Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 12:59




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1558 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna
Telefony komórkowe 
Autor Wiadomość

Postów: 4
Post Re: Telefony komórkowe
A ile osób korzysta z Windows Phone i jakie wrażenia ?


Czw, 19.12.2013, 14:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
Widać, że w tym roku Windows Phone jest w ofensywie, ale oferta modeli właściwie zawęża się do Nokii - w stosunku do Androida wybór bardzo ograniczony.


Czw, 19.12.2013, 18:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 504
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: Polonez '95 1.6
Post Re: Telefony komórkowe
Mialem okazje pobawic sie Windows Phone. Generalnie plynnosc jest swietna - dialer i wszelkie apki uruchamiaja sie blyskawicznie. Trzeba jednak pamietac o pewnych ograniczeniach systemu - to nie jest Android ktorego mozesz zmieniac na tysiac sposobow. Jesli ci to odpowiada - polecam. Jasne, że Nokia zdominowała rynek WP, ale powoli przebija się m.in. Huawei.

_________________
zapraszam na mojego bloga: http://quattrospalla.cba.pl o motoryzacji po mojemu


Nie, 22.12.2013, 13:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Telefony komórkowe
Ja osobiście mam już dosyć Androida. Po wielu zabawach z tym systemem dojrzałem do stwierdzenia "cholera jasna, przecież to ma być urządzenie użytkowe, a nie do ciągłego modzenia". W Galaxy S Advance tak spierdzielono system, że oryginał, nawet niebrandowany jest niestabilny, a niektóre funkcje nie działają zawsze (np. budzik, co sam doświadczyłem). Najśmieszniejsze jest to, że najdłużej włączającą się aplikacją jest dialer, co jest niepoważne.
Osobiście powoli nastawiam się właśnie na WP - podoba mi się jego płynność, stabilność i nawet funkcjonalność. Szczerze nawet powiem, że twierdzenie, iż na WP jest dużo mniej aplikacji jest często kiepskim argumentem (przynajmniej w moim przypadku) - sam zauważyłem, że z 3/4 aplikacji, które instalowałem na Androidzie i wydawały mi się przydatne w ogóle nie korzystam.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Nie, 22.12.2013, 17:02
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Telefony komórkowe
Problem wynika z tego, że androida z klasy średniej czy budżetowej łatwo przeciążyć i zaczynają się problemy z szybkością etc.

Ja generalnie ilość funkcji zawsze dostosowywałem do klasy telefonu i jak miałem Ace'a z niższej półki to jak się czasem przyciął to nie jęczałem, bo za cenę Daewoo Mercedesa nie ma co wymagać.

Na obecnym telefonie zdarzyła się z wiecha przez cały okres może z 2-3 razy i to raczej wynik, który dotyczy każdego systemu. Ostatnio od kumpla miałem WP i miałem mu coś ustawić i myślałem, że coś mnie trafi. Ostatecznie pomógł mi wujek google i okazało się, że funkcje, które w androidzie ustawia się z poziomu normalnych ustawień w WP trzeba wpisać specjalny kod żeby coś włączyć/wyłączyć. Wypas.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 22.12.2013, 19:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: Łańcut
Samochód: Honda Civic
Post Re: Telefony komórkowe
Ice napisał(a):
Problem wynika z tego, że androida z klasy średniej czy budżetowej łatwo przeciążyć i zaczynają się problemy z szybkością etc.

Ja generalnie ilość funkcji zawsze dostosowywałem do klasy telefonu i jak miałem Ace'a z niższej półki to jak się czasem przyciął to nie jęczałem, bo za cenę Daewoo Mercedesa nie ma co wymagać.

Na obecnym telefonie zdarzyła się z wiecha przez cały okres może z 2-3 razy i to raczej wynik, który dotyczy każdego systemu. Ostatnio od kumpla miałem WP i miałem mu coś ustawić i myślałem, że coś mnie trafi. Ostatecznie pomógł mi wujek google i okazało się, że funkcje, które w androidzie ustawia się z poziomu normalnych ustawień w WP trzeba wpisać specjalny kod żeby coś włączyć/wyłączyć. Wypas.


