 |
|
Obecny czas: Sob, 27.06.2026, 15:32
|
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy
| Autor |
Wiadomość |
|
Cyryl
Postów: 229 Miejscowość: Wrocław
|
 Renault Radiance
polecam mój nowy tekst o prototypowej ciężarówce Renault http://www.autocentrum.pl/?FF=124&type= ... bf3e125f97
_________________ http://www.ciezarowki.autocentrum.pl
|
| Śro, 27.10.2004, 9:59 |
|
 |
|
Wilu
Postów: 22089
|
_________________ https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/
|
| Śro, 27.10.2004, 13:19 |
|
 |
|
Ice
Moderator
Postów: 24507
|
Dość futurystyczna i nowatorska ale świetna. Trzeba się do niej przyzwyczaić  Opływowe kształty, brak lusterekk, i ponizej 26l na trasie - jestem na TAK !
_________________ | pajacyk.pl • polskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.
|
| Śro, 27.10.2004, 13:42 |
|
 |
|
Kobi
Moderator
Postów: 23638 Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
|
WOW  wygląda extra , spala mało paliwa też extra  , ma ładne wnętrze chociaż to prototyp , najlepsza ciężarówka jaką dotąd widziałem nawet na zdjęciach  .
_________________ Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.
|
| Śro, 27.10.2004, 14:13 |
|
 |
|
Cyryl
Postów: 229 Miejscowość: Wrocław
|
Ice napisał(a): i ponizej 26l na trasie - jestem na TAK !
gdy brałem udział w 3-dniowej imprezie Renault, gdzie testowaliśmy najnowsze ich ciężarówki, komputer na autostradzie pod Opolem wskazywał mi chwilowe zużycie paliwa 18-19 litrów na 100 km przy jednostajnej szybkości 92km/h (ogranicznik szybkości) i ładunku 22 tony samochodem Renault Magnum z silnikiem o mocy 480 KM. jednak na wąskich i stromych podjazdach w okolicach Złotego Stoku, kiedy musiałem schodzić do dolnej skrzyni, zużycie chwilowe dochodziło do 300 litrów na 100 km.
w firmie której pracuję posiadamy 5 samochodów z silnikami (420KM) o 4 zaworach na głowicę i nowoczesnym układem zasilania, jednak jeszcze nie CommonRail i ich zużycie na trasach Wrocław-Holandia to 26-28 litrów na 100km w zależności od ładunku wahającego się między 15 a 24 tony.
_________________ http://www.ciezarowki.autocentrum.pl
|
| Śro, 27.10.2004, 14:31 |
|
 |
|
Ice
Moderator
Postów: 24507
|
Cyryl napisał(a): 18-19 litrĂłw na 100 km
To tak siÄ™ da?  Szok  . 
_________________ | pajacyk.pl • polskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.
Ostatnio edytowany przez Ice, Śro, 27.10.2004, 15:30, edytowano w sumie 1 raz
|
| Śro, 27.10.2004, 14:39 |
|
 |
|
Cyryl
Postów: 229 Miejscowość: Wrocław
|
to tylko w sprzyjających warunkach, tak jak byś jechał powiedzmy Passatem TDI po równej autostradzie 120 km/h.
_________________ http://www.ciezarowki.autocentrum.pl
|
| Śro, 27.10.2004, 15:11 |
|
 |
|
Ice
Moderator
Postów: 24507
|
i to mnie zadziwia
A jest jakiĹ› rekord dla minimalnego spalania jakiejs ciezarowki? Oczywscie w danej klasie silnikow, czy zaladowani 
_________________ | pajacyk.pl • polskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.
|
| Śro, 27.10.2004, 15:31 |
|
 |
|
ixxos
Postów: 4056 Miejscowość: tu i tam....
|
ciężarówka z kosmosu 
|
| Śro, 27.10.2004, 15:36 |
|
 |
|
Cyryl
Postów: 229 Miejscowość: Wrocław
|
rekordĂłw nie ma.
właśnie zrobiłem analizę i jedno z lepszych naszych aut, ciągnik siodłowy MAN z 2000 roku, ale jeszcze ten przed TGA bez CommonRail ma średnią od początku roku 30,2 l/100km przy ładunkach średnio 17-22 tony. samochód jeździ głównie na trasach Polska-Holandia i Polska-Bawaria, czyli po płaskim i po górach.
_________________ http://www.ciezarowki.autocentrum.pl
|
| Śro, 27.10.2004, 15:43 |
|
 |
|
POŃCZAK
Postów: 6345 Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
|
to jest supertir 
_________________ http://www.tanidrift.pl
|
| Śro, 27.10.2004, 19:24 |
|
 |
|
Cheetah
Postów: 644 Miejscowość: Stuposiany
|
TIR przyszłości
TIR novej ery
TIR ....
