Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:00




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang 

Wybierz swoje przeznaczenie:
Audi A8 L W12 43%  43%  [ 20 ]
BMW 760Li 32%  32%  [ 15 ]
Mercedes S600 Lang 26%  26%  [ 12 ]
Razem głosów : 47

Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
Jeśli już tak bardzo zależy na dynamice to weź pod uwagę prowadzenie - S 65 AMG jest straasznie ociężałe... wbrew pozorom to S 63 AMG jest w większości sytuacji szybsze. bardzo ciężki silnik z przodu, cięższa rama, mniej precyzyjny układ. A8 prowadzi się jak auto klasy A6 z dużo większą finezją i precyzją. Ma to też niemały wpływ na bezpieczeństwo. Jazda po prostej to nie wszystko... I nie są to dane wyssane z palca tylko wszystko sprawdzone w rzeczywistych warunkach przez jedną osobę.


Czw, 13.10.2011, 13:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
Robak napisał(a):
Niestety nie. Vw jest strasznie skapy. Ale tobie pewnie z bmw wysyłaja czapeczke. Komu dobrze
Mercedes s65 amg przyspiesza az w 4,4s pewnie dlatego ze jest spasiona locha bo ten 6 litrowe v12 biturbo powinno zjadac wszystko. Ma tez tylko 5 biegow w skrzyni wiec tu moze byc problem. Sumujac nowe s8 najlepiej wykorzystuje potecjał jednoczesnie nie majac elektrowni jadrowej pod maska.


Akurat BMW to ja jadę w praktycznie każdym możliwym temacie a nie klepię po pośladkach jak wypuści cokolwiek, zobacz moje posty. Temat dotyczy trzech konkretnych aut i do nich się odnosiłem. Nie ja zacząłem temat ramy i nie ja zacząłem temat S8.

S65 jest ciut wolniejszy (przynajmniej do 100 km/h), ale auto jest sporo starsze, zobacz kiedy wyszła A8 D4 a kiedy W221. Napewno płakałbym, mając 0.2s więcej i mając potwora V12 pod maską, niż super aluminiową ramę, która daje aż tyle, że... No właśnie, że? Mniej pali? Ma 0.2s więcej do 100 km/h? Haha...

_________________
HABEMUS SEDAN


Sob, 15.10.2011, 19:19
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
no ale jak by nie patrzeć to S65 ma 110 KM wiecej

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Sob, 15.10.2011, 20:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
hajper napisał(a):
S65 jest ciut wolniejszy (przynajmniej do 100 km/h), ale auto jest sporo starsze, zobacz kiedy wyszła A8 D4 a kiedy W221. Napewno płakałbym, mając 0.2s więcej i mając potwora V12 pod maską, niż super aluminiową ramę, która daje aż tyle, że... No właśnie, że? Mniej pali? Ma 0.2s więcej do 100 km/h? Haha...

No własnie chyba o to chodzi przynajmniej wg mnie. Dobrze ze audi robi s8 tak zeby było jak najlzejsze, ekonomiczne, dynamicznie łykało zakrety i było jednoczesnie bardzo szybkie i luksusowe. Mercedes s amg niedługo bedzie przypominał lokomotywe. Wole redukowanie masy i dazenie do lekkosci prowadzenia niz pakowanie gigantycznych silnikow. Audi ma o 110KM i 350NM mniej i ma jednoczesnie lepsze osiagi. To jest wyczyn. Juz nie wspominajac pewnie ze wciagnie o 1/3 mniej paliwa.


Nie, 16.10.2011, 13:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
Mi się zawsze wydawało, że auta tej klasy nie są stworzone do połykania zakrętów, tylko kilometrów na autostradzie. One mają w luksusowych warunkach pozwolić podróżować z prędkośćiami rzędu 250 km/h. Chcesz łykać zakręty to kup sobie 911 GT3. Dzięki temu, że S65 AMG dysponuje absurdalnym (wydawałoby się) zapasem mocy, przy 250 km/h ma pewnie w granicach 4 tys obrotów. I o to właśnie chodzi ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Nie, 16.10.2011, 13:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
lordzofmafia napisał(a):
Mi się zawsze wydawało, że auta tej klasy nie są stworzone do połykania zakrętów, tylko kilometrów na autostradzie.


Nie zawsze. Mój znajomy kupił sobie najnowsze A8 właśnie dla lekkości prowadzenia - bo lubi jeździć dynamicznie a jednocześnie potrzebuje dużej i wygodnej limuzyny. A8 to idealnie łączy... Po jeździe nowym S500 i 750 stwierdził, że to auta dla emerytów i nigdy już do nich nie wsiądzie :mryellow:


Nie, 16.10.2011, 14:59
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
Z całym szacunkiem, ale nie sądzę by Twój znajomy mimo dynamicznej jazdy jeździł dzięki tej lekkości jakoś diametralnie szybciej po publicznych drogach na łukach niż zrobiłby to w S'ce czy 7'er.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 16.10.2011, 15:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
lordzofmafia napisał(a):
Mi się zawsze wydawało, że auta tej klasy nie są stworzone do połykania zakrętów, tylko kilometrów na autostradzie.

