Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 17:45




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Fotoradary w waszym mieście 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Mam do Was prośbę - ruszam jutro za Mławę trasą jak na poniższej mapie - możecie mi wskazać ewentualne "utrudnienia" na tej drodze? (radary, miejsca częstych kontroli, miejsca częstych wypadków)
Image

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 27.08.2009, 8:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Trasa niedługa, a chcesz do niej opisu jak na Camel Trophy :> , why? Będziesz przewoził broń biologiczną czy co? :twisted:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 27.08.2009, 16:38
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
to proste: chcę dojechać szybko, a bez mandatów i punktów...
a czy krótka: jak dla mnie 218 km to całkiem sporo

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 27.08.2009, 19:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 386
Miejscowość: Hrubieszów k/Zamościa
Samochód: VW Polo 1,9 SDI
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
RR, jak masz telefon na symbianie to wgraj sobie garmina i poi z fotoradarami. Są tez inne różne poi, z miejscami częstych kontroli, częstych wypadków itd. Polecam gorąco :)

A tak żeby nie było offtopa, to ostatnio jadąc do zamościa zobaczyłem dziwną rzecz. mianowicie, przed Zamościem w miejscowosci Jarosławiec jacyś wandale (dobrzy ludzie) przekręcili fotoradar na pole i zamalowali soczewki farba. Wiedziałem o tym i tak sobie jechałem te 80 w zabudowanym i w pewnym momencie zobaczyłem że ktoś mi mruga światłami. To ja zwolniłem do 50 i tak jade a tu zonk: ustawiona cebula w worku, a za workiem stał przenośny fotoradar :/. Pan policjant sie schował samochodem (nieoznakowanym) w czyjejś posesji i sobie polował. To już jest przesada lekka. Chcą jak najwięcej kasy nazbierac na nowy maszt :/

_________________
Ksiądz to jednak bardzo mądry człowiek, sam ślubów udziela ale sam nigdy się nie ożeni.


Sob, 29.08.2009, 11:34
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Patent stosowany chyba wszędzie. U mnie jest z 4 fotoradary, a raczej maszty, które nigdy nie działają. Kto kumaty zdaje sobie z tego sprawę, bo masz jest zrobiony tak, że nie ma jak do środka się dostać ;) Dlatego też każdy tamtędy jedzie nie zwalniając i wykorzystują to b.często policja i straż miejska ustawiając się w tych miejscach z niestacjonarnymi.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 29.08.2009, 12:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 386
Miejscowość: Hrubieszów k/Zamościa
Samochód: VW Polo 1,9 SDI
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Ale ten fotoradar był cały czas czynny, ponieważ w pobliżu jest szkoła. Dopiero ktoś rozwalił maszt tak, że nie dało się naprawić. Jakies 50 m dalej ustawili sie panowie z fotoradarem, schowani jak ruski czołg w stodole :/ ciekawe ile skosili kaski :P

_________________
Ksiądz to jednak bardzo mądry człowiek, sam ślubów udziela ale sam nigdy się nie ożeni.


Sob, 29.08.2009, 12:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 386
Miejscowość: Hrubieszów k/Zamościa
Samochód: VW Polo 1,9 SDI
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Sorki że post pod postem, ale to co dzisiaj zobaczyłem to mnie normalnie rozwaliło :/ Wracam sobie od chrześnicy i w pewnej miejscowości patrze: 2 samochody, jeden za drugim odstęp jakies 1.5 m , w jednym bagażnik otwarty. Jade sobie te 50 bo mi sie nie spieszyło i to co zobaczyłem to mnie rozjebało: w samochodzie z otwartym bagażnikiem stoi sobie przenośny fotoradar :shock: Już wszystko widziałem: fotoradar w lublinku, za workami cebuli, w bagażniku a nawet w żuku. Ciekawe co jeszcze nasza kochana policja wymyśli. Niedługo zamalują wszystkie przenośne na moro i będa ustawiac w przydroznych rowach.

_________________
Ksiądz to jednak bardzo mądry człowiek, sam ślubów udziela ale sam nigdy się nie ożeni.


Nie, 20.09.2009, 17:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
są miejsca w których słusznie stają a są też i takie w których nie powinni. tam przy szkole to słusznie że stoją. więc nie wiem o co chodzi. tak samo z kamuflażem. jak kierowcy się na wzajem ostrzegają to trzeba być sprytniejszym od innych. trzeba też pamiętać że drogówka sama nie wybiera sobie miejsca na łowy. ;)

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Nie, 20.09.2009, 20:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /552968752
nie znasz dnia ani godziny :shock:
niedługo strach będzie otworzyć lodówkę :?

