Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:22




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
2017 Lexus LS 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 2017 Lexus LS
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

automobile-magazine.fr

Cytuj:
Pojazd pokazany na salonie samochodowym w Detroit to piąta generacja flagowej limuzyny japońskiej marki, która zadebiutowała w 1990 roku z modelem LS 400.
Samochód powstał na nowej globalnej platformie GA-L przeznaczonej dla modeli luksusowych. Wynoszący 3125 mm rozstaw osi jest o 35 mm większy niż w wydłużonej wersji dotychczasowego LS. Do budowy auta zastosowane zostały między innymi blachy ze stali o podwyższonej wytrzymałości i stopy aluminium, co pozwoliło zmniejszyć jego masę o ponad 90 kg w porównaniu do poprzednika.
W wielodrążkowym zawieszeniu zastosowane są podwójne przeguby kuliste w górnych i dolnych wahaczach, co umożliwia precyzyjne przenoszenie najdrobniejszych ruchów, zarówno od strony układu kierowniczego, jak i nawierzchni drogi.

Dla nowego modelu LS został skonstruowany od podstaw 3,5-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem, przy którego tworzeniu wykorzystano rozwiązania z firmowych doświadczeń w formule F1. Serce nowego LS rozwija moc jak przystało na flagową limuzynę: 415 KM i 600 Nm. Długi skok tłoka i jego optymalny stosunek do średnicy cylindra sprzyja sprawności spalania przy dużych prędkościach obrotowych oraz skuteczności podwójnego turbodoładowania, czego wyznacznikiem jest czas rozpędzania 0-100 km/h wynoszący około 4,5 sekundy wersji z napędem 4 x 4.

W nowym LS została zastosowana, po raz pierwszy w luksusowym sedanie, 10-stopniowa automatyczna skrzynia biegów, wcześniej debiutująca w LC 500. Jest to tradycyjna skrzynia z przekładnią hydrokinetyczną, jednak o czasach przełączania konkurujących z osiąganymi w układach dwusprzęgłowych.

Ponieważ nowy LS jest niższy od swych poprzedników, w wersji z zawieszeniem pneumatycznym po raz pierwszy wprowadzono funkcję ułatwienia dostępu do samochodu. Po odblokowaniu drzwi przy użyciu elektronicznego kluczyka samochód się nieco podnosi i odchylają się boczne wyprofilowania fotela, ułatwiając kierowcy zajęcie miejsca za kierownicą.

Samochód otrzymał pakiet bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System +, a także zaawansowany zestaw funkcji bezpieczeństwa z pierwszą na świecie intuicyjną detekcją pieszych sprzężoną z aktywnym reagowaniem układu kierowniczego. W razie wykrycia z przodu pieszego, z którym kolizja jest nieunikniona, LS automatycznie uruchomi hamulce i za pośrednictwem układu kierowniczego samoczynnie wykona manewr omijający, pozostając w obrębie obranego pasa ruchu. Kierowca jest ostrzegany za pośrednictwem opcjonalnego wyświetlacza projekcyjnego.

motofakty.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 09.01.2017, 16:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: 2017 Lexus LS
Nie wiem czemu tak mocno trzymają się tej wielkiej paszczy - nie wygląda to dobrze. Ciekawe czy ogarną się szybciej niż Peugeot ze swoimi wielkimi ryjami :mryellow:

_________________
PB RWD jest wysoko


Pon, 09.01.2017, 18:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1259
Post Re: 2017 Lexus LS
A ja siedzę i się zastanawiam, czy przed pasażerem jest ekran, czy to tylko tandetne światełka?


Pon, 09.01.2017, 20:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2017 Lexus LS
Nie podoba mi się obecny design Lexusa i ten LS nie jest wyjątkiem :/
Światła a la Zorro, no tego jeszcze nie było :roll:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 09.01.2017, 20:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 Lexus LS
Szczerze nie spodziewałem się czegoś takiego. Troszkę mi szczęka opadła jak zobaczyłem :shock:

Jakoś po spyshotach i wizjach spodziewałem się czegoś bardziej stonowanego, jedynie z akcentami obecnych Lexusów. Oni natomiast poszli w dynamiczną, przerysowana bryłę z lekką tendencją do coupe, czego nie spodziewałbym się w tej klasie. Jaki to ma niski przód :o

Ej nie no naprawdę zrobili na mnie pozytywne wrażenie. Do tego auto wygląda lekko jak na tę klasę. Wnętrze ma fajny motyw z przedłużeniem i powyginaniem kratek od nawiewów (ostatnio cos producenci w ogóle lubią sie nimi bawić widzę), ale nie wszystko tam współgra - np. co to jest to przed pasażerem?

Dla mnie bryka genialna. Jedyne co bym może zmienił to klamki. Chcę ją zobaczyć w Lexusowej czerwieni :twisted:


Wto, 10.01.2017, 0:05
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2017 Lexus LS
Z zewnątrz można się było spodziewać kolejnej paszczy Predatora - co kto lubi (ja nie lubię ;)). Wnętrze to natomiast rewolucja in minus. W niektórych miejscach stara się wyglądać nowocześnie, w innych klasycznie i stonowanie, w innych jeszcze brzydko (te ogromne pokrętła po bokach daszka za kierownicą były paskudne w LFA i są paskudne również tutaj).