Z pewnoscia tak, zwykłe wersje tych aut prawie z kazdym silnikiem bez trudu osiagna 250 na godzine i zrobia to ze stoickim spokojem jednak wydaje mi sie ze od wersji S czy Amg mozna wymagac wiecej niz tylko szybkiej jazdy po autostradzie.


Nie, 16.10.2011, 15:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
Robak napisał(a):
lordzofmafia napisał(a):
Mi się zawsze wydawało, że auta tej klasy nie są stworzone do połykania zakrętów, tylko kilometrów na autostradzie.

Z pewnoscia tak, zwykłe wersje tych aut prawie z kazdym silnikiem bez trudu osiagna 250 na godzine i zrobia to ze stoickim spokojem jednak wydaje mi sie ze od wersji S czy Amg mozna wymagac wiecej niz tylko szybkiej jazdy po autostradzie.

jeszcze szybszej jazdy po autostradzie? :D to są i zawsze będą leżanki, od latania po zakrętach czy bokiem są bardziej sportowe samochody, niż usportowione limuzyny :P choć i tak trzeba przyznać że możliwości takich kolosów i tak są imponujące.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Nie, 16.10.2011, 16:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
Ice napisał(a):
Z całym szacunkiem, ale nie sądzę by Twój znajomy mimo dynamicznej jazdy jeździł dzięki tej lekkości jakoś diametralnie szybciej po publicznych drogach na łukach niż zrobiłby to w S'ce czy 7'er.


Nie chodzi tutaj strictle o szybkość - od tego ma, a właściwie miał 911 TT. Auto prowadzi się lżej, przewidywalniej, łatwiej zmienić nagle tor jazdy. Ma się wrażenie prowadzenia auta wielkości A6, a nie A8. Dla niektórych to ważne i właśnie dla nich jest Audi.


Nie, 16.10.2011, 16:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
Według mnie mocarne, topowe wersje limuzyn powinny wyróżniać się nie tylko mocą i garami. Jeśli ktoś tak uważa widocznie nie ma wielkich wymagań. Na szczęście nie wszyscy tacy są. Przecież wsadzenie pod maskę mocarnego silnika to nie jest żaden problemów dla największych producentów, a klienci dzisiaj są bardziej wymagający niż kiedyś. Mercedes S63 AMG prowadzi się cudnie co widać na wielu testach. S8 do tego jest lżejszy i w związku z tym nie potrzebuje potężnej mocy aby dorównać swoim konkurentom. Waży 1975kg. Naprawdę to jest technologiczne cud. Zresztą zgodnie z ich hasłem reklamowymi. Widać, są prawdomówni. Limuzyna przeładowana systemami bezpieczeństwa, komfortu i wspomagających jazdę, z napędem na cztery łapy, z potężnym silnikiem itp. waży mniej niż 2 tony. Co przekłada się na lepsze prowadzenie, mniejsze spalanie (niby nieważne w usportowionych modelach, ale fajnie jak tak jest) i ogólnie lepsze wrażenie. Nikt nie wmawia innym, że to nie ma znaczenia. Jeśli jest taka możliwość co Audi udowadnia to znaczy, że producent jest lepszy od innych. Można krytykować stylistykę (mi nie podobają się przednie lampy), ale technologicznie wymiata. Dla mnie w dzisiejszych czasach kiedy samochody ciągle tyją to jest jeden z ważniejszych parametrów. Szkoda tylko, że S8 nie jest dostępne w wersji przedłużonej. Przynajmniej nigdzie nie znalazłem takiego info.
Reasumując w chwili obecnej wśród limuzyn nie ma na rynku samochodu który by wykręcił w 4,2 s setkę mając przelicznik 3,8 kg/ KM. Ta limuzyna zmiata auta jak RS6 czy R8 z V8. Poza tym jeszcze to jest wersja od fabryki, a co zrobią z nim tunerzy to ciężko sobie wyobrazić.

Co nie znaczy, że A8/S8 mi się podoba. Z zewnątrz kicha, gorszy od poprzednika. Wnętrze tragiczne umiejscowienie nawigacji. Także mogliby nad tym popracować. Najlepiej w tej klasie wygląda S-Klasa, ale ona niedługo przejdzie na emeryturę.