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Wto, 13.10.2009, 21:52
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Dla mnie powinni to zdelegalizować. Powinna być możliwość strzelania fot tylko, jeśli są znaki uprzedzające o tym. Ukrywając fotoradar w ten sposób, w każdym mieście znajdzie się takie miejsce, gdzie 99% kierowców złamie dopuszczalną prędkość.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 13.10.2009, 22:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Dla jeżdżących po Łodzi
http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/4 ... ,id,t.html
Cytuj:
Wykaz miejsc, w ktĂłrych straĹĽ miejska wystawia fotoradar
1. ul. 11 Listopada 38 –39
2. al. Unii Lubelskiej 18
3. DÄ…browskiego/Anczyca
4. Dąbrowskiego/Nałkowskiej
5. Dąbrowskiego/Podhalańska
6. Demokratyczna/Bierna
7. ul. Jaracza 68
8. Krakowska/Tarnowska
9. Łagiewnicka/Czapli
10. ul. Łupkowa
11. Maratońska/Wróblewskiego
12. ul. Okólna 120–133
13. Okólna/Żółwiowa
14. ul. Piotrkowska 19
15. ul. Pomorska 312–351
16. Pomorska/Gryfa Pomorskiego
17. Pomorska/Henrykowska
18. Pomorska/Iglasta
19. Promowa 20–30
20. ul. Przybyszewskiego 128–177
21. ul. Rewolucji 65–69
22. Rewolucji/Kamińskiego
23. ul. Rudzka 33
24. Rudzka/Municypalna
25. Śląska/Gojawiczyńskiej
26. ul. Liściasta 11b–50
27. Warszawska/Centralna
28. Wycieczkowa 86–107
29. al. Wyszyńskiego 8 (DH. Piaski)
30. ul. Zakładowa 72
31. Zakładowa/Hetmańska

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 14.10.2009, 14:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Ta.. bo mają tylko stałe miejsca... :roll:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 14.10.2009, 14:53
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
ale majÄ… ulubione :>

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 14.10.2009, 15:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Jedyna pozytywna rzecz z dzisiejszego śniegu to zakrycie fotoradarów, zwróciłem uwagę, że każdy albo miał zasłonięty śniegiem wizjer albo z daszku fotoradaru zwisała taka warstwa śniegu, że wszystko zasłaniała.


Śro, 14.10.2009, 15:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1886
Miejscowość: Stalowa Wola / Lublin
Samochód: e46 coupe
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Co do lubelskiego śmietnika mam obawy, że jakaś fotka i dla mnie się załapie :/
No ale może miałem farta, cóż czekam :]


Śro, 14.10.2009, 22:29
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Przed chwilą oglądałem w Polsacie informacje. Wchodzi rozporządzenie, wg którego fotoradar musi być ustawiony w sposób widoczny bądź w postaci stacjonarnych "karmników", bądź na trójnogu. Zatem chowanie w śmietnikach i inne tego typu metody stają się bezprawne. Dobrze, że ktoś poszedł po rozum do głowy.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 07.12.2009, 15:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1886
Miejscowość: Stalowa Wola / Lublin
Samochód: e46 coupe
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
I bardzo dobrze, może w końcu fotoradary bedą służyły do faktycznej poprawy bezpieczeństwa w miejscach w których stoją niż do trzepania kasy.
Co do akcji w Lublinie sprzed 2 miesięcy z tego co słyszałem to wszystkie mandaty ostatecznie trafiły tam skąd wyszły czyli do śmietnika. :)

Miał ktoś do czynienia ze straszakiem? Tzn. takim który tylko robi błysk, a nie robi zdjęcia.
W ostatni czwartek jechałem w Lublinie 70km/h drogą na której jest właśnie takie ograniczenie natomiast pasem obok wyprzedzała mnie kobieta jechała dosłownie kilka km/h szybciej i mignęło. Zastanawiam się czy dostanie fotke czy to był tylko taki straszak, bo zaskoczyło mnie że przy nie wiele większej prędkości niż dozwolona mignęło :> Zazwyczaj fotoradary robiły przy conajmniej +15-20 km/h większej od dozwolonej...chyba :>


Pon, 07.12.2009, 19:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Wilhelm von Kropkus napisał(a):
Miał ktoś do czynienia ze straszakiem? Tzn. takim który tylko robi błysk, a nie robi zdjęcia.
W Wawie straż wiejska lubi sobie tak postraszyć. A ze stacjonarnym się jeszcze nie spotkałem

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Pon, 07.12.2009, 22:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Cytuj:
Już niebawem fotoradary mogą zniknąć z miejsc, gdzie nie służą poprawie bezpieczeństwa. Nowe kompetencje mogą zyskać także Inspektorzy Transportu Drogowego.

Według założenia fotoradary mają służyć poprawie bezpieczeństwa jednak obecnie często zdarza się, że urządzenia ustawiane są przez gminy tylko po to, aby podreperować ich budżet.
Takie rozwiązanie ograniczyłoby liczbę bezzasadnie stawianych przez gminy urządzeń, które aby zarejestrować jak największą liczbę wykroczeń, umieszczane są nie tam gdzie jest niebezpiecznie, ale tam gdzie natężenie ruchu jest największe, zapewniając dodatkowe wpływy do budżetu danej jednostki administracyjnej.

Według projektu nowelizacji ustawy, nadzór nad wszystkimi fotoradarami, miałby sprawować Generalny Inspektor Transportu Drogowego, a inspektorzy w przypadku rażących naruszeń przepisów mieliby także prawo kontrolować kierowców samochodów osobowych.

onet.pl

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Pią, 09.07.2010, 5:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Czytałem na ten temat w Motorze. Stacjonarne maszty mają zniknąć, ma ich pozostać z 1200 około 300, lecz wtedy już każdy z nich będzie wyposażony w fotoradar. Maszty z fotoradarem będą wyraźniej oznaczone, a kompetencje przejmie ITD.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 09.07.2010, 14:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018