Ładnie ująłeś w słowa dokładnie to co miałem na myśli ;)


Nie, 22.12.2013, 20:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Telefony komórkowe
Ice napisał(a):
Problem wynika z tego, że androida z klasy średniej czy budżetowej łatwo przeciążyć i zaczynają się problemy z szybkością etc.

Niestety, ale miałem do czynienia z wieloma Androidami z klasy wyższej (Galaxy S3 S4, HTC One) - jedynie HTC One wydawał się być stabilny, przynajmniej na początku "życia". S3 i S4 załamują mnie, gdy widzę, jak szybko można w nich system przyciąć.
Ice napisał(a):
Ja generalnie ilość funkcji zawsze dostosowywałem do klasy telefonu i jak miałem Ace'a z niższej półki to jak się czasem przyciął to nie jęczałem, bo za cenę Daewoo Mercedesa nie ma co wymagać.

Spoko, wszystko ok, jednak podstawowe funkcje powinny działać poprawnie, a często nie działają. Dialer już pomijam, ale w wielu przypadkach, w tym moim spotykam się z samoczynnym resetem, czy też koniecznością resetu poprzez wyjęcie baterii - tak być nie powinno. Jeśli system się przeciąża - powinien zabijać procesy, które w danej chwili nie są mu potrzebne, a nie się ciąć, czy nawet resetować.
Chodzi mi generalnie o sam fakt, że do normalnego wykorzystywania telefonu (żadne przeciążenia, żadne mocniejsze gry, kilka aplikacji) dwurdzeniowe 1.0 + ~800-1000MB RAM powinno zapewniać stabilne użytkowanie. Niestety jednak parodie jakie zauważam zaczynają mnie do Androida zrażać totalnie. A konieczność poprawiania producenta poprzez alternatywne softy nie powinno mieć miejsca - rozumiem, rozszerzanie funkcji, dodawanie bajerów, ale nie poprawianie.

Poza tym nie ma co podważać faktu, że Android jest straszeni pofragmentowany. WP, póki co nie, może jak będzie miał taki staż, też zacznie się "rypać", z resztą nie mówię, że i z WP byłbym w 100% zadowolony - to się okaże w przyszłości.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Nie, 22.12.2013, 20:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Telefony komórkowe
Ja używam telefonu z Windowsem jakiś miesiąc i nie zdążył mnie zdenerwować w najmniejszym stopniu. Niewygodnie tworzy się listy odtwarzania z poziomu telefonu, co uważam za minus, za to z poziomu komputera jest to bajecznie proste. Wszystkie funkcje działają płynnie, nawigacja HERE jest bardzo dobra. Bez problemu mogę jechać z nawigacją, włączyć muzykę i odebrać połączenie nie mając najmniejszych obaw o jakiekolwiek przycięcie. Pozatym bateria w Lumii 720 trzymająca pełne 2 dni przy intensywnym użytkowaniu i 4 dni sporadycznie korzystając z internetu ale nadal przy sporej ilości rozmów to bajka. Aplikacji żadnej mi nie brakuje, wszystko z czego korzystam jest dostępne. Jakość dźwięku jest bardzo dobra jak na telefon ( oczywiście nie na oryginalnych słuchawkach ). Telefon ma być ergonomiczny i wygodny w obsłudze, jeśli oferuje jakąś funkcję, to ma ona działać dobrze. Mam do czynienia z Xperią Z, nie widzę szczególnych różnic w stabilności z moim byłym Acem 2, po kilku miesiącach eksploatacji nie wszystko działa jak powinno. O ile z brakiem menadżera plików w Windowsie można sobie poradzić, o tyle z żenującą stabilnością telefonu już raczej nie.


