Obecny czas: Pon, 22.06.2026, 3:27




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 353 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna
Polska infrastruktura drogowa 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: Infrastruktura drogowa
Cytuj:
Państwowe drogi będą tańsze niż prywatne - ujawnia "Puls Biznesu".

20 groszy za kilometr dla auta osobowego i 10 groszy dla motocykla - tak Ministerstwo Infrastruktury ustaliło stawki za przejazd płatnymi odcinkami autostrad budowanych i zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Dla porównania na odcinku Nowy Tomyśl - Konin, Autostrada Wielkopolska liczy sobie 28 groszy, a Autostrada Małopolska między Katowicami a Krakowem, 25 groszy za każdy przejechany kilometr.

Ustalone przez resort stawki mają zapewnić optymalne natężenie ruchu. Wcześniej próbowano pobierać 27 groszy za kilometr między Gdańskiem a Nowymi Marzami, lecz ta kwota odstraszała wielu kierowców.

Prawdopodobnie już od lipca opłaty będą pobierane za przejazd, bezpłatnym dotąd, fragmentem autostrady A2 Stryków - Konin. W późniejszym terminie dojdą kolejne odcinki.

Na mycie drogowcy mają zarabiać ponad miliard zł rocznie - przewiduje projekt rozporządzenia, którego założenia ujawnia poniedziałkowy "Puls Biznesu".

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Pon, 07.02.2011, 8:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20837
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post ĹĂłdzkie drogi do budowy
Cytuj:
Będą autostrady, nie będzie remontów - wynika z opublikowanego właśnie przez rząd ostatecznego planu budowy dróg na najbliższe lata.

Na liście nr 1, czyli inwestycji, które na sto procent mają się rozpocząć do roku 2013, są najważniejsze dla Łodzi drogi, a więc autostrada A1 na odcinku Stryków - Toruń (144 km) i A2 ze Strykowa do podwarszawskiej Konotopy (91 km). Obie inwestycje mają być gotowe w roku 2012.

Jest też na tej liście odcinek autostrady A1 ze Strykowa do Tuszyna (40 km), z tą różnicą, że ten ma być gotowy rok później. Kolejne pozycje na tej liście to budowa trasy ekspresowej S8 na odcinku Łódź - Walichnowy (104 km), a także dokończenie przebudowy drogi krajowej nr 8 z Piotrkowa do Warszawy do parametrów

Z mniejszych inwestycji na liście nr 1 są też budowa obwodnicy Pabianic (S14), obwodnicy Opoczna na drodze krajowej nr 12, a także przebudowa dwunastki na odcinku Łask - Wadlew.

Tyle bardzo dobrych wiadomości. Teraz te umiarkowanie dobre, czyli lista numer 1a. Trafiły na nią inwestycje, których realizacja może się rozpocząć przed rokiem 2013, pod warunkiem, że rząd wygospodaruje oszczędności na przetargach albo pozyska pieniądze z UE. W tym gronie pozostała zachodnia obwodnica Łodzi, czyli 27 kilometrów trasy S14, począwszy od węzła Lublinek aż do autostrady A2. Inwestycja ta jest na wczesnym etapie planowania, dlatego warszawscy lobbyści namawiali rząd do skreślenia jej. Na szczęście tak się nie stało.

Po ostatecznych korektach na liście 1a pojawiły się dwie ważne obwodnice - Bełchatowa oraz Wielunia - obie na drodze nr 8. Inwestycje te były bardzo oczekiwane w obu miastach, stąd wielkie było rozczarowanie, gdy w grudniu okazało się, że rząd planuje je umieścić na liście nr 2, czyli przedsięwzięć przeznaczonych do realizacji po 2013 roku (w praktyce nie wiadomo kiedy). Po protestach obie drogi awansowały jednak na listę 1a.

A jakie inwestycje znalazły się w zamrażarce, jak nazywana jest lista numer 2?

