Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 16:59




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 498 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna
2008 Fiat 500 / 500 USDM 
Autor Wiadomość

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
zygix napisał(a):
Dlaczego? Na miejscu jakiejś studentki wolałbym kupić 500 półkabrio niż Yarisa..

Tyle że w USA pod pojęciem małe auta wciąż kryją się takie samochody jak Golf czy Focus. ;) Nie da się też nie zauważyć, że 500-tka jest wyraźnie mniejsza od innych "stylowych" mini-autek dla kobiet, takich jak chociażby VW Beetle.


Czw, 26.05.2011, 14:46
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
Dokładnie, ten samochód określany jest w amerykańskich publikacjach jako "microcar"
Nie znalazłem jeszcze żadnych statystyk dot. sprzedaży 500-tki w USA

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 26.05.2011, 14:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
Cytuj:
Tyle że w USA pod pojęciem małe auta wciąż kryją się takie samochody jak Golf czy Focus.
No to jaka jest Yariska w USA? Mała,klasy Golfa?Czy jak 500 mikro?Bo mnie się wydaje,że właśnie w USA zarówno Yaris jak i 500 należą do tej samej klasy autek..

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Czw, 26.05.2011, 17:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
SprzedaĹĽ Fiata 500 w USA:
marzec 500 sztuk
kwiecień 882 sztuki.

Fiat 500 sprzedaĹĽ w Kanadzie:
marzec 417 sztuk
kwiecień 889 sztuk

(c) carsitaly.net

Ogólnie rośnie zainteresowanie Fiatem 500. Nie ma co ukrywać wygląda świetnie i głównie stylistyką przyciąga Amerykanów. Podobno klienci płacą tylko gotówką za 500. Nimi są zarówno ludzie młodzi, jak i emeryci. Mała liczba sprzedanych egzemplarzy póki jest spowodowane niewielką liczbą salonów sprzedaży. Dopiero zbudowano 30 ze 130, ale liczba ta rośnie. Nie ma żadnej kampanii reklamowej poza tej w internecie na portalach społecznościowych. Dostępna jest tylko jedna wersja 500. Dopiero wchodzi cabrio, później ma wejść Abarth, 4-drzwiowa i elektryczna. No i automat dopiero wchodzi do sprzedaży, a Amerykanie....nie są przekonani do manualnej. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem Sergio chcę rocznie sprzedawać w USA i w Kanadzie 50 tyś. sztuk. Miesięcznie 4-5 tyś. BMW sprzedało dla porównania 6,5 tyś. Mini w kwietniu i Fiat jest dla nich dużą konkurencją, która rośnie w siłę.
Także Davin mijasz się z prawdą. Jak najbardziej to się opłaca. Tymbardziej, że ceny paliwa w tamtym rejonie znów rosną.


Czw, 26.05.2011, 18:08
Profil

Postów: 9
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
Yaris jest sporo wiekszy od 500 w srodku, jest klase wyzej od niego. Dla 500 czy Pandy rywalem jest Aygo czy IQ.


Czw, 26.05.2011, 18:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
@up w Europie m.in. a ja siÄ™ pytam jak jest w USA?

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Czw, 26.05.2011, 19:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
Mini - 6500 szt/mies
500 - 800 szt/mies

faktycznie opłacalny interes, w dodatku bez reklamy w prasie i telewizji... Na pewno mieszkańcy państwa burgerów tłumnie zaczną kupować 500 i będą mieścić swoje wielkie zadki na obu przednich fotelach. Plany zawsze mogą być optymistyczne, ale bądźmy realistami to zawsze będzie sprzedaż mniejsza od Mini, bo po pierwsze jest to samochód jeszcze mniejszy, a po drugie mniej gadżeciarski


Czw, 26.05.2011, 20:35
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
Davin, ale Mini jest sporo dłużej sprzedawany w USA niż 500, która weszła kilka miesięcy temu. I nie powiedziałbym, że jest mniej gadżeciarski

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 27.05.2011, 7:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
RR ltd Co. napisał(a):
Davin, ale Mini jest sporo dłużej sprzedawany w USA niż 500, która weszła kilka miesięcy temu. I nie powiedziałbym, że jest mniej gadżeciarski

usiądź w Mini i się rozejrzyj, później idź do 500, dla mnie jest to delikatnie mówiąc przepaść której Fiat nie przeskoczy. Swoją drogą BMW potraktowało Mini jako samochód drogi, luksusowy, świetnie wykonany i bardzo zmyślny, Fiat chciał zrobić to samo tyle że dużo mniejszym kosztem, na podwoziu Pandy, ze wszystkimi jej przywarami. Jasne że sprzedaż się rozkręca, ale nie myślę żeby była aż tak wysoka jak w przypadku Mini.


