zł
Pakiety dostępne od wersji Enjoy za 67 000zł. Podliczyć każdy może sam..
Auris 1.33/99KM od 65 900
Octavia 1.0/115KM od 69 740, 1.2/85KM od 63 960
Seat Leon 1.2/110KM min.72 100zł
Peugeot 308 1.2/110KM od 71 500
Mazda 3 1.5/100KM od 68 900
Megane tańsze i Fiat Tipo.

10 minut lukania i widzę,że z I30 nie tak źle jak niektórzy myślą.Dla spokoju nastukam,że wszystko w benzynie,ceny katalogowe i tam gdzie oferują to ceny podałem za wersje 3 drzwiowe,więc kolejne pare złotych 3eba doliczyć jak np.do Golfa 1740 zł..
Diesli nie chce mi się patrzeć,bo Battlefield 1 czeka,może później..Image

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Pią, 27.01.2017, 2:54
Profil

Postów: 797
Post Re: 2016 Hyundai I30
:roll:
Bajkopisarzu:

Pierwszy z brzegu:
Opel Astra 1.4/100 KM - cena bazowa 59.900 PLN
Plus metalik, tempomat, podgrzewana kierownica itd. + Pakiet Dobrej Widoczności + 700 PLN + Oświetlenie + 400 PLN = 65.200 PLN
http://www.opel.pl/gama-opel/salon-opla ... ml#options


Sob, 28.01.2017, 14:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: 2016 Hyundai I30
Pakiet Oświetlenia Wnętrza:

400 zł
-Dodatkowe oświetlenie wnętrza
-Oświetlenie wnętrza kabiny, przód i tył
-Przesłona słoneczna kierowcy z kieszenią i lusterkiem podświetlanym

Pakiet „Dobrej Widoczności”:

700 zł
-Automatyczny włącznik świateł z czujnikiem tunelu
-Czujnik deszczu
-Lusterko wewnętrzne światłoczułe

Ty tak serio z tymi pakietami :?: Jak to ma się do standardowego wyposażenia w Hyundaju :?: Chcesz to kupuj ''Oświetlenie wnętrza kabiny, przód i tył'' czy ''Lusterko wewnętrzne światłoczułe'' ja dalej będę miał system autonomicznego hamowania,asystenta pasa ruchu itp.itd.

Jak pisałem 10 minut zajęło.Fakt faktem,że dodałeś tempomat z pakietu zimowego za 2000zł,ale gdzie reszta i za ile?

Nie szukaj..Edyta znalazła: Pakiet Asystent Kierowcy 1 za 2600zł dostępny od wersji Enjoy za 63000zł :mryellow: + Automatyczny włącznik świateł za 700zł = 66300zł czyli nadal Hyundai tańszy bez promocji,więc się myliłeś.

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Sob, 28.01.2017, 18:44
Profil

Postów: 797
Post Re: 2016 Hyundai I30
Widzę, że masz problem nie tylko z przytaczaniem danych, ale też z liczeniem. :wink:
Cóż, post na forum wszystko przyjmie :roll:


Nie, 29.01.2017, 10:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2016 Hyundai I30
Zygix wyczuwam **** mózgowe, chlopie czy ty myślisz ze to jakie wyposażenie oferuje Hyundai w cenie jest argumentem za jego cene a ponadto za tym abo go kupic? Czy uważasz, ze ktoś zdrowy na umyśle kupi cos bardziej golfiastego niż sam Golf? Może mieć za te 65 900 nawet zlote gory na pokładzie, ale dla tak brzydkiego auta to nie wroze sukcesu na rynku bo ono wręcz odpycha swoim wyglądem, a raczej jego brakiem :lol:

Jeszcze jeden taki tekst i będzie ban - RR

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 31.01.2017, 19:50
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2016 Hyundai I30
Iceman napisał(a):
Czy uważasz, ze ktoś zdrowy na umyśle kupi cos bardziej golfiastego niż sam Golf? Może mieć za te 65 900 nawet zlote gory na pokładzie, ale dla tak brzydkiego auta to nie wroze sukcesu na rynku bo ono wręcz odpycha swoim wyglądem, a raczej jego brakiem :lol:[/color]


