Obecny czas: Czw, 25.04.2024, 21:37




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
COTY 2013 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post COTY 2013
Oto oficjalna lista ponad 30 modeli, które rywalizują o jakże prestiżowe wyróżnienie Car of the Year 2013.
Na początku 2013 roku spodziewamy się ogłoszenia krótkiej listy siedmiu finalistów.
Zwycięzca konkursu Car of the Year 2013 zostanie ogłoszony na początku marca, wraz z rozpoczęciem wystawy motoryzacyjnej Geneva Auto Show. Przypomnijmy, że w aktualnym triumfatorem plebiscytu jest model Opel Ampera/Chevrolet Volt. Drugie miejsce na podium zapewnił sobie Volkswagen up!, a trzecie miejsce uzyskał Ford Focus.
Oto oficjalna lista wszystkich modeli, które rywalizują o wyróżnienie Car of the Year 2013:

- Audi A3,
- BMW Serii 3,
- Chevrolet Malibu,
- Dacia Lodgy,
- Fiat 500L,
- Fiat Viaggio,
- Ford B-Max,
- Honda CR-V,
- Hyundai i30,
- Hyundai Santa Fe,
- Kia cee'd,
- Kia Optima,
- Lancia Flavia,
- Lexus GS 450h,
- Mercedes Klasy A,
- Mercedes SL,
- Mitsubishi Outlander,
- Mitsubishi ASX/Citroen Aircross/Peugeot 4008,
- Opel Mokka,
- Peugeot 208,
- Porsche Boxster,
- Renault Zoe,
- Skoda Rapid/SEAT Toledo,
- Smart ED,
- Subaru Impreza,
- Subaru XV,
- Subaru BRZ/Toyota GT86,
- Tata Vista,
- Toyota Prius Plug-In,
- Toyota Prius +,
- Volvo V40,
- Volvo V60 Plug-In.


Nagroda Car of the Year przyznawana jest od 1964 roku. Warunkiem dopuszczenia danego modelu do rywalizacji o to wyróżnienie jest, aby samochód został w ciągu roku wprowadzony do sprzedaży przynajmniej w pięciu różnych krajach Starego Kontynentu, a wolumen sprzedaży przekracza 5 000 egzemplarzy rocznie. Następnie sędziowie oceniają auta według następujących kryteriów: wygląd, komfort, bezpieczeństwo, ekonomia, właściwości jezdne, osiągi, funkcjonalność, ekologia, a wreszcie - cena oraz stosunek jakości do ceny.
W finałowym głosowaniu każdy z jurorów ma do rozdysponowania łącznie 25 punktów na co najmniej 5 modeli w stawce, przy czym jednemu autu dany juror może przyznać maksymalnie 10 punktów.

samar.pl

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Śro, 04.07.2012, 20:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: COTY 2013
No to żem idealnie trafił z komentarzem do Clio... :D Spóźniło się kilka dni z debiutem, Fluenca też nie ma. W takim razie obstawię nowe podium:

1. Renault Zoe/Smart ED/Prius +/Volvo V60 Plug-In albo inny ekoshit
2. Peugeot 208 - małe auto musi być na podium, nie było od dawna chyba innego przypadku
3. Ford B-Max - wreszcie jakaś innowacja, drzwi bez słupka, komuchy z plebiscytu będą się tym jarać

dziękuje dobranoc

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Ostatnio edytowany przez Opelu, Śro, 04.07.2012, 21:29, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 04.07.2012, 21:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: COTY 2013
Opelu mógłbyś nie używać wulgaryzmów :?: :wink:
W 2013 roku wydaje mi się, że nie będzie to elektryk :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Śro, 04.07.2012, 21:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: COTY 2013
Mógłbym :) Teraz lepiej? ;) Chyba że uważasz "komuchy" za wulgaryzm, tego nie zamierzam edytować.

Żywię nadzieję że to będzie np. BMW 3, cee'd albo GT86 i że po triumfie Volta odpuszczą sobie ekoauta, ale jak w takim razie rozumieć nominację Smarta ED albo V60 Plug-In? Czyżby przeszły duże zmiany wizualne i teraz są, nie wiem, pickupami? Nowy silnik to nie powód żeby uznawać to za nowe auto, a tym bardziej za ciekawe nowe auto. (Chociaż V60 jest wysoko, ale tylko z racji konkretnej mocy).

PS. Smart naprawdę liczy że sprzeda 5000 EDeków? Mam nadzieję że się przeliczy.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Śro, 04.07.2012, 21:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: COTY 2013
Kogo to ma urażać? komuchy są spoko :) widać, że ich doceniasz skoro dla Ciebie to synonim eksperta w danej dziedzinie.
Stawiam na 208.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Śro, 04.07.2012, 21:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: COTY 2013
Dżony napisał(a):
komuchy są spoko :)

Mam nadzieję, że trollujesz. :wink:

No a w kwestii wygranego w tegorocznym COTY właściwie można się spodziewać laureata, i Opelu dobrze kombinuje. Al Gore będzie zadowolony.

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Śro, 04.07.2012, 22:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: COTY 2013
Dżony napisał(a):
Kogo to ma urażać? komuchy są spoko :)

www.autogaleria.pl

_________________
http://www.tanidrift.pl


Czw, 05.07.2012, 16:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: COTY 2013
Uwziałes sie ta autogalerie... pewnie zaczełas pieprzyc tam swoje farmazony i dostałes bana a teraz masz zal. Jak Ci sie tam nie podoba to w porzadku ale te notoryczne jechanie po tym forum zrobiło sie nudne. Daj se siana.


Czw, 05.07.2012, 17:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: COTY 2013
Robak napisał(a):
Uwziałes sie ta autogalerie... pewnie zaczełas pieprzyc tam swoje farmazony i dostałes bana a teraz masz zal. Jak Ci sie tam nie podoba to w porzadku ale te notoryczne jechanie po tym forum zrobiło sie nudne. Daj se siana.


+1. To chyba po tym jak ktoś zwrócił uwagę, że "przecz z polską" też już na nikim nie robi wrażenia o ile kiedykolwiek robiło ..

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 05.07.2012, 21:46
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: COTY 2013
ja tam nie mam nic to tego że ktoś nawet z uporem maniaka ale niezmiennie pokazuje swoje zdanie czy stanowisko, lepsze to niż poprawna politycznie cipeczka liżąca kałdziury byleby tylko nie podpaść adminowi czy "profesjonalnym" userom, looserom ... baskont. Plusem tego forum był barwny przekrój różnych freaków, którzy z czasem niestety "wydorośleli" ... nisko. Jeśli ktoś "wydoroślał" to albo kiedyś albo teraz jest nieprawdziwy, za to sie powinno banować farbowanych lisów.

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Czw, 05.07.2012, 22:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: COTY 2013
Robak napisał(a):
Uwziałes sie ta autogalerie... pewnie zaczełas pieprzyc tam swoje farmazony i dostałes bana a teraz masz zal. Jak Ci sie tam nie podoba to w porzadku ale te notoryczne jechanie po tym forum zrobiło sie nudne. Daj se siana.


BZZZZ wrong answer, miałem tam konto zanim przekroczyłeś 2m wzrostu i lubiłem to forum, jednak po latach zrobiła się tam gówniana atmosfera i uciekłem na SS.
Jak jakiś czerwony user aG przyszedl tu glosic swoje dziwne poglady to mam mu do powiedzenia jedno - wroc na aG.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Czw, 05.07.2012, 22:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: COTY 2013
pardon, okej, zgadza się, ale są granice jakieś... a nie poparte swoim własnym ubzduraniem teorie, które każdy ma po dziurki w nosie już :wink: można raz czy dwa dla żartów napisać, ale nie w co drugim poście :? co za dużo to niezdrowo.


Czw, 05.07.2012, 22:51
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: COTY 2013
choopster napisał(a):
można raz czy dwa dla żartów napisać, ale nie w co drugim poście :? co za dużo to niezdrowo.

spoko, wychodzę z założenia - nie chce, nie czytam. Nie robie komuś cisnienia tylko dlatego, że w każdym temacie zwilża się nad włoskimi autami jak ślepy maniak bez mózgu :> Kończyłoby się to w nastepujący sposób: "znow zachwalasz alfę :roll: to już staje się nudne :roll:, zagłosuj na vaga moze :roll: "

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Czw, 05.07.2012, 22:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: COTY 2013
Jakbyśmy trzymali się zasady nie chcesz-nie czytaj to fora internetowe traciłyby sens :P chcę czytać posty, jednak irytuje dodawanie w każdym precz z polską, albo autogaleria.pl ... niczemu to nie służy, więc dużo przyjemniej czytałoby się normalne wypowiedzi, bez dennych wstawek :wink: rozumiem zjechać od czasu do czasu morphy'ego (sorry :lol: mnie też możecie jechać z VAGami :lol: ) ale zachowajmy równowagę :)


Czw, 05.07.2012, 23:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: COTY 2013
Ok dla równowagi.

HITLER BYŁ BOHATEREM.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Czw, 05.07.2012, 23:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: COTY 2013
Nigdy nie mowiłem ze wole jedno forum od drugiego czy na odwrot. Jesli ktos tak kiedys zrozumiał to znaczy ze zle zrozumiał. Przykro mi. Udzielam sie mniej lub wiecej na obu forach i dla mnie jest wszytsko spox, fajnie. Od dobrego czasu kolega Ponczak jakby przatrzy na wielu userow z gory bo jak ktos nie wczuwa sie jego faze to zaraz jest jechany. Ja rozumiem i lubie zarty i luz ale sa jakies granice. Przynajmiej troche szacunku do kolegow. Troche. Sam nie jestem swiety ale staram sie jakos w miare respektowac inne poglady i punkt widzenia. Od jakiegos czasu na forum jest srednia atmosfera i nie chodzi tu o autogalerie tylko o postawe Ponczaka od dłuzszego czasu. Nie mam nic do ciebie chłopie ale mozna troszke inaczej.


Ostatnio edytowany przez Robak, Czw, 05.07.2012, 23:32, edytowano w sumie 1 raz

Czw, 05.07.2012, 23:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: COTY 2013
Heh, to była zaczepka z mojej strony i widzę, że załapała.
To akurat nie było skierowane do POŃCZAKA bo jego wybryki już mnie nie ruszają tylko do Opela który jest nowy i chyba chce się szybko zaaklimatyzować rzucając takie "fajne" teksty.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Czw, 05.07.2012, 23:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: COTY 2013
Ech... No i co ja mam teraz powiedzieć jako główny zainteresowany... Dżony, jeśli twoje jest takie zdanie na temat moich wypowiedzi to ok, spoko, szanuję. Nie przyszedłem tutaj aby wypowiadać się tylko "Fajne to Maserati/Audi/Opel, super stylistyka" jak userzy ze stażem podobnym do mojego lub dużo większym ale odwiedzającym forum raz na 2 tygodnie. Nie jestem też tutaj żeby lizać dupsko forumowiczom siedzącym tu od zawsze, tak jak pisał Pardon chwilę wcześniej. Czytuję to forum jakieś 2,5 roku, udzielam się sporo krócej - dla Was staż raczej śmieszny, co na to mogę poradzić że wcześniej nie odkryłem SŚ. Nie będę się na siłę pchał na piedestał bo nie o to chodzi, widzę że tu jest dość zgrana wąska ekipa w większości znająca się w realu i to jest chyba główny atut forum. Straciłem chwilowo wątek ale będę pisał dalej. Dobre jest to że o ile na co dzień delikatnie mówiąc irytuje mnie ignorancja znajomych w temacie motoryzacji i aż żal gębe do nich otwierać, to tutaj widzę, że gówno jeszcze wiem o samochodach i wreszcie mam lepsze źródło wiedzy niż jakieś Auto Światy ;) Dopóki nikt mnie nie odsyła na aG, czuję się zaaklimatyzowany :twisted: Poznań pozdrawia, ciao.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Czw, 05.07.2012, 23:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: COTY 2013
Lejta się :twisted:
Zróbmy wreszcie jakis zlot, najebmy się jak normalni ludzie a nierozstrzygnięte dyskusje załatwmy w konkurencji rzutu Top Gearem do bagażnika jakiegoś niskiego auta - kto wygra znaczy miał rację. Że tez wszystkim się chce tak napinać...

A co do tematu - ja zyczę wygranej BRZ/GT 86, jedno z niewielu aut w ostatnich latach, które zostało zaprojektowane od początku do końca do dawania funu z jazdy bez nastawienia na cenę liczoną w milionach.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Pią, 06.07.2012, 11:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: COTY 2013
POŃCZAK napisał(a):
HITLER BYŁ BOHATEREM.

W pewnym sensie masz rację. Adolf w 1940r. zorientował się, że Stalin wyhodował go tylko po to, by rozpętał wojnę w Europie. Stalin planował, po podbiciu przez Hitlera całego kontynentu, "wyzwolenie" go. Dzięki temu, że Adek się w tym połapał i rzucił się na Związek Radziecki, dziś nie mieszkamy w Polskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej i nie mówiły po rosyjsku. Stalin w 41r. planował zajęcie całej Europy, a potem to by już było z górki ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pią, 06.07.2012, 12:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018