Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:56




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
2016 Alpine Vision Concept 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 2016 Alpine Vision Concept
Cytuj:
Renault nie zwalnia tempa. Po premierze modeli Talisman i Megane przyszedł czas na sportową nowość. Jest to długo oczekiwane, nowe wcielenie marki Alpine, o którym spekulowało się już od dłuższego czasu. Nowy samochód to na razie wersja koncepcyjna. Model w ostatecznej formie pojawi się w salonach najwcześniej w 2017 roku. Wszystko dlatego, że ma być "absolutnie perfekcyjny" i dopracowany zanim trafi do klientów.

Początki Alpine sięgają 1955 roku, gdy jeden z francuskich dealerów marki renault dokonywał przeróbek na własną rękę. Po kilku latach samochody stworzone przez Jeana Redele wygrywały legendarne wyścigi, a wśród nich Mille Miglia. Przełomowym modelem w historii Alpine był A110. Auto o nietuzinkowym wyglądzie produkowane w latach 70. sprawiło, ze Alpine stało się oficjalnym producentem sportowych modeli Renauilt.

Od kilku lat zapowiadano wskrzeszenie zamkniętej w 1995 roku marki. I właśnie teraz odbywa się oficjalna prezentacja w Monte Carlo, gdzie pojawił się sam szef koncernu Renault-Nissan, Carlos Ghosn.


Źródło: mojeauto.pl

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Źródło: carscoops.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 16.02.2016, 18:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2016 Alpine Vision Concept
To nie wszystko, za nieco ponad tydzień pokażą nowego Scenica i Megane Grandtourer, więc się ostro dzieje u Renault. Jednak ta Alpina musi wrócić ponownie na stół kreślarski, przód od razu kojarzy się z Porsche Caymanem, to jest niewybaczalny błąd w tym projekcie. Dać okrągłe światła przednie jak w oryginale i zmienić kształt maski i będzie ok.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 16.02.2016, 20:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1354
Post Re: 2016 Alpine Vision Concept
Iceman napisał(a):
Dać okrągłe światła przednie jak w oryginale i zmienić kształt maski i będzie ok.

To będzie się kojarzyć z 911 :lol:

_________________
Moja prospektów kolekcja niewielka


Śro, 17.02.2016, 13:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2016 Alpine Vision Concept
W ogóle to do mnie nie przemawia. Z wyglądu auto na niedzielne wyprawy do kościoła. Zazwyczaj takie lubię - wilki w owczej skórze, ale nie w przypadku, gdy auto powinno być typowo sportowe i na dodatek ma dwudrzwoiowe nadwozie coupe.


Czw, 18.02.2016, 2:44
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Alpine Vision Concept
Może zdominował to auto prehistoryczny pierwowzór? Ale ja osobiście pokochałem go od pierwszego wejrzenia i pragnę go...

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 18.02.2016, 13:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2016 Alpine Vision Concept
Strasznie intryguje mnie to auto, ale jeszcze bardziej nie mogę się doczekać silników 1.8TCe i adaptacji ich do innych modeli Renault (o ile w ogóle :P).

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 18.02.2016, 14:27
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Alpine Vision Concept
Cytuj:
Przed końcem bieżącego roku – na specjalnie zorganizowanym pokazie – światło dzienne ujrzy nowy model sportowy, który powstał na bazie studyjnego Alpine Vision.

Taką informację podał serwis Automotive News Europe, powołując się na szefa marki Alpine. "Sportowiec" znad Sekwany trafi do sprzedaży w roku przyszłym jako potencjalny rywal dla takich modeli jak Lotus Elise czy Alfa Romeo 4C.

Mówi się o tym, że pod szyldem Alpine powstać może nawet cała gama produktowa – obejmująca nawet SUV-y i hybrydy. Ale to dopiero pieśń przyszłości …

Studyjnego Alpine Vision poznaliśmy w lutym bieżącego roku. To lekkie dwumiejscowe coupé z czterocylindrowym silnikiem turbo, położonym centralnie. W stworzeniu jednostki napędowej pomogli specjaliści z Renault Sport. Według założeń dla wersji seryjnej, auto rozpędzać się ma do setki w czasie poniżej 4,5 sekundy.

samar.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 19.10.2016, 8:35
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018