No cóż - prasa motoryzacyjna i pierwsze testy kompletnie twierdzą co innego :mryellow: A co to brzydoty -I30 można zarzucić nudę a'la Golf, ale brzydotą bym tego obiektywnie nie nazywał. To, że dla Ciebie jest brzydki nie sprawi, że nagle nikt go nie kupi ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 31.01.2017, 20:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2016 Hyundai I30
Mysle ze jeśli ktoś to kupi to jedynie ze względu na 5 letnia gwarancje, tak jak u mnie w spolce gdzie sa i30 sw, ale jak obczajalismy wspólnie zdjęcia nowego i30 to już się pojawily glosy, ze może KIA wypuści cos lepszego na zmiane kiedy skończy się leasing wiec to nie jest tylko moje zdanie ze ten samochod jest brzydki, osobom którym nie podoba się Golf i 308 tez nie zachwycają się jego stylistyka a jednak poprzednia generacja większości się podobala i wzbudzala pozytywne reakcje.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 31.01.2017, 20:38
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2016 Hyundai I30
Jeśli brzydotę I30 nowego popierasz na podstawie ludzi, którzy kupili i30SW ... sorry no ale generalnie te auta nie są od bycia czymś więcej niż dobrym/bardzo dobrym AGD więc naprawdę współczuje spółce że design KII nie spełnia ambicji wizerunkowych, ale poprzednia i30 w wersji kombi owszem...

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 31.01.2017, 21:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: 2016 Hyundai I30
Iceman napisał(a):
Zygix wyczuwam **** mózgowe, chlopie czy ty myślisz ze to jakie wyposażenie oferuje Hyundai w cenie jest argumentem za jego cene a ponadto za tym abo go kupic? Czy uważasz, ze ktoś zdrowy na umyśle kupi cos bardziej golfiastego niż sam Golf? Może mieć za te 65 900 nawet zlote gory na pokładzie, ale dla tak brzydkiego auta to nie wroze sukcesu na rynku bo ono wręcz odpycha swoim wyglądem, a raczej jego brakiem :lol:

Jeszcze jeden taki tekst i będzie ban - RR


To co Ty wyczuwasz mało mnie obchodzi.Ja wyczuwam,że auto ma rozsądną,konkurencyjną cenę do tego co oferuje.Wyczuwam też ,że można go wyrwać taniej bez promocji od Golfa,Focusa i Astry jak ktoś tu pisał.I tak,uważam,że to wyposażenie jakie oferuje jest jego argumentem :lol: :roll: I30 nie uważam za brzydkie,ani za ładne,zwisa mi..ale kto co lubi.Ty nie wróżysz sukcesu,ale..co mnie to obchodzi ''chłopie'' :shock:

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Wto, 31.01.2017, 23:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2016 Hyundai I30
Ice nie zrozumiales tego co napisalem whatever a wsrod potencjalnych klientow i30 nie wzbudzil zainteresowania tak jak chociazby robi to Tucson a RR ty mozesz banowac nawet i dzis tylko miej na wzgledzie ze forum bedzie jeszcze bardziej wymarle ile zalogowanych osob sie tu udziela moze z 5? Wiec jak najbardziej rob wiekszy cmentarz :lol:

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Śro, 01.02.2017, 8:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Hyundai I30
Iceman napisał(a):
a RR ty mozesz banowac nawet i dzis tylko miej na wzgledzie ze forum bedzie jeszcze bardziej wymarle ile zalogowanych osob sie tu udziela moze z 5? Wiec jak najbardziej rob wiekszy cmentarz :lol:

Jestem świadom, ile osób się udziela, ale to nie zwalnia Cię o zachowanie kultury.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 01.02.2017, 9:16
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2016 Hyundai I30
Iceman napisał(a):
Ice nie zrozumiales tego co napisalem whatever


Generalnie świat Cię nie rozumie, nawet Koreańczycy...

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 01.02.2017, 19:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: 2016 Hyundai I30
Iceman napisał(a):
wsrod potencjalnych klientow i30 nie wzbudzil zainteresowania tak jak chociazby robi to Tucson


Miszczu a skąd ty to wiesz, bo wydaje mi się, że wyniki sprzedaży to dopiero potwierdzą.

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 05.02.2017, 13:49
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018