Pią, 27.05.2011, 8:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
Wiadomo, że nie ma co porównywać, odnośnie luksusu, ale Amerykanie nie potrzebują super miękkich plastików i nie maja takich wymagań co do jakości jak Europejczycy.
A co do Mini - to uwielbiam te samochody, a ostatnio Countryman zrobił na mnie kolosalne wrażenie 8)

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 27.05.2011, 8:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
Davin napisał(a):
faktycznie opłacalny interes, w dodatku bez reklamy w prasie i telewizji... Na pewno mieszkańcy państwa burgerów tłumnie zaczną kupować 500 i będą mieścić swoje wielkie zadki na obu przednich fotelach. Plany zawsze mogą być optymistyczne, ale bądźmy realistami to zawsze będzie sprzedaż mniejsza od Mini, bo po pierwsze jest to samochód jeszcze mniejszy, a po drugie mniej gadżeciarski


Nie mam wyników sprzedaży Mini na początku jak wszedł na rynek USA, ale raczej na pewno też odrazu nie sprzedawał się jak ciepłe bułeczki. Poza tym uważam, że Fiat 500 to też taki modny gadżet. Styl retro zarówno w środku, jak i na zewnątrz, tani nie jest, mało praktyczny i ciasny itd. Mini w wersji One też nie ma super materiałów. Zależy to od wersji. Poza tym Amerykanie na to nie zwracają uwagi. Możesz mieć rację, ale ja uważam, że odniesie sukces. Czas pokaże. Jeśli chodzi o reklamę. Chyba każdy Amerykanin ma dostęp do internetu, a portale społecznościowe są bardzo popularne. Nie ma lepszego miejsca na reklamę, a i ona nie jest droga.


Pią, 27.05.2011, 11:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
Właśnie reklama:jak na brak reklam w prasie i tv to i tak pare tych gadżetów sprzedano.Mini ma już tam jakąś pozycję na rynku gadżeciarskich autek.Zaryzykuję stwierdzenie,że gdyby Fiat wziął się za reklamę tam gdzie jej nie ma,sprzedaż mogłaby się potroić nawet..

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Pią, 27.05.2011, 13:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
Davin zapominasz o fakcie, że FIAT ma ledwo 30 punktów dilerskich w USA. Jeżeli weźmiesz to pod uwagę, to wyjdzie, że sprzedają w każdym sztukę dziennie. Nie jest to wcale taki zły wynik.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pią, 27.05.2011, 21:23
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
Wg wardsauto.com w maju w USA sprzedano 1759 "pięćsetek, w czerwcu - dotychczas - 3141 szt. Sprzedaż rozpoczęto w marcu. Zakładana sprzedaż w człym roku 2011 to 30-35.000 szt.
Ciekawostka: 70% zamawianych 500-tek to manuale :shock:

http://wardsauto.com/ar/fiat_soave_texas_0628/

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 30.06.2011, 9:06
Profil

Postów: 474
Samochód: Toyota Avensis 1,8
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
a FIAT ma jakÄ…Ĺ› sensownÄ… skrzyniÄ™ automatycznÄ… czy tylko te swoje pseudo-automaty selespeed czy jakoĹ› tak?


Czw, 30.06.2011, 9:13
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
Na stronie fiatusa.com piszÄ…:
Cytuj:
TRANSMISSION: AISIN AUTOMATIC SIX-SPEED OVERDRIVE WITH AUTO STICK
[...] Auto Stick driver-interactive manual control and electronically modulated torque converter clutch

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 30.06.2011, 10:36
Profil

Postów: 474
Samochód: Toyota Avensis 1,8
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
no to automat pierwszej wody i dalej nie wiem czemu lepiej schodzi manual :roll:


Czw, 30.06.2011, 10:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
Bo to WĹ‚osi kupujÄ… :wink:

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Czw, 30.06.2011, 13:51
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
Ale co Włosi kupują? Mówimy o Stanach, a w artykule, który czytałem pisali o przykładzie Texasu, gdzi pięćsetki idą jak ciepłe bułeczki (głównie w aglomeracji Dallas)

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 30.06.2011, 14:07
Profil

Postów: 474
Samochód: Toyota Avensis 1,8
Post Re: Fiat 500\USA + TEST
umówmy się - przeciętny, średnio rozgarniety i otyły Amerykanin raczej 500-ki nie kupi - raz, że na jednym siedzisku tego autka się nie zmieści, dwa - w klasycznej, redneckowej czapeczce z daszkiem nie da się jeździć, chyba że z szyberdachem
więc może imigranci? :wink:


Czw, 30.06.2011, 14:16
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 498 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018