Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:37




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
2011 Car Technology City EV (Polska) 
Autor Wiadomość

Postów: 24
Post 2011 Car Technology City EV (Polska)
Image
Projekt miejskiego samochodu polskiej produkcji, na który spółka z Krakowa dostała dofinansowanie Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Auto musi zostać dostarczone MARR do końca 2010 r. Krakowska spółka ma zrobić niemal wszystko. Poza silnikiem. Ten jest w gestii Instytutu Elektrotechniki. Nowy pojazd nie będzie wózkiem elektrycznym (typu melex) czy elektrycznym trójkołowcem jak Sam produkowany w Pruszkowie. Nie będzie to też przeróbka żadnego samochodu.
Będzie to 4-5-osobowy samochód miejski z możliwością zmiany na wersję dwuosobową z przestrzenią bagażową. Minimalny zasięg pojazdu to 150 km. Maksymalna prędkość zostanie ograniczona do 100 km/h. Koszt eksploatacji oraz ładowania odpowiada typowym konstrukcjom prezentowanym na świecie. Do naładowania baterii w 80 proc. wystarczy godzina — mówi Piotr Zoń.

źródło: PulsBiznesu


Pon, 26.10.2009, 18:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
Byłoby super, gdyby się to ziściło :D

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Pon, 26.10.2009, 18:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3271
Miejscowość: Zewsząd
Samochód: Opel Astra 1,6
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
No i to jest światełko w tunelu :D Oby udało się wprowadzić coś takiego do produkcji . moim zdaniem FSO powinno się zainteresować się tym projektem i coś się do niego dołożyć a następnie produkować go wspólnie z tą firma która opracowuje projekt :)

_________________
"Był las nie było was, będzie las nie będzie was"
Prymas Wyszyński


Pon, 26.10.2009, 19:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1193
Miejscowość: sosnowiec/corby
Samochód: renault grand scenic
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
:mryellow: to super news 3 mam kciuki

_________________
www.societeturbo.wordpress.com @societeturbo


Pon, 26.10.2009, 21:07
Profil

Postów: 24
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
Ja uważam, że FSO wogóle nie powinno się do tego mieszać, bo nie mają środków finansowych dla takich projektów. Zresztą, już raz utopili dobry projekt F-100, który nigdy nie został nawet pokazany szerszemu gronu.
Tu powinien wejśc z kapitałem jeden z bogatych Polaków, np. Sołowow (miłośnik motoryzacji jakby nie patrzeć) czy Zasada (jak poprzednio). Wtedy byłaby duża szansa, że projek zostanie zrealizowany, a auto trafi do produkcji, która będzie przynosiła zyski.
Tak czy inaczej, wizja super, założenia ekstra i z wielkim zainteresowaniem będę śledził ten projekt.


Pon, 26.10.2009, 21:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 4079
Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
Oczywiście, trzymam kciuki, ale jak na razie szkic nieco się różni od opisu :P

FSO niech lepiej siÄ™ do tego nie miesza.

Jest dużo inicjatyw w Polsce, jeśli chodzi o rodzimą motoryzację,

(p.s.) a w tajemnicy powiem, że szykuje się kolejna, tylko że na razie nie wypada mi zdradzać szczegółów :wink: nie wypada, i nie za bardzo można :wink: Mogę powiedzieć, że z założenia będzie to elektrowóz.

Ale póki co mogę Was tylko prosić o modlitwę :wink: :mryellow:

_________________
>>>


Wto, 27.10.2009, 0:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 987
Samochód: RWD
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
Elektryk? Hm. Wolałbym jednak coś w benzynie, ale jak polskie auto to ma być, to może być i elektryczny.

_________________
Motorized - blog dla zmotoryzowanych


Wto, 27.10.2009, 14:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1062
Miejscowość: Głowno (EZG)
Samochód: Hyundai Coupe
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
halosza napisał(a):
Elektryk? Hm. Wolałbym jednak coś w benzynie, ale jak polskie auto to ma być, to może być i elektryczny.

Już tak nie marudź człowieku.
Osiek napisał(a):
FSO niech lepiej siÄ™ do tego nie miesza.

Ale mógłby fiat dofinansować abo wejść w spółkę.