Na razie nie powstanie trasa S12 z Sulejowa do Radomia. Nie będzie też przebudowy krajowej 12 i 74 do parametrów trasy ekspresowej na odcinku Piotrków - Sulejów - Opatów.

Na przyszłość odłożono remonty krajowej jedynki w Łęczycy i okolicach Emilii, ósemki na odcinku Sokolniki - Wieluń, dwunastki między Słomkowem i Sieradzem, czternastki - z Głowna do Łodzi i z Głowna do Łowicza. Nie będzie też przebudowy drogi krajowej nr 91 od Tuszyna do granicy z woj. śląskim.

naszemiasto

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 10.02.2011, 11:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7543
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Infrastruktura drogowa
Image
(C) Demotywatory.pl

Image(C) Demotywatory.pl

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Czw, 10.02.2011, 14:24
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20837
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Infrastruktura drogowa
A to dobre:
Cytuj:
Chińskie konsorcjum, które za pół ceny buduje 50 km autostrady A2 między Łodzią a Warszawą, nie może znaleźć w Polsce podwykonawców - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".
Czy Chińczycy zaniżają ceny? / Fot. M. Lasyk
Czy Chińczycy zaniżają ceny? / Fot. M. Lasyk /REPORTER

Dalekowschodnia firma debiutuje tym zleceniem na europejskim rynku, choć ma duże doświadczenie w budowie linii drogowych i kolejowych w Chinach. Aby zrealizować kontrakt, potrzebuje lokalnych podwykonawców, znających tutejsze realia.

Jak dotąd otrzymuje odpowiedzi odmowne od polskich przedsiębiorstw, do których się zwracała. Nie można jednak udowodnić, że jest to swego rodzaju nieformalna zmowa wobec obcego giganta budowlanego. Chińska firma miała również duże kłopoty z zakupem betonu.

Nasi wykonawcy od początku zwracali uwagę na, zaniżone ich zdaniem, kalkulacje chińskiego konsorcjum. Podejrzewali nawet dumping. Wg założeń rządu, dwa odcinki budowane obecnie przez dalekowschodnie konsorcjum, miały kosztować ok. 2,5 mld zł. Tymczasem podpisany kontrakt opiewa tylko na 1,3 mld zł, co daje 26,5 mln za jeden kilometr autostrady. Dla porównania budowniczowie pozostałych trzech fragmentów A2 między Łodzią a Krakowem otrzymają od 36 do 61 mln zł za kilometr.

Źródło kłopotów chińskiego konsorcjum może jednak leżeć poza granicami naszego kraju. Większość dużych firm budowlanych w Polsce jest własnością zachodnich koncernów, które obawiają się, że sukces Azjatów u nas będzie doskonałą przepustką do startu w następnych przetargach w Europie, a tym samym odbierze im część rynku - przypuszcza "Dziennik Gazeta Prawna"

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 21.02.2011, 14:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Infrastruktura drogowa
lol... bronią się przed konkurencją odmawiając jej usług..

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Pon, 21.02.2011, 14:56
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Infrastruktura drogowa
Nie ma co się dziwić. "Przez" Chińczyków może się okazać, że drogi można zrobić lepiej/taniej/szybciej.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 21.02.2011, 15:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Infrastruktura drogowa
najlepsze jest to że zachód sam dał im kasę na rozwój xD

