Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:52




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Samochody które szybko się zestarzały(wizualnie). 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Samochody które szybko się zestarzały(wizualnie).
Mam takie samo zdanie.
Za to wszystkie Citroeny po XM do C4 I IMO nadają się do tego tematu, no poza Xantią.
Dodam jeszcze Fiestę V:
Image

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Sob, 08.12.2012, 23:37
Profil

Postów: 134
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Astra F 1.6 Caravan
Post Re: Samochody które szybko się zestarzały(wizualnie).
Też jestem zdania, że Xm to właśnie zaprzeczenie aut z tego tematu - tak na dobrą sprawę, to po lekkim uwspółcześniającym liftingu to auto wyglądałoby świeżo :) Ale żeby nie robić OT - moje typy aut, które szybko zestarzały się wizualnie:
1. Golf 2
2. Mondeo I.
3. AR 146 - tu mam trochę dziwne uczucie, że bliźniacza 145 dużo lepiej znosi próbę czasu.


Nie, 09.12.2012, 12:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Samochody które szybko się zestarzały(wizualnie).
Dżony napisał(a):
Robak napisał(a):
W takim razie moze jakies uzasadnienie, co w wygladzie golfa II jest takiego ze wyglada archaicznie?

Pionowy pas przedni, malutkie okrągłe reflektory czy niepełne zderzaki, zdecydowanie bliżej mu do Golfa I niż III.
Poza tym brak mu legendy, niczego nie osiągnął w sporcie ani nie wyróżniał się rozwiązaniami technicznymi to, że po 2004r zmotoryzował osoby dla których kórva to przecinek a hói kropka dla mnie klasyka z niego nie czyni.
Weź na przykład takiego Citroena BX który debiutował rok przed Golfem II, miał hydropneumatyczne zawieszenie, opcjonalne 4x4, wersja GTI miała 160 KM a 4TC nawet 203 i 360KM to jest pomnik techniki kompaktów tamtych lat któy nawet dziś poraża rozwiązaniami no i teraz postaw koło tego Golfa.

Pionowy pas przedni, małe okragłe reflektowy czy niepełne zderzaki to typowy opis dla bmw e30, e34 i e32. Jakos nie widze zebys je tu wymieniał razem z golfem. Rownoczesnie z bmw e30 był robiony mercedes 190 ktory wygladał zupłnie inaczej niby nowoczesniej bo miał podłuzne reflektory wkomponowane w bryłe, opływowy kat przedniego pasa i zderzaki zespolone z błotnikami. Czy dzis z biegiem czasu wyglada lepiej od bmw? Kwestia gustu. To ze cos w danym czasie było niby nowoczesniejsze w wygladu nie znaczy ze z upływem czasu wyglada lepiej. Projektanci poszli roznymi drogami i tyle. Dzis e30 i 190 wygladaja dobrze i sa poszukiwanymi youngtimerami mimo tego ze w momencie wejsca na rynej 190 wygladało teoretycznie nowoczesniej.
Kolejna sprawa ze mielismy tu rozmawiac o designie co zaznaczyłes jeszcze w tytule tamatu wiec nie wiem po co poruszasz kwestie techniczne. No i ostatnia sprawa ja rozumiem ze design auta i jego postrzeganie to indywidualna sprawa wiec to co tutaj ktos napisze to jego widzimisie ale faktow trzeba sie trzymac a jesli czegos nie wiesz czy nie jestes pewien to lepiej zawsze sie upewnic i sprawdzic. BX to auta klasy sredniej a nie kompaktowej. Trudno zeby go porownywac z golfem pod jakimkolwiek wzgledem.


Nie, 09.12.2012, 20:26
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Samochody które szybko się zestarzały(wizualnie).
Myślę, że Robak bardzo dobrze to podsumował. A fakt jest taki, że tu każdy powinien przedstawić jedynie swoje typy z krótkim uzasadnieniem, ale wchodzenie w szczegóły dyskusją nie ma sensu, bo to kwestia gustu i robi się zbędny temat rzeka.

Swoją drogą jak ktoś podaje swój typ to niech się wysili na zdjęcie, a nie napisze np. Seat Ibiza i mamy się domyślać o którą generacje chodzi...