_________________
Zapraszam na Petrolheads Polska. Ciekawostki/Nowości/Relacje


Wto, 27.10.2009, 15:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
halosza napisał(a):
Elektryk? Hm. Wolałbym jednak coś w benzynie, ale jak polskie auto to ma być, to może być i elektryczny.


hehe w dziedzinie aut spalinowych to raczej nie mamy czego szukać ale już pojazdy elektryczne to szansa dla nowej marki na wejście do czołówki światowej. Trzeba być optymistą :D


Wto, 27.10.2009, 19:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5698
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
Cytuj:
Do końca 2010 r. ma powstać w Polsce prototyp miejskiego samochodu z napędem elektrycznym o zasięgu minimum 150 km. Pomieści 4-5 osób i rozpędzi się do 100 km/h

Krakowska spółka Car Technology z partnerami (m.in. warszawskim Instytutem Elektrotechniki) wygrała przetarg małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (MARR) na budowę prototypu auta elektrycznego. Zamiast miliardów, na realizację projektu otrzymała tylko 8,4 mln złotych. Mimo to podjęła się realizacji projektu.

Firma zaprojektuje od podstaw całą konstrukcję poza silnikiem, którego budowa leży po stronie Instytutu Elektrotechniki. Nowy samochód pomieści 4-5 osób lub 2 i bagaż i rozpędzi się do 100 km/h. Minimalny zasięg to 150 km, a do naładowania baterii w 80 proc. ma wystarczyć godzina. Resztę szczegółów objęto tajemnicą. Na razie powstanie tylko jeden egzemplarz elektrycznego auta z Polski. Wciąż brakuje nam infrastruktury umożliwiającej swobodne użytkowanie takich samochodów.

Car Technology ma już doświadczenie w realizacji projektów dla BMW, Forda czy Volkswagena. Jest też udziałowcem spółki produkującej luksusowe Leopardy.

Źródło: Paweł Janas, "Puls Biznesu"

_________________
TechnoBase.FM.24h. Electro


Śro, 28.10.2009, 1:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 160
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Laguna
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
Osiek, to we Wrocławiu są jakieś inicjatywy i nikt w tym mieście nic nie wie? Jak zaczynają tylko myśleć o budynku na scyscraper już miliard wizji, samochód robią to nawet nikt nie powie, ale dyskryminacja motoryzacji :D

O szczegóły nie pytam oczywiście, ale czy macza w tym palce PWr może?


Śro, 28.10.2009, 8:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
Eee, to kicha :/ :/ :x :x
Tak sobie zacierałem ręce na nowy, całkowicie polski samochód a tu będzie kolejny ekopie**lec :? Czy dzisiaj wszystko nowe musi być na prund ?? Nowy Trabant - elektryk; nowa CRX (CR-Z) - elektryk itp itd... :/

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Nie, 01.11.2009, 12:00
Profil

Postów: 24
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
Cytuj:
Oprócz tego zleciliśmy budowę polskiego prototypu auta elektrycznego. Podjęło się tego konsorcjum firm, w skład którego wchodzą m.in. Car Technology Production z Krakowa i Instytut Elektrotechniki. Auto ma powstać do końca tego roku, a potem przez rok będzie przechodzić testy - mówi Gajek.

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,8131213,Elektryczne_auta_testowane_w_pieciu_polskich_miastach.html


Wto, 13.07.2010, 7:44
Profil

Postów: 24
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
Są wreszcie jakieś nowości w temacie tego samochodu. Nazwa kodowa to ELV001.

Miejski samochód napędzany energią elektryczną rodem z Mielca
Cytuj:
26.01.2012 Eelektrycznych. Zaangażowanych było w to kilkanaście firm z całego kraju a nad wszystkim czuwała Mielecka Agencja Rozwoju Regionalnego. Prototyp auta został zaprojektowany w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. To co pod maską to zaś dzieło inżynierów także z Mielca. Zamiast baku akumulatory, które pozwalają by auto mogło jechać nawet 110 kilometrów na godzinę. A na jednym ładowaniu pokonać do 150 kilometrów.
Grażyna Gajek, kierownik projektu, Mielecka Agencja Rozwoju Regionalnego -”Jest to naprawdę duży sukces - auto było już na wielu imprezach motoryzacyjnych m.in. w Monachium, gdzie wzbudziło duże zainteresowanie.”

Jest więc szansa, że w niedalekiej przyszłości wejdzie do masowej produkcji. Bo specjaliści nie mają wątpliwości, że w czasach galopujących cen paliw samochody elektryczne to przyszłość. Przekonał się o tym także samorząd Mielca, który przez wiele miesięcy testował podobne auto.

Krzysztof Urbański, Urząd Miasta Mielca
-”Olbrzymie zalety to ekologia i ekonomia - brak zanieczyszczenia i ekonomia - bo przejechanie 100 km to wydatek kilku złotych.”