Pon, 23.12.2013, 0:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: Telefony komórkowe
Pozostaje się tylko cieszyć że windows phone się rozwija i na 512 mb chodzi szybko i stabilnie. Może mój następny fon też będzie na windowsie. Jedno pytanie: działają już filmiki youtube, wrzuta, smog itd? Może głupia sprawa, ale bez tego nie da się normalnie przeglądać neta, co jest całkowicie dyskwalifikujące jak dla mnie :wink:


Pon, 23.12.2013, 8:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Telefony komórkowe
Nie wiem jak wrzuta i smog, ale youtuba, sadistica czy skróty na meczyki.pl odtwarzam bez problemu. TVN Player również śmiga bez problemu.


Pon, 23.12.2013, 11:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Telefony komórkowe
Jakoś od sierpnia użytkuję Lumię 520 z tym systemem i osobiście nie zamieniłbym go na nic innego. Ma wszystko to, co jest potrzebne przy korzystaniu z tego typu urządzeń. Płynność i stabilność działania jest rewelacyjna, przez cały ten okres czasu telefon ani razu nie odmówił współpracy. Co do aplikacji - wszystkie te, których faktycznie się używa i są użyteczne ( lepszy kalkulator, stoper, rozkład jazdy itp. ) są dostępne. Gimbaza może i jest niezadowolona, że nie ma aż tyle ,,przydatnych,, aplikacji jak u kolegów z androidami, ale normalny użytkownik będzie zadowolony.
Jedyne co zauważyłem to raz na jakiś czas ( bardzo rzadko, w moim przypadku stało się tak z 5 razy ) bardzo szybko znika poziom baterii, nawet gdy nie mamy uruchomionych żadnych aplikacji, wystarczy jednak wyłączyć i włączyć telefon i wszystko wraca do normy.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Pon, 23.12.2013, 11:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: Telefony komórkowe
przemekp14 napisał(a):
Nie wiem jak wrzuta i smog, ale youtuba, sadistica czy skróty na meczyki.pl odtwarzam bez problemu. TVN Player również śmiga bez problemu.


No to git, ja swoją przygodę z windows mobile skończyłem na kumpla lumii 800, gdzie nawet z youtube były problemy :wink: Przy zmianie telefonu oglądałem w salonie 520, ale z powodu wykonania się nie zdecydowałem. 720 niestety jest dużo droższa i zostałem przy androidzie...


Pon, 23.12.2013, 17:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 504
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: Polonez '95 1.6
Post Re: Telefony komórkowe
Zamulanie się Androida to zasługa m.in. producentów. Samsung od początku serii Galaxy S (we wcześniejszych: i7500, i5800 nie było tego) upiera się przy TouchWiz'ie, który okej - rzecz gustu - wygląda ładnie, ale straszliwie żre zasoby. To nie tylko launcher; to cały framework. Zmiana launchera na inny pomaga, ale nie we wszystkim, bo np. apka dialera jest zintegrowana z TouchWizem, więc korzystając z innego launchera i tak TW pracuje sobie w tle (jako framework). I to jest poważny problem Samsungów - choćbyś wrzucił n-rdzeniowy procesor i n-GB RAMu, to i tak będzie muliło. Czy można temu zaradzić? Można. Wgrywając custom oparty o AOSP, czyli czystego Androida. Tam takich cyrków nie ma. Dialer, sms, wszystko chodzi szybko. Przerabiałem wszelkie możliwe stock ROMy pod i9100 - nawet te deodexed - nie ma mowy, żebym na stocku siedział. Przyspieszyć tego TW nie da rady :( Teraz siedzę na 4.4 KitKat i jestem zachwycony stabilnością i szybkością.

Tak na marginesie: te wszystkie dual-simy od Chińczyków chodzą szybciej i stabilniej przy normalnym użytkowaniu niż topowe Samsungi (!). Chodzi mi o dialer, sms, menu itd. (bez gier) - reakcja natychmiastowa. Właśnie dzięki czystemu (bez nakładek) Androidowi.

