Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:46




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Regeneracja części. 
Autor Wiadomość

Postów: 10
Post Regeneracja części.
Części motoryzacyjne niejednokrotnie wykonane są z materiałów deficytowych, pochodzących ze źródeł nieodnawialnych, czyli takich, przy produkcji których widać wyraźnie ujemny wpływ na środowisko naturalne. W wielu przypadkach możliwe jest wykorzystanie ich ponownie po fabrycznym procesie odnowienia czyli tzw. regeneracji.

Zapraszamy do dyskusji na Facebooku: Prawo do Naprawy.


Pon, 25.05.2015, 13:54
Profil

Postów: 27
Post Re: Regeneracja części.
Nie każda część da się w ten sposób regenerować,na pewno nie polecam próbować w przypadku części zawieszenia bo można na tym źle wyjść i stwarzamy dodatkowe zagrożenie na drodze,nie warto.


Wto, 26.05.2015, 14:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 21
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Regeneracja części.
Decydując się na regenerację musimy brać poprawkę na to, że może ona ulec szybszej degradacji. O ile taki zabieg jestem w stanie "przełknąć" jeśli chodzi o części typu chłodnice, to w przypadku odnawiania amortyzatorów czy przetaczania tarcz hamulcowych nie widzę zbyt wielu plusów.

_________________
Zapraszamy forumowiczów do internetowego sklepu z częściami - http://www.iparts.pl


Wto, 04.08.2015, 10:43
Profil

Postów: 61
Post Re: Regeneracja części.
Dobrze i profesjonalnie regenerowana cześć nie ulegnie tak szybko degeneracji,wręcz przeciwnie bo jej jakość będzie porównywalna z nową. Akurat na ten temat możemy coś powiedzieć gdyż na co dzień zajmujemy się właśnie regeneracją turbospręzarek.


Czw, 20.08.2015, 12:06
Profil

Postów: 13
Post Re: Regeneracja części.
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że regeneruje części których wiem, że już nie uda mi się kupić. Np ostatnio musiałem zregenerować silniczek krokowy w instalacji gazowej auta ściągniętego z Holandii. Po prostu nie można tego było nigdzie dostać, znalazłem gościa który zajmuje się regeneracją i za pośrednictwem kuriera to załatwiliśmy.
Normalnie nie bawię się w regenerację.
Części kupuje w motointegrator.pl - mają tam wszystko, często dużo taniej niż gdybym zdecydował się regenerację.


Pon, 26.10.2015, 11:34
Profil

Postów: 1
Post Re: Regeneracja części.
Szczerze mówiąc dużo czytałam o tym, że regenerowane części szybko się psują, ale sama miałam dwa lata temu regenerowaną turbinę zrobił mi to ten mechanik katowice i do tej pory wszystko działa bez zarzutu. Mój mechanik twierdzi, że to wszystko zależy od tego jakie maszyny ma zakład, jak są dobre to i części zregenerowane dłużej wytrzymają.


Czw, 29.10.2015, 12:27
Profil

Postów: 27
Post Re: Regeneracja części.
Akurat co do regeneracji części,to uważam że warto robić to wówczas kiedy mamy pewność i gwarancje,że posłuży nam ona jeszcze przez dłuższy czas i jeśli cena też będzie niższa. Np śmiało można regenerować turbinę co sam robiłem i jestem zadowolony. Poza tym części zamawiam w dobrych sklepach internetowych oraz na allegro.


Czw, 19.11.2015, 12:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018