Problemem jest jednak czas - szybkie doładowanie auta zajmuje 3 godzin - załadowanie do pełna 8. Można to zrobić we własny garażu - albo skorzystać ze specjalnych urządzeń - ponad 200 podobnych zamontowano w pięciu miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach i Mielcu.
GraĹĽyna Gajek, kierownik projektu, Mielecka Agencja Rozwoju Regionalnego
-”Mamy nadzieje, że wszyscy mający samochody elektryczne będą mogli z niej korzystać i na jej wzór będzie powstawała w innych miastach np. we Wrocławiu, więc jest szansa na rozwój bo ten pierwszy krok został zrobiony.”

Żeby za pierwszym krokiem poszły następne z dotychczasowych doświadczeń bezpłatnie mogą korzystać wszyscy zainteresowani.
Propagowanie samochodów elektrycznych w Polsce to pomysł Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Na jego realizację z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka dostała 20 milionów złotych.


Image

źródło: tvp rzeszów

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

artykuł z gazeta.pl http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,9799727,Zielone_autko_na_prad__Za_ponad_8_mln_zlotych__ZOBACZ_.html


Czw, 26.01.2012, 20:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
ZrĂłbcie to samo, ale z silnikiem spalinowym, dajcie niskÄ… cenÄ™ i biorÄ™ :wink: Czemu tylko te elektryki :?: :!: :roll:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Czw, 26.01.2012, 21:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1193
Miejscowość: sosnowiec/corby
Samochód: renault grand scenic
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
wiecie co z przodu to mi malucha XXIw. przypomina :) ale to na plus

_________________
www.societeturbo.wordpress.com @societeturbo


Czw, 26.01.2012, 22:36
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
Jestem pod przemoĹĽnym wraĹĽeniem designu tylko:
Alfisti4ever napisał(a):
czemu tylko te elektryki

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 27.01.2012, 8:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
Wiecie co...chyba sami gadacie tak z przyzwyczajenia do obecnych czasów. Z głupich stereotypów. Gdyby tylko nie tak drogie były komponenty sam chciałbym kupić kaszlaka i wstawić do niego jakiś niezły elektryczny silnik. Do tej pory nie byłem zwolennikiem tych pomysłów, ale racjonalnie rzecz biorąc, przy obecnych cenach paliw, które spadać nie będą, bo pewna grupa ludzi na świecie trzyma to wszystko krótko z ryj, tak by Arabowie nie musieli żreć piachu - taki pomysł ma jak najbardziej sens. Dlaczego tak uważam? Ktoś dojeżdża do pracy przez miasto. Ile w samym mieście, w korkach spali? I pewnie powozi się cherlawym silniczkiem 1,0. Ktoś dojeżdża dosłownie parę kilometrów do sklepu na zakupy? Szkoda nawet samochodu odpalać. Czy wielu z nas robi dziennie chociaż te 150 km? Nie sądzę. Silnik elektryczny ma niesamowity wykop, ciągnie od samego dołu, do samej góry w ten sam sposób. Przyjeżdżam do domu, ładuję i mam. I mimo, że może nie mamy najtańszej energii elektrycznej, to opłacałoby się to znacznie bardziej. Wiadomo, że samochodu nie zastąpi, na jakieś dalsze, większe wyprawy, ale jeśli mam jeździć dziennie paręnaście kilometrów to ja dziękuję - biorę silniki od pralki i wstawiam do Trabanta.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Pią, 27.01.2012, 9:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
W sumie to dobre podejście - masz w dużej części rację, Mefisto, mnie by też pasowało i do Biedronki i do pracy elektrykiem podjechać - szlak mnie trafia jak widzę, ile wzrasta średnie spalanie przez stanie w korkach.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 27.01.2012, 9:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: 2011 Car Technology City EV (Polska)
Passaty...znaczy Passata zostawiasz sobie w garażu na wypady nad morze. Czy jadąc do tego cholernego marketu po drobne zakupy zależy mi na osiągach? Dojeżdżam spokojnie, w ciszy, przy tym ciesząc się, że w kieszeni zostanie mi na zalanie swojej pały, a nie baku. Mnie ciekawi tylko jedna rzecz - dlaczego elektryki są wciąż tak drogie. Tak naprawdę wcale nie jest to kosmiczna technologia, ani też szczególnie droga. Mam wrażenie, że ktoś robi niezłą zaporę, aby to się nie przebiło, bo przecież tak koncepcja ma wielki sens. Naprawdę teraz się rozmarzyłem, bo osobiście byłbym bardzo szczęśliwy gdybym mógł za grosze dojechać na dworzec autobusowy, do marketu, czy gdziekolwiek zechcę i nie musiałbym patrzyć na to, że wsiadam do samochodu i muszę z niego wysiadać, zanim on się nawet rozgrzeje.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Pią, 27.01.2012, 9:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018