Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 13:21




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
Tak jak w temacie. Na wiosnę będę prawdopodobnie chciał zmienić auto. Ale już teraz warto zastanowić się, jakiego auta szukać.

Wymagania jak niżej:

- cena do 35 tys PLN na sam zakup - jak znajdzie się ciekawy egzemplarz to do 40 tys
- najlepiej pochodzenie z polskiego salonu
- sedan
- silnik benzynowy, wolnossący do 2.0 litrów
- skrzynia manualna
- tempomat, ksenony
- ma być ciche i wygodne, dobrze wykonane w środku - może nie "ładne", bo to rzecz gustu, ale nie trzeszczące, skrzypiące
- dobrze by było, gdyby nie paliło więcej średnio niż 9 - 10 litrów PB/100 i żeby nie psuło się za bardzo.

Poniżej to o czym myślałem:

Honda Accord 2006 - 2008
Volvo S60 I gen po drugim lftingu - ale tu wchodzi w grę motor 2.4
Subaru Legacy 2006 - 2009

Ogólnie najbardziej interesuje mnie w chwili obecnej ta ostatnia opcja. Widzę, że na allegro jest dosłownie parę sztuk z salonu PL z 2008 - 2009 roku w cenie około 33 - 36 tys. PLN, z realnymi przebiegami 100 - 140 tys. Pytanie:
- jak wygląda kwestia trwałości napędu 4x4
- co z jakością wykonania wnętrza?
- jak z poziomem szumów - auto nie ma ramek, co chyba zwiększa hałas?


Drugie pytanie - jak wg Was wypada porównanie Accorda do Legacy? Może warto zainteresować się czymś innym?

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Czw, 04.12.2014, 19:36
Profil

Postów: 797
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
A te dwa:
Mazda 6
Hyundai i40 :?:


Czw, 04.12.2014, 19:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
Przykro mi to stwierdzić, ale Mazda 6 w tym budżecie nie oferuje nic specjalnego. Pierwsza generacja jest tańsza i niestety - jakościowo dość kiepska - rdza. A II generacja - cóż, z salonu PL cenią się dość wysoko, z DE lub NL w tej cenie będzie to też dość zużyte auto. Bez 42 - 45 tys nie ma co podchodzić.
O i40 nic nie wiem niestety...

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Czw, 04.12.2014, 20:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: Łańcut
Samochód: Honda Civic
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
A musisz mieć sedana? W tym budżecie możesz szukać Polskiej Mazdy 3 drugiej generacji 2.0. Jeśli chodzi o ciszę, spokój, "niepsucie się" to spełnia Twoje kryteria. Salonowe trójki z symbolicznym przebiegiem pojawiają się co jakiś czas na otomoto i najczęściej znikają po jednym dniu więc trzeba trochę refleksu ale to jest do ogarnięcia ;)
Silnik 2.0 jest baardzo przyjemny w codziennej jeździe - jak chcesz się snuć po drodze i podsypiać spala sobie 7l/100, ale jak trzeba wyprzedzić to nie odczujesz braku mocy. Spalanie z komputera w cyklu mieszanym 8,5-8,8 l/100km


Znajomy jeździ tym Legacy co Cię interesuje, ale niestety w dieslu - poza silnikiem z autem nie dzieje się absolutnie nic złego ;). Natomiast z racji boxer diesla auto spędziło kiedyś chyba z 3 miesiące cięgiem w salonie bo nie umieli znaleźć przyczyny spadku mocy ;) Także jak znajdziesz subaru to bierz ale tylko w benzynie.
Aa i co do szumów i hałasu we wnętrzu to na trasie ~2000km z prędkościami autostradowymi niczego takiego nie stwierdziłem więc jest nieźle

Volvo V60 z jakąś dużą benzyną (więc chyba 2.4) kupił sobie sąsiad, zagazował i wychwala pod niebiosa, ale ma chyba dużo racji bo jak jeździ nim półtora roku nic nie musiał z nim robić


Czw, 04.12.2014, 20:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
Myślałem o 3 II gen, ale trudno coś z salonu PL upolować. Prędzej można kupić i w niższej kwocie Lancera X z 1.8 jak np.:

http://otomoto.pl/mitsubishi-lancer-1-8 ... 34518.html

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Pią, 05.12.2014, 0:01
Profil

Postów: 797
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
Teraz widzę, że z szóstek w tych cenach tylko 1.8 albo 2.0 diesel.
A czemu nic ciekawego nie oferuje? Wyposażenie zwykle bardzo dobre.


Pią, 05.12.2014, 8:25
Profil

Postów: 620
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
A może Alfa 159?


Pią, 05.12.2014, 15:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: Łańcut
Samochód: Honda Civic
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
Jurko napisał(a):
Myślałem o 3 II gen, ale trudno coś z salonu PL upolować. Prędzej można kupić i w niższej kwocie Lancera X z 1.8 jak np.:

http://otomoto.pl/mitsubishi-lancer-1-8 ... 34518.html


Ja na swoją polowałem jakieś 3 tygodnie (oczywiście po 2 miesiącach gapienia się w otomoto i milionie koncepcji ;), w chwili kryzysu miałem już nawet Octavię brać) - jedną sprzątnęli mi sprzed nosa, ale do kolejnej już byłem pierwszy ;)

Nad Lancerem też się dość długo zastanawiałem ale w testach używanych zwracają uwagę na relatywnie dużą awaryjność, dość drogie części i ogólną przeciętność.

Zawsze zostaje jeszcze Civic VIII, ale to już kwestia gustu - mi osobiście bardzo się podoba, a opinie też ma dobre.


Pią, 05.12.2014, 19:42
Profil

Postów: 797
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
stingray1 napisał(a):
A może Alfa 159?

Fajna propozycja.
Ale tam chyba też jest 1.8 lub diesel.

Kiedyś o niej myślałem, ale o kombi (przez chwilę nawet o Crosswagonie).


Pią, 05.12.2014, 20:57
Profil

Postów: 620
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
Cytuj:

Zawsze zostaje jeszcze Civic VIII, ale to już kwestia gustu - mi osobiście bardzo się podoba, a opinie też ma dobre.

Co jak co, Civic to nie klasa średnia...


Pią, 05.12.2014, 21:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: Łańcut
Samochód: Honda Civic
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
stingray1 napisał(a):
Cytuj:

Zawsze zostaje jeszcze Civic VIII, ale to już kwestia gustu - mi osobiście bardzo się podoba, a opinie też ma dobre.

Co jak co, Civic to nie klasa średnia...


Tak jak i Lancer nad którym zastanawia się autor tematu oraz Mazda 3, którą jak przeczytasz w poprzednich postach również rozważal


Pią, 05.12.2014, 23:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
Tak właściwie to Lancer wydaje mi się obecnie najlepszym wyborem - mimo iż to kompakt - będzie najmłodszy, większy wybór aut z salonu PL. No i mam salon / serwis Mitsubishi pod nosem - choć muszę przyznać, że poziom obsługi mają dość kiepski.
O Hondzie nieco sobie poczytałem i boję się rdzy. Dodatkowo - koszty ubezpieczenia będą wyższe - większe ryzyko kradzieży. Subaru - serwisowanie 4 x 4 + boksera mi się nie uśmiecha. Mazda 3 - za tą cenę II generacji w dobrym stanie nie znajdę.

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Pon, 08.12.2014, 9:13
Profil

Postów: 61
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
Porównanie Mazdy 6 ze słabą blachą a bezawaryjnej,komfortowej i solidnej Accord ma się nijak, oczywiście że Honda z silnikiem 2.0 i poczujesz co to przyjemność podczas jazdy.


Wto, 20.01.2015, 14:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
Wracając do Hondy - pojawiła się ciekawa sztuka w okolicach Torunia, niestety automat i nieco przekracza założony budżet:

http://otomoto.pl/honda-accord-2-0-exec ... 36809.html

Co do automatu w Accordzie - warto?

