Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 0:19




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Daewoo\Uz-Daewoo Nexia 
Autor Wiadomość

Postów: 159
Miejscowość: Nuneaton
Samochód: civic 9
Post Daewoo\Uz-Daewoo Nexia
To moj pierwszy temat na SŚ wiec mam nadzieje ze nie dam plamy :) z tego co patrzyłem to nie ma jeszcze tematu o nexii, a wiec zaczynamy :)

Daewoo Nexia to tak naprawde zmodyfikowany opel kadett E. Nexia byla produkowana w latach 1994-1999 wylacznie z silnikami benzynowymi 1.5 (SOHC-79KM 8V i DOHC-90KM 16V) ktore byly umieszczone poprzecznie z przodu i napedzały przednia oś. Koreański koncern produkował ten samochód z dwiema skrzyniami biegów, manualna 5 biegową w ktora jest wyposażona znakomita wiekszosc tych samochodów jezdzacych po naszych drogach i z 4 biegowym automatem (nie dostepny w polsce). Daewoo produkowało ten model w dwóch wersjach nadwozia, a mianowicie sedan i hatchback ktore mialy zaleznie od wersji od 3 do 5 drzwi. Układ kierowniczy był oparty na przekladni zębatkowej, a w wersjach GLE, GLX i GTX wyposazony jest w hydrauliczne wspomaganie. Zawieszenie z przodu to oczywiscie MacPhersony, a z tyłu mamy zawieszenie półniezależne. Składa się z osi (utworzonej z dwóch wahaczy wleczonych połączonych trwale z poprzeczną belką skrętną), dwóch sprężyn śrubowych oraz dwóch amortyzatorów. Oś jest przymocowana do nadwozia z przodu za pośrednictwem dwóch tulei metalowo-gumowych, umieszczonych w przedniej części każdego z wahaczy. Pomiędzy wahaczami jest umieszczony poprzeczny stabilizator prętowy. Produkcja zostala zakonczona w 99 roku, a nastepcą tego modelu jest Lanos. Obecnie Nexia to tania i ciekawa propozycja na rynku samochodów używanych.

Image
Image


źródła:wikipedia, google

_________________
był: Citroen ZX 1.8 8v PB + LPG
był: Opel Kadett 1.4 8v PB
był: Daewoo Nexia 1.5 16v PB + LPG
był: Seat Cordoba 1.6 8v PB + LPG
był: Citroen Xsara 1.4 8v PB
był: Vectra c 1.8 16v PB
był: Suzuki Alto 1.1 PB
Jest: Honda Jazz III 1.4 PB
Jest: Honda Civic IX 1.8 PB


Wto, 11.03.2008, 12:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: DU Nexia
Nexia=kadett e w młodszym wydaniu, po za tym była montowana w Polsce (Fsc Lublin)

popraw nazwÄ™ tematu z DU na Daewoo


Wto, 11.03.2008, 13:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Daewoo Nexia
Temat okej, ale lektura chyba nie do konca odrobiona :wink: Nexia jest produkowana nadal w Uzbekistanie :wink: Tutaj wlasnie zdjecia wersji z Uzbekistanu :wink:
Image
Image
Image

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Wto, 11.03.2008, 16:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1391
Miejscowość: Racibórz
Samochód: 126p 652ccm
Post Re: Daewoo Nexia
Taki tuning :twisted: a ciekawe co pod maskÄ… :>


Wto, 11.03.2008, 16:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Daewoo Nexia
Taki tuning jak OPC czy AMG :D Ciekawe jak siÄ™ to u Daewoo nazywa :lol:

_________________
locha lover


Wto, 11.03.2008, 16:49
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Daewoo Nexia
kenji napisał(a):
Ciekawe jak siÄ™ to u Daewoo nazywa :lol:


du*a = Daewoo Ultra Performance Attraction :twisted:

Nexia może być całkiem zgrabnym tanim wozidłem.. może, ale nie musi ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 11.03.2008, 17:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Daewoo Nexia
Ice napisał(a):
Nexia może być całkiem zgrabnym tanim wozidłem.. może, ale nie musi ;)


Chyba po 10 mustakach :|

_________________
locha lover


Wto, 11.03.2008, 23:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1522
Post Re: Daewoo Nexia
PIERWSZE ZDJĘCIE:
Przednie światła z grillem oraz cała linia boczna - przecież to jest koszmar stylistyczny, wygląda tragicznie, na prawdę, mało jest aż tak paskudnych aut (a może i dużo...?) Po prostu padaczka.


Śro, 12.03.2008, 1:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Daewoo Nexia
kenji napisał(a):
Ice napisał(a):
Nexia może być całkiem zgrabnym tanim wozidłem.. może, ale nie musi ;)


Chyba po 10 mustakach :|


Daj spokój, On jest teraz wielkim fanem Daewoo, zapisał się do klubu i broni wszystkiego co nosi nazwę Daewoo, nie ważne czy to samochód, telewizor, odkurzacz czy pralka :twisted:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 12.03.2008, 7:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: Daewoo Nexia
AddMaster napisał(a):
PIERWSZE ZDJĘCIE:
Przednie światła z grillem oraz cała linia boczna - przecież to jest koszmar stylistyczny, wygląda tragicznie, na prawdę, mało jest aż tak paskudnych aut (a może i dużo...?) Po prostu padaczka.

mało kto takie głupoty wypisuje :? stylistyka jest po prostu przestarzała. jak kadett E, na bazie którego jest zbudowana nexia, pojawił się w 1984 roku, na pewno nikt nie mówił, że jest paskudny. trzeba oddzielić auta po prostu brzydkie od aut o przestarzałej linii liftingowane w nieskończoność.