_________________ W oczekiwaniu na mojego własnego sedana RWD PB w manualu
|
| Nie, 31.10.2004, 9:27 |
|
 |
|
el_
Postów: 9888 Miejscowość: Gród Kraka
Samochód: 1.4 + 2.0
|
Wygląda świetnie. Chciałbym ją zobaczyć na żywo 
_________________ ExoticCars.pl - rzadkie auta z polskich dróg!
|
| Czw, 23.12.2004, 21:27 |
|
 |
|
Seth
Postów: 9968 Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
|
bardzo mi przykro, ale jest brzydki,. podziwiam jego możliwości, ale z wyglądu jest zbyt nowoczesny i w ogóle za delikatny jak na ciezarówkę
_________________ Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście
|
| Czw, 23.12.2004, 22:04 |
|
 |
|
AddMaster
Postów: 1522
|
Seth napisał(a): bardzo mi przykro, ale jest brzydki,. podziwiam jego moĹĽliwoĹ›ci, ale z wyglÄ…du jest zbyt nowoczesny i w ogĂłle za delikatny jak na ciezarĂłwkÄ™
Mi teĹĽ jest przykro
wygląda jak delfin butlonosy z wodogłowiem.
|
| Czw, 23.12.2004, 23:51 |
|
 |
|
Cyryl
Postów: 229 Miejscowość: Wrocław
|
Seth napisał(a): bardzo mi przykro, ale jest brzydki,. podziwiam jego moĹĽliwoĹ›ci, ale z wyglÄ…du jest zbyt nowoczesny i w ogĂłle za delikatny jak na ciezarĂłwkÄ™
samochód ciężarowy przy z góry narzuconych wymiarach musi mieć kształt aerodynamiczny. w naszej firmie są ciągniki "Loduki" takie z niskim podwoziem, niskimi oponami i niskim siodłem przeznaczone do ciągnięcia naczep typu megajumbo. ponieważ były zakupione wcześniej początkowo po wymianie siodeł na wysokie ciągnęły naczepy zwykłe, po paru miesiącach szef zakupił owe megi i znowu po wymianie siodeł loudki smigają z megami. tylko jest jedno ALE. naczepy megi mają wewnątrz 3 metry i są wyższe, przez co wystają ponad spojlery ciągników ( http://www.autocentrum.pl/?FF=124&type=2&id=359261543). te 10-15 centymetrów ma kolosalne znaczenie. zużycie paliwa wzrosło od 5 do 11 %- średnio 8%. a wychodzi to rocznie na 7560 zł.
dlatego walcząc o najmniejszy współczynnik oporu powietrza przy narzuconych wymiarach można dojść do zaskakujących wyników.
zaś co do delikatności ciężarówki nie muszą wyglądać jak KRAZ, gdzie masa pojazdu jest większa od masy ładunku i samo transportowanie robi się sztuką dla sztuki. niestety w komunie z której wyrośliśmy nie znano np. śrub o twardości większej niż 8,8 i dla mnie szokiem było oglądanie szwedzkiej ciężarówki terenowej Kockums, gdzie zamiast śruby o średnicy 16 mm stosowano 10 mm, przy większym obciążeniu niż w naszych odpowiednikach. w rezultacie nasza ciężarówka przypominała kowadło, była mocna i solidna.
_________________ http://www.ciezarowki.autocentrum.pl
|
| Pią, 24.12.2004, 16:08 |
|
 |
|
eF
Postów: 2008
|
No cóż moge powiedzieć, Francuzi znowu są najlepsi i najpiekniejsi i znowu o krok przed resztą
Rozpiera mnie duma z tego powodu jak tysiąc pięćset sto dziewięćset! 
_________________ Tu es foutu darling
|
| Nie, 26.12.2004, 9:30 |
|
 |
|
Wilu
Postów: 22089
|
_________________ https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/
|
| Nie, 26.12.2004, 9:40 |
|
 |
|
Tomasz
Administrator
Postów: 4175 Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
|
K***a, a skąd Wy wszyscy je znacie?  Myślałem że to tylko ja i moi znajomi.......  heh...
_________________ Rover 75 V6 & other...
|
| Nie, 26.12.2004, 9:44 |
|
 |
|
Ice
Moderator
Postów: 24507
|
Tomasz napisał(a): skÄ…d Wy wszyscy je znacie?  MyĹ›laĹ‚em ĹĽe to tylko ja i moi znajomi.......  heh...
A my to nie znajomi?

_________________ | pajacyk.pl • polskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.
|
| Nie, 26.12.2004, 12:05 |
|
|
Kto jest online |
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości |
|
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
|
|  |