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Śro, 11.02.2015, 23:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
A myślałeś o Citroenie C5? Wg ostatniego testu w Motorze rozłożył używaną Insignię (o to nie trudno :P) i bodajże Accorda na łopatki tym, że oferuje to samo w niższej cenie. Nie wiem jak z silnikami, nie znam danych na pamięć, jednak jeśli chodzi o zakup to benzyna stanowi tu znaczną mniejszość ofert niestety. Na autocentrum polecają wersję 2.0. Ale auto jest szczególnie chwalone za wykończenie, o czym wspominałeś i nawet niezła trwałość, szczególnie jak na francuza. Minusem moga być drobne ogniska korozji, zdarzające się np. na masce. Nie wiem co myślisz... ;P

Pierwsza lepsza (w sensie wydająca sie na pierwszy rzut oka) oferta z allegro wyrwana. Auto jednak nie z Polski:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5071227772

Edit: teraz obczaiłem, że egzemplarz ma dziwnie pordzewiałe tarcze, jakby coś z hamulcami było na rzeczy... albo długo stał.

CSturboserwis napisał(a):
Porównanie Mazdy 6 ze słabą blachą a bezawaryjnej,komfortowej i solidnej Accord ma się nijak, oczywiście że Honda z silnikiem 2.0 i poczujesz co to przyjemność podczas jazdy.


Słabą blachę to chyba miałeś Ty jak Cię klepali :D Osobiście poprzednia generacja Mazdy 6 to moje ukochane auto na amen, aczkolwiek w tym wątku też bym jej raczej nie polecił, bo po prostu wydaje mi się, że nie tego szukasz... I to nie przez mityczną blachę (co ciekawe sam jeżdże 20 letnią Mazdą i nie mam najmniejszego ogniska korozji :roll: ). Chociaż jej wygląd dla mnie wygrywa pod każdym względem. Tak wiem, rzuciłem Citroenem chociaż wytypowałeś 2 japońców o sportowym charakterze, ale to C5 dla mnie też ma coś w sobie, a hydropneumatyka to cud motoryzacji ^^


Czw, 12.02.2015, 11:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
Mój kumpel 2 miesiące temu kupił w tej kwocie C5 2.0 benzyna. Rezygnując z diesla kupił samochód nowszy, z niedużym przebiegiem i ogólnie w dużo lepszym stanie.

Bardzo fajna bryka. Wygodna. W dodatku zadziwiająco wysoko zawieszona.

Z wad:
- skrzynia 5 przy benzynie to tak sobie, bo przy 100km/h masz już 3000 obr.
- ciężki skubaniec i nie czuje się mocy.


Czw, 12.02.2015, 15:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
No to niestety zapewne prawda. Ale z drugiej strony, jak sobie jeszcze na spalanie patrzyłem, to wg danych producenta mieści się w 9 litrach w cyklu mieszanym. A jakie odczucia co do tego miał Twój kolega?


Czw, 12.02.2015, 18:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
Ostatnio nawet o tym z nim gadałem. Sprawdzał to dość dokładnie. Mieszkamy koło Wawy - codzienne dojazdy do pracy, sporo korków, trochę bez. Jazda żwawa, ale spokojna, bo to już mamy za sobą.
Ustabilizowało się mu na 10l po 4000km. Trasa 7-8l.
U mnie w maździe 2008 r. Mieszane miasto trochę mniej, zwykle 9-9,5. Trasa tak samo.


Czw, 12.02.2015, 19:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
Aaa, bo Ty masz moją ukochaną Mazdę... :roll: Skubany szczęściarz ;P Jeszcze powiedz, że białą w liftbacku ^^


Pią, 13.02.2015, 1:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Klasa średnia, sedan do 35 tys. PLN
MoonWalk

Tak bardzo to nie zazdrość, bo się rąbnąłem. 6-tka jest z 2007 i to poprzedni model z końcówki. W dodatku bardzo powszechne srebrne kombi.

Skoro tak marzysz, to powiem Ci, że te samochody są nisko zawieszone i średnio się to sprawdza na polskich drogach i krawężnikach. 2.0 benzyna stosowana też >2008 r. jest w porządku, trwała i dość ekonomiczna. Brakuje jej jednak momentu i mocy jak tylko weźmiesz 2 pasażerów i trochę bagażu.


Pią, 13.02.2015, 12:09
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018