Teoretycznie Android jak ma mało pamięci, to sam ubija procesy, stąd używanie Task Killerów to placebo, a czasami większa szkoda niż pożytek (kiepski stock potrafi się zwiesić przy ubijaniu procesów via TK).

Windows Phone jest super do codziennej obsługi, ale irytujące są pewne ograniczenia/braki. Np. przesył plików na komputer jako pamięć masowa w HTC 8s nie jest łatwe do ustawienia - kolega w punkcie ksero musiał pliki przesłać na maila, bo nie doszukał się stosownej opcji w menu. Ale to jest do ogarnięcia, jak wszystko.

_________________
zapraszam na mojego bloga: http://quattrospalla.cba.pl o motoryzacji po mojemu


Wto, 24.12.2013, 13:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Telefony komórkowe
U mnie w 720 podpinam pod komputer i telefon jak i karta pamięci wykrywane są jako pamięć masowa natychmiastowo. Tak samo jest z 520 i 920 z którymi mam styczność. Za to w Lumii 800 gdzie jest starszy windows trzeba coś tam wgrywać, co jest niewygodne.


Wto, 24.12.2013, 13:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Telefony komórkowe
W WP 7.X do komunikacji z komputerem potrzebny był program ZUNE w WP 8 telefon wykrywany jest jako pamięć masowa ;)

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Wto, 24.12.2013, 14:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
Do dnia dzisiejszego byłem prawie całkowicie zadowolony z Xperii Jtki, dopóki przeglądarki szlag nie trafił. Nie będę się rozpisywał, ale problem był identyczny jak w linku: http://www.mpcforum.pl/topic/807605-problemy-z-internetem/

Sam nie wiem, skąd to się wzięło, ale złota rada znana mi z PCtów (zrób format) - zrób reset fabryczny zadziałała. Niemniej, nie widzi mi się robić go następnym razem. Są może jakieś lepsze sposoby?

EDIT: Przyznaję, błąd leżał po mojej stronie - zmiana daty na poprzedni rok tak czyni, zaś to z kolei miał być eksperyment do przedłużenia trialu Powerampa :oops:


Wto, 24.12.2013, 20:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 504
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: Polonez '95 1.6
Post Re: Telefony komórkowe
Grzyws napisał(a):
W WP 7.X do komunikacji z komputerem potrzebny był program ZUNE w WP 8 telefon wykrywany jest jako pamięć masowa ;)


Najwidoczniej kolega miał jeszcze WP 7.

_________________
zapraszam na mojego bloga: http://quattrospalla.cba.pl o motoryzacji po mojemu


Czw, 26.12.2013, 15:22
Profil

Postów: 7
Post Re: Telefony komórkowe
Bladyhel napisał(a):
Do dnia dzisiejszego byłem prawie całkowicie zadowolony z Xperii Jtki, dopóki przeglądarki szlag nie trafił. Nie będę się rozpisywał, ale problem był identyczny jak w linku: http://www.mpcforum.pl/topic/807605-problemy-z-internetem/

Sam nie wiem, skąd to się wzięło, ale złota rada znana mi z PCtów (zrób format) - zrób reset fabryczny zadziałała. Niemniej, nie widzi mi się robić go następnym razem. Są może jakieś lepsze sposoby?

EDIT: Przyznaję, błąd leżał po mojej stronie - zmiana daty na poprzedni rok tak czyni, zaś to z kolei miał być eksperyment do przedłużenia trialu Powerampa :oops:


A próbowałeś usunąć dane aplikacji, tj. przeglądarki, której używasz?
Lub zainstalować inną przeglądarkę?

_________________
www


Pią, 27.12.2013, 14:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7381
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Telefony komórkowe
a co sądzicie o tabletach z funkcją telefonu i jak się "kształtują"? czy są tablety z funkcją telefonu na dwie karty SIM?

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Pią, 17.01.2014, 11:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
Oczywiście że są.

Dużo w sieci chwali się czystego Androida - ktoś używa takowego?


Pią, 17.01.2014, 13:19
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1558 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018