Obecny czas: Czw, 25.06.2026, 4:31




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Pegaso 5023 CL 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 7543
Miejscowość: Warszawa
Post Pegaso 5023 CL
Cytuj:
1971 Pegaso 5023 CL (E) [test Warszawa]
Model 5023CL był autobusem hiszpańskiej firmy, który brano pod uwagę przy wyborze licencji. Pegaso miało 170-konny silnik umieszczony pod podłogą, który umożliwiał osiągnięcie prędkości maksymalnej 87 km/h. Producent nie zaoferował jednak korzystnych warunków i w dalszych negocjacjach firmy tej nie uwzględniono.

poczÄ…tek testĂłw 1971
koniec testĂłw 1971

DANE TECHNICZNE
długość [mm] 12000
liczba miejsc ok. 100
moc 170 KM

Image

źródło: Przegubowiec

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Ostatnio edytowany przez kulikowski, Sob, 21.08.2010, 22:48, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 22.04.2009, 9:47
Profil

Postów: 36
Miejscowość: Myslowice
Samochód: Mercedes C i A.Romeo
Post Re: 1971 Pegaso 5023 CL [test Warszawa]
W latach siedemdziesiatych w PKS jezdzilo sporo ciagnikĂłw siodlowych
pegaso , pamietam je
wiec jakis kontakt juz z tą firma był
znałem kierowców tych samochodów chwalili je


Śro, 20.05.2009, 21:04
Profil

Postów: 61
Miejscowość: Krakow/Madryt
Samochód: Berlingo 2.0 HDi
Post Re: 1971 Pegaso 5023 CL [test Warszawa]
Kilka razy zdazylo mi sie prowadzic ciagniki pegaso dla mnie to byla makabra!!!!Ale raczej ze wzgledu przyzwyczajenia do techniki.Jak na tamte czasy musial imponowac!!1

_________________
Niemiecka precyzja Hiszpaniski temperament ;)


Czw, 21.05.2009, 10:13
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20837
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 1971 Pegaso 5023 CL [test Warszawa]
Widzę, kulikowski, że różne fora zaszczycasz swoją obecnością:
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=2&t=1319

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 21.05.2009, 12:00
Profil

Postów: 36
Miejscowość: Myslowice
Samochód: Mercedes C i A.Romeo
Post Re: 1971 Pegaso 5023 CL [test Warszawa]
moreno napisał(a):
Kilka razy zdazylo mi sie prowadzic ciagniki pegaso dla mnie to byla makabra!!!!Ale raczej ze wzgledu przyzwyczajenia do techniki.Jak na tamte czasy musial imponowac!!1



dokladnie imponowały i to bardzo , były w kolorze ciemno zielonym, miały ergonomie nie porównywalną do samochodów z demoludu
reszte taboru PKS stanowily Jelcze Skody a czesto trafialy sie jeszcze Żubry :D


Czw, 21.05.2009, 19:31
Profil

Postów: 61
Miejscowość: Krakow/Madryt
Samochód: Berlingo 2.0 HDi
Post Re: 1971 Pegaso 5023 CL [test Warszawa]
Cytuj:
dokladnie imponowały i to bardzo , były w kolorze ciemno zielonym, miały ergonomie nie porównywalną do samochodów z demoludu
reszte taboru PKS stanowily Jelcze Skody a czesto trafialy sie jeszcze Żubry

Tego to ja niestety nie pamietam. Trafilo mi sie prowadzic kilka z uwagi ,ze miszkam na chwile obecna w madrycie i przy odrobinie szczescia mozna jeszcze czasami takie przyuwazyc!
Co do ergonomi i konfortu ... to zosawie bez komentarza .Wychowalem sie na Ciagnikach z konca lat 90 i poczatku 2000. Wiec tras 800km ktore musialem zrobic pegaso nie najlepiej wspominam :);)

_________________
Niemiecka precyzja Hiszpaniski temperament ;)


Pią, 22.05.2009, 11:25
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018