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Pon, 21.02.2011, 15:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Infrastruktura drogowa
Akurat w Polskim przypadku tego typu konkurencja to jedyna nadzieja, żeby wreszcie zaczęto dbać o jakość i terminowość.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 21.02.2011, 15:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Infrastruktura drogowa
jak widać, po tym co podał RR, przysłowie "nadzieja matką głupich" się sprawdza.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Pon, 21.02.2011, 15:24
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Infrastruktura drogowa
Dlaczego? Przecież takim poniekąd sabotażem jak najbardziej mogą osiągnąć swój cel. Brak podwykonawców to poważne utrudnienie i nawet jeżeli znają ich to czas biegnie na ich niekorzyść.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 21.02.2011, 15:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Infrastruktura drogowa
przecież to chinole nie mogą znaleźć podwykonawców :P ich termin i ich kasa ucieka. później zleceniodawca gdy zobaczy że chinole nie wykonały swojej roboty, zleci to dla "solidnej" niemieckiej firmy.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Pon, 21.02.2011, 15:34
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Infrastruktura drogowa
Dlatego mam na myśli to, że to działanie ma jak najbardziej sens.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 21.02.2011, 15:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Infrastruktura drogowa
dla zachodu owszem. ale nie dla nas i chinoli.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Pon, 21.02.2011, 15:52
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Infrastruktura drogowa
Dlaczego nie dla nas? Przecież bojkot konkurencji nie zakłada, że w miejsce Chinoli przyjdzie zachód. Poza tym zachód na pewno zaoferuje ciekawsze kwoty dla podwykonawców niż Chinole.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 21.02.2011, 15:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Infrastruktura drogowa
zawoła też więcej. lub wcale niekoniecznie musi się tutaj coś zmienić. np w Niemczech 1km autostrady kosztuje 4 razy mniej niż u nas. w naszym kraju panuje mafia budowlana. większość firm budowlanych korzysta lub korzystała z kasy mafii, a ci obracali takimi kokosami że nasz kraj mógłby spłacić swe długi dobre 10 lat temu. dziś tą kasę trzeba gdzieś wyprać. biznes w Polsce to jest tak zwarte środowisko że tam każdy każdego kryje i nikogo nowego nie wpuszczają...

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Ostatnio edytowany przez BmwM5, Pią, 01.04.2011, 12:38, edytowano w sumie 1 raz

Pon, 21.02.2011, 16:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Infrastruktura drogowa
w 2012 roku ma zostać oddany do użytku, zmodernizowany fragment drogi ekspresowej S8 na trasie Porosły - Jeżewo.
Image
^ to jest ten odcinek. wylot z Białegostoku na Warszawę.
http://www.youtube.com/watch?v=s8J8F9Sx ... r_embedded
^ tak ma być.
http://www.drogowybialystok.pl/2011/03/ ... budowa-s8/
^ tak się dzieje. a w zasadzie niewiele się działo. koniec lutego to były jeszcze mrozy, teraz naściągali maszyn z całego Podlasia. robota idzie pełną parą. w ciągu godziny okolice drogi się zmieniają, a teren budowy sięga już po za mój horyzont (XD)

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Śro, 09.03.2011, 16:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Infrastruktura drogowa
http://www.tvp.pl/krakow/informacja/kro ... 45/4203098

polecam od 3:20

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Nie, 27.03.2011, 13:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Infrastruktura drogowa
Ładny podjazd mu zrobili :twisted: Ciekawe czy cokolwiek podjedzie bez rozpędu ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Nie, 27.03.2011, 16:03
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Infrastruktura drogowa
http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,9 ... _3_cm.html

I ja się pytam kto odpowiada za ten burdel.. bo pewnie nikt personalnie "po kieszeni" nie zostanie pociągnięty.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 01.04.2011, 11:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Infrastruktura drogowa
ostry lol. najprościej byłoby chyba przekopać drogę i zejść niżej o te kilka centymetrów. ale tak czy siak i tak w ch*j kasy poszło w błoto. jeśli firma wykonująca zlecenie oberwie, to niewielką karą. ważniejszą kwestią jest to żeby naprawili to za free.

ja mam natomiast inne info.

S8 na odcinku Jeżewo - granica województwa podlaskiego będzie zrobiona w rok po odcinku Porosły - Jeżewo ;)
a to co obecnie robią to normalnie jakaś magia. w życiu nie widziałem tak szybko robionej drogi. sam nie wiem ile mają walców i innych maszyn, ale powstaje to w szalonym tempie.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Pią, 01.04.2011, 12:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 353 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018