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 09.12.2012, 21:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Samochody które szybko się zestarzały(wizualnie).
Przecież to Robak zaczął gdy podałem Golfa.
BX nie jest autem klasy średniej, jest następcą kompaktowego GS'a i najzwyklejszym kompaktowym liftbackiem, który samochód klasy średniej miał 4,2 metra długość, silnik 1.1 w podstawie i wagę 900kg? wypisz wymaluj to kompakt.
Dla mnie e30 podobnie wygląda już mega archaicznie no ale to auto sprzed ponad 30 lat więc nie dziwne postawiłbym je na równi z Golfem, e32 ma przynajmniej ładną sylwetkę podobnie jak e34 więc jakoś się bronią IMO.
Hyundai i30 I
Image
BTW: Załóżmy, że wrzucamy auta od 1990 w górę, starszych IMO nie ma sensu bo poza XM wszystko wygląda mniej lub bardziej archaicznie.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Nie, 09.12.2012, 23:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Samochody które szybko się zestarzały(wizualnie).
Dżony napisał(a):
Przecież to Robak zaczął gdy podałem Golfa.
BX nie jest autem klasy średniej, jest następcą kompaktowego GS'a i najzwyklejszym kompaktowym liftbackiem, który samochód klasy średniej miał 4,2 metra długość, silnik 1.1 w podstawie i wagę 900kg? wypisz wymaluj to kompakt.

Auta w tym okresie przeciez były duzo mniejsze. Opel ascona miał długosc 4266mm czyli był o 4 cm dłuzszy od bx i wazył 920kg. Silnik 1.3. BX miał rozstaw osi 2645 czyli jeden z najwiekszych w klasie sredniej.
Golf miał rostaw osi krotrzy o 20cm od bx a długosc nadwozia o 28cm. Ewidentnie to dwie rozne klasy.
Wytłumcz mi w takim razie dlaczego w dobie rozrastania sie aut zx ktory jest wg twojej teorii jest nastepca bx jest o 16 cm krotszy i ma 11cm krotszy rostaw osi. Poza tym wychodzi na to ze od 90-94 citroen miał dwa kopakty zx i bx a zadnego auta w klasie sredniej. Nagle po zakonczeniu bx debiutuje xantia auto klasy sredniej. Jakos tak ten kompaktowy bx kupy sie w ogole nie trzyma.


Pon, 10.12.2012, 10:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: Samochody które szybko się zestarzały(wizualnie).
Wg mnie dyskusja na temat przyporządkowania do segmentu jakiegoś modelu z lat 80tych jest bezcelowa, bo wtedy segmenty takie jak dzisiaj (A, B, C, D itd.) jeszcze się nie wyklarowały. Generalnie były samochody małe, kompakty(srednie) i większe bądź mniejsze limuzyny.
Ta sama sytuacja, co jeszcze kilka lat temu z SUVami, czy wcześniej vanami. Teraz to się powoli unifikuje.


Pon, 10.12.2012, 12:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: Samochody które szybko się zestarzały(wizualnie).
Cytuj:
Idź mi z pierwszym zdjęciem, XM to Citroen zamykający okres genialnych, oryginalnych Citroenów i jeden, z bardziej ponadczasowo wyglądających aut lat 90


Podobno CX zamyka ten okres...XM jest jedynie jego ewolucją. Ponadczasowo nie wygląda, wystarczy spojrzeć na Toyotę Camry lub Hondę Legend z tamtego okresu. Auto powstało w niefortunnym czasie-1989r. okresie przemian w designu. Parę lat od prezentacji pojawiły się nowa Omega i BMW 5, które jeszcze bardzie postarzyły Citroena. Nie można mu odrzucić elegancji i ekstrawagancji-szczególnie wersja wagon, ale swoją stylistyką odbiegał od konkurencji. Bardziej trwałym za to na upływ czasu był Mercedes W 124.

Cytuj:
Też jestem zdania, że Xm to właśnie zaprzeczenie aut z tego tematu - tak na dobrą sprawę, to po lekkim uwspółcześniającym liftingu to auto wyglądałoby świeżo


Gdybać sobie można :) Pomysł na lifting był ale z niego zrezygnowano, a auto znacznie odbiegało od tego co jest na rynku.

A ja do listy dorzucam Explorera 91-95

Image
źródłó:http://auto.moto.pl


Pon, 10.12.2012, 21:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 557
Post Re: Samochody które szybko się zestarzały(wizualnie).
XM-a trudno byłoby zmienić - auto jedyne w swoim rodzaju, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Przypomina obecnego C6 - auto, które potrafi zachwycić designem, ale tak naprawdę mało kto go chce.


Pon, 10.12.2012, 21:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 15
Post Re: Samochody które szybko się zestarzały(wizualnie).
Wszystkie Hundai i KIA wyprodukowane w ciągu 10 lat.
Wyglądają jak tania tandeta.
Dzisiaj to zupełnie coś innego, Koreańczycy poszli do przodu jak mało kto.

_________________
Ogłoszenia Zlecenia


Śro, 12.12.2012, 14:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: Samochody które szybko się zestarzały(wizualnie).
Marcinek25 napisał(a):
Koreańczycy poszli do przodu jak mało kto.

Jak Japończycy 30 lat temu
Jak Chińczycy za 10-15 lat.


Czw, 13.12.2012, 21:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018