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Śro, 12.03.2008, 7:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Daewoo Nexia
Emer napisał(a):
mało kto takie głupoty wypisuje :? stylistyka jest po prostu przestarzała. jak kadett E, na bazie którego jest zbudowana nexia, pojawił się w 1984 roku, na pewno nikt nie mówił, że jest paskudny. trzeba oddzielić auta po prostu brzydkie od aut o przestarzałej linii liftingowane w nieskończoność.


Ale Nexia pojawiła się 10 (!) lat później! Już na papierze wyglądała przestarzale, zarówno pod względem technicznym jak i wizualnym - w tamtych czasach debiutowały Audi A4, Renault Megane czy Vectra B.
Czy Nexia jest do czegoĹ› porĂłwnywalna? OprĂłcz Poldolota?


Dla mnie to jest gniot nad gnioty.

_________________
locha lover


Śro, 12.03.2008, 10:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: Daewoo Nexia
kenji napisał(a):
Emer napisał(a):
mało kto takie głupoty wypisuje :? stylistyka jest po prostu przestarzała. jak kadett E, na bazie którego jest zbudowana nexia, pojawił się w 1984 roku, na pewno nikt nie mówił, że jest paskudny. trzeba oddzielić auta po prostu brzydkie od aut o przestarzałej linii liftingowane w nieskończoność.


Ale Nexia pojawiła się 10 (!) lat później! Już na papierze wyglądała przestarzale, zarówno pod względem technicznym jak i wizualnym - w tamtych czasach debiutowały Audi A4, Renault Megane czy Vectra B.
Czy Nexia jest do czegoĹ› porĂłwnywalna? OprĂłcz Poldolota?


Dla mnie to jest gniot nad gnioty.

tzn mam rozumieć, że linia (kształt) samochodu z wiekiem robi się coraz brzydsza?? wg mnie jest przestarzała, archaiczna, niemodna etc, etc. to tak jakby powiedzieć, że ludzie którzy żyli 20,30 lat temu nie mieli gustu i kupowali paskudne samochody, na widok których zbiera na wymioty. chyba jasne jest dla każdego, że z biegiem czasu moda się zmienia. zaledwie kilka procent samochodów ma ponadczasową linię.

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Śro, 12.03.2008, 11:06
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Daewoo Nexia
Kobi napisał(a):
Daj spokój, On jest teraz wielkim fanem Daewoo, zapisał się do klubu i broni wszystkiego co nosi nazwę Daewoo, nie ważne czy to samochód, telewizor, odkurzacz czy pralka :twisted:


No... w poprzedniej pracy miałem (a w zasadzie szef miał :twisted: bo do lokalu kupił) plazme Daewoo :twisted: :twisted: :twisted:

Ja tam do Nexii nigdy nic nie miałem. Znajomy śmigał 10 lat i nic mu sie tam nie działo.. dopóki niedopilnował i rozrząd padł, ale sprzedał mówiąc "on tak ma, ale jak się rozgrzeje to będzie git" (na 3 cylindrach chodził tylko).

A to, że to przestarzała konstrukcja to nie ma co polemizować - jak bym miał do wyboru kupić coś z 1990 roku, a mieć w tych pieniądzach to samo tylko kilka lat młodsze to co za różnica? I tak trup i tak trup ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 12.03.2008, 15:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1522
Post Re: Daewoo Nexia
Emer napisał(a):
tzn mam rozumieć, że linia (kształt) samochodu z wiekiem robi się coraz brzydsza??


OJ NIE!! NIE!... nie i jeszcze raz nie!

Emer napisał(a):
chyba jasne jest dla kaĹĽdego, ĹĽe z biegiem czasu moda siÄ™ zmienia.


Nie lubie mody, nie ide za modą. Kieruje się własnymi oczami, swoim gustem i tym, co ja lubie. JA! A nie debile od mody. Poza tym, samochody produkowane teraz bardzo często mi się nie podobają.

Nexia po prostu jest paskudna, znam wiele starszych od niej aut które są piękne, więc nie jest przestarzała. Tylko brzydka.

Pozdrawiam.


Pią, 14.03.2008, 21:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Daewoo Nexia
Sorry za odkop ale coś ciekawego znalazłem w sieci.

http://www.youtube.com/watch?v=bMS7M1qk ... re=related

??

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Pią, 08.08.2008, 15:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: Daewoo Nexia
NieĹşle...
Nie spodziewałem się, że w Uzbekistanie stworzą następce i nawet nie wygląda ona tak tragicznie...
Tyle ze pewnie będzie oferowana tylko w Uzbekistanie ale póki co za nią nie tęsknie :wink:
