Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:47




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Seat Ibiza II FL 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Seat Ibiza II FL
Wiem, że pewnie nie pierwszy taki temat, ale już od jakiegoś czasu przymierzam się do tego auta.

Na początku myślałem o 1.8, ale to nie na moją kieszeń z paliwem, a gazować tego żal... Nawet nie wiem, czy ktoś to robi ;P

Tak więc schodząc z chmur przerzuciłem uwagę na wersje TDI 110km i 1.6 101km. Zastanawiam się, która byłaby lepsza (dla studenta na dojazdy głównie do miasta uczelnianego + małe poruszanie się po mieście ;>).

I ogółem docierają do mnie różne, sprzeczne informacje na temat tego modelu - skrajnie złe i skrajnie dobre. Wstyd się przyznać, ale nie miałem okazji prowadzić takowej, jednak chciałem znać trochę Waszych opinii na temat tego auta pod różnymi względami.


Wto, 27.05.2014, 18:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Seat Ibiza II FL
3 samochody temu moja żona jeździła taką Cordobą kombi II FL z 1.6 benzyna 75km.
Była lekka i ten silnik nadspodziewanie dobrze sobie radził.

Oprócz tego to głośna była i taczka, ale solidna. Problemów nie było żadnych przez dwa lata, ale też samochód był dość młody. Palić mogłaby mnie jak na taki silnik.
Założyliśmy do niej gaz i to był błąd. Niby na wtryskach, ale gaziarz słaby i do końca były problemy z falującymi obrotami.

TDI miała koleżanka. Cieszyła się z niej bardzo, dopóki nie padła turbina i dwa lata ekonomicznej jazdy poszły się j%$%* przez naprawę :twisted:


Czw, 29.05.2014, 14:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Seat Ibiza II FL
Spoko, w Golfie rodziców 2 razy była na regeneracji nic strasznego xd


Czw, 29.05.2014, 22:06
Profil

Postów: 75
Post Re: Seat Ibiza II FL
Jeżeli zadbasz o turbinę to nie padnie Ci tak szybko,wręcz przeciwnie- posłuży bardzo długo. Poza tym silnika 1.9 TDi 110km nie ma nawet co porównywać do słabego i palącego jak smok 1.6,moim zdaniem wybór jest bardzo prosty oczywiście na korzyść diesla.


Pią, 14.11.2014, 12:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Seat Ibiza II FL
http://olx.pl/oferta/seat-ibiza-seat-ib ... 2c136f6951

Co o tym sądzicie? Chciałem jechać, obejrzeć. Wie ktoś coś na temat współpracy gazu z tym silnikiem? Na co najlepiej w Ibizach z tych lat zwrócić uwagę.

Czekam na odp. Dzięki!


Nie, 24.05.2015, 0:42
Profil

Postów: 27
Post Re: Seat Ibiza II FL
Silnik 1.4 nadaje się pod instalację lpg,nie ma z tym żadnego problemu,awaryjność na znikomym poziomie. W podobnym budżecie polecałbym jednak Opla Astre II z silnikiem 1.6 8v lub 1.8 125km plus lpg.


Wto, 26.05.2015, 14:25
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018