Wto, 10.01.2017, 11:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2
Miejscowość: Łeba
Post Re: 2017 Lexus LS
Jeżeli to przed pasażerem to wyświetlacz to dziwnie go przedstawili, a jeżeli nie to co to w zasadzie ma być?
Co do całego wnętrza to straszne zestawienie klasyki z nowoczesnością moim zdaniem. Przód już opisany wielokrotnie.. całość wygląda bardzo słabo

_________________
Koniecznie zobacz http://ujedrnianie-piersi.pl/na-czym-po ... ologiczna/


Wto, 10.01.2017, 13:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: 2017 Lexus LS
To ma być najnowsza generacja ich flagowca? Nie spodziewałem się, że postawią na tak agresywną stylistykę. Jedyne co trochę rozczarowuje to wnętrze. Jakoś ta deska taka mało nowoczesna i elegancka.

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Wto, 10.01.2017, 14:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2017 Lexus LS
Dla mnie jest obłędny. Grill jest mega, jeśli chodzi o wzór. Tylko czeka na nasze europejskie rejestracje :3 meh... Świetne reflektory w formie litery Z.
Wnętrze super, deska robi na mnie ogromne wrażenie, świetne linie, dobrze że się pozbyli tej pojebanej myszki i dali touchpada. Jedyne co jestem na nie to te pokrętła nad kierownicą- wyglądają jak jakieś dziwne uszy.

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Wto, 10.01.2017, 17:11
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 2017 Lexus LS
Mi też się podoba, Lexus konsekwentnie wprowadza swój własny styl i nie da się go pomylić z czymkolwiek innym. Na żywo będzie błyszczał i wyróżniał się z tłumu.

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Wto, 10.01.2017, 23:57
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2017 Lexus LS
Dodałem nieco informacji na temat nowego modelu w pierwszym poście.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 11.01.2017, 9:24
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2017 Lexus LS
Zupełna zmiana stylu w porównaniu do poprzednika, który dość długo utrzymał się na rynku. Nowy model jak dla mnie wygląda świetnie, ten dynamiczny styl z wielkim grillem sprawdza się od IS, aż po tego LS. Czekam tylko na jakieś zdjęcie z ulicy no i inną wersje kolorystyczną deski bo ta zalatuje... emerytem ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 11.01.2017, 14:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: 2017 Lexus LS
Mnie się bardzo podoba - do z pozoru przeprojektowanych świateł i grilla już się przyzwyczaiłem, a jak miałem kiedyś kontakt z NXem to się do niego dodatkowo przekonałem :) Nie jestem tylko przekonany do przesunięcia miejsca, w którym tylna szyba przechodzi w klapę bagażnika, bo samochód sprawia wrażenie, jakby poszedł minimalnie w kierunku nadwozia z Panamery albo 5GT, a w tej klasie klasyczne proporcje limuzyny są jak najbardziej wskazane :)

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Pią, 13.01.2017, 20:47
Profil
Post Re: 2017 Lexus LS
To jak wygląda, to rzecz gustu. Najważniejsze jaki będzie w komforcie prowadzenia i jeździe, ale o tym przekonamy się jak gdzieś będzie można się nim przejechać. Z dotychczasowych doświadczeń mogę powiedzieć, że Lexusy są dobre pod tym względem, ale np. BMW (żeby porównywać podobne w cenie) zdecydowanie lepsze.


Śro, 18.01.2017, 10:26
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: 2017 Lexus LS
Użytkownik MrWahacz zainspirował mnie do stworzenia "wizji" w Paincie, jak wyglądałby LS po usunięciu okienka w słupku C.
Tutaj zrobiłem podcięcie linii z dachu, ostatnio coraz częściej się widuje:
Image


Sob, 21.01.2017, 1:57
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2017 Lexus LS
I teraz ma słupek jak z Infiniti...

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Sob, 21.01.2017, 8:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 Lexus LS
No w oryginale wygląda 3 nieba lepiej


Sob, 21.01.2017, 11:44
Profil
Post Re: 2017 Lexus LS
Zdjęcia z przedpremierowego pokazu w Krakowie

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

I oficjalne dane techniczne wraz z wyposażeniem:
Image
Image
Image

Więcej zdjęć oraz tekst: Lexus za ponad 5 mln zł

(c) KATALOG dla kierowców


Pon, 14.08.2017, 13:39
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2017 Lexus LS
Jeeeeeeżu ale bym tym jeździł. Ten grill! To wnętrze! To wszystko!

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Wto, 15.08.2017, 1:26
Profil

Postów: 10
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Ford Mondeo 2.0 Di
Post Re: 2017 Lexus LS
Niedawno miałem okazję się przejechać IS-em i było mega, a co dopiero LS - ideał jak dla mnie!


Nie, 20.08.2017, 16:34
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018