Nie, 16.10.2011, 16:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
". Po jeździe nowym S500 i 750 stwierdził, że to auta dla emerytów i nigdy już do nich nie wsiądzie"
Jakoś nie chce mi się wierzyć by MB i BMW pozwoliły sobie na taką dominację Audi w jakimkolwiek aspekcie.
Z drugiej strony jeśli rzeczywiście tak jest to dziwne, że ktokolwiek je kupuje mogąc kupić lepsze auto za niższą cenę(choć wątpie by w tej klasie było to bardzo istotne) od konkurencji.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Nie, 16.10.2011, 16:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
Cytuj:
Z drugiej strony jeśli rzeczywiście tak jest to dziwne, że ktokolwiek je kupuje mogąc kupić lepsze auto za niższą cenę


Dziwne pytanie bo na to jest wiele odpowiedzi, ale głównie to:
marka, marka i jeszcze raz marka. Nie ośmielę się zgodzić z choopsterem bo nawet to nie jego zdanie i nie wiem czy to prawda. Aczkolwiek wielu wybiera dane auto bo ma uprzedzenia. Dla niektórych Audi nadal nie może równać się z gwiazdą i śmigłem. Z kolei dla niektórych tylko Mercedes jest synonimem luksusu, komfortu i świetnego prowadzenia, a jeszcze innym BMW kupi bo to najlepsza marka pod słońcem, które głównie daje najwięcej przyjemności z jazdy niż inne marki.


Nie, 16.10.2011, 16:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
Ludzie dysponujący pieniędzmi na takie auta raczej nie żyją stereotypami jak posiadacze >10 letnich aut tych marek tylko płacąc ogromne pieniądze za samochód wymagają od niego jak najwięcej.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Nie, 16.10.2011, 17:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
Widzę, że lepiej ich znasz od nich samych. Ludzie zamożni są tacy sami jak inni. Niektórzy żyją, a niektórzy nie. Takie głupie myślenie. Niektórzy owszem patrzą na możliwości danego auta, ale też są tacy co najpierw idą do danej marki bo właśnie żyją stereotypami. Przypływ kasy nie zmienia sposobu myślenia.


Nie, 16.10.2011, 17:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
Mercedes S odstaje po tym względem strasznie - to duużo starsza konstrukcja. BMW mniej, ale nadal czuć różnicę. Zresztą ktoś, komu odpowiada kanapowatość S nie kupi zwartej A8 i vice versa. Niemniej jednak A8 to technologiczny majstersztyk i nie jest to gołosłowność - wystarczy się przejechać tą trójką i wszystko wyjdzie. A takie gdybanie a może, a powinno, a nie chce mi się wierzyć odłóżmy na bok...

A co do stereotypów - oj mylisz się. W tej klasie przywiązanie do marki ma większe znaczenie niż w kompaktach czy innych Passatach :wink:


Nie, 16.10.2011, 17:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
Napisałem raczej :wink:
Po prostu obserwuję otoczenie, nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w okolicy najzamożniejsi raczej dysponują zróżnicowanym garażem, nie spotkałem się żeby ktoś miał tylko Audi czy tylko BMW choć są z pewnością i tacy.
Przepraszam, niepotrzebnie uogólniłem.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Ostatnio edytowany przez Dżony, Nie, 16.10.2011, 17:24, edytowano w sumie 1 raz

Nie, 16.10.2011, 17:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
Kod:
coś tam o cudzie, i o tym że lżejsze i słabsze może być równie szybkie co mocniejsze i cięższe


no kur*a, odkryłeś amerykę po raz drugi.
nigdy nie sądziłem że ktoś najprostsze i najlepsze metody na poprawę osiągów, nazwie cudem.
jesteĹ› bogiem...

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Nie, 16.10.2011, 17:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
Dżony - Większość osób które znam/mam z nimi styczność, a posiadają więcej na koncie niż przeciętny Polak, garaże mają właśnie raczej ukierunkowane :wink: i gdy pytam się czemu to zazwyczaj pada odpowiedź "z przyzwyczajenia", "ja w sumie tak od zawsze", "bo są najlepsze" :) duże znaczenie ma też to, że przy jakiejś ciągłości w kupowaniu droższych aut danej marki, dealerzy oferują większe rabaty/zapraszają na jazdy/imprezy/dają auta testowe. Aby zatrzymać klienta :wink: I przy tym budować właśnie tą atmosferę i przekonanie, że skoro jest dobrze to po co zmieniać :wink:


Nie, 16.10.2011, 17:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Audi A8L W12 vs BMW 760Li vs Mercedes S600 Lang
Podam przykłady choćby sąsiadów z ulicy.
Jeden ma R350 ale jego ĹĽona jezdzi juĹĽ BMW 1 a synowie Audi A4 i Jeepem Wranglerem, drugi ma S500 a ĹĽona HondÄ™ CRV.
Nie zauważyłem by byli jakoś szczególnie zacietrzewieni, raczej kupują to co im najbardziej odpowiada.
Inny okoliczny bogacz nie ma problemów by zmienić Volvo S80 i Land Cruisera na Porsche Cayenne i eSkę.
Jedyna prawidłowość jaką zauważyłem to to, że gustują w niemieckich samochodach z wyższej półki.
Tak jak już pisałem niepotrzebnie uogólniłem i mogłem się pomylić bo do bogaczy nie należę.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Ostatnio edytowany przez Dżony Nie, 16.10.2011, 17:41, edytowano w sumie 3 razy

Nie, 16.10.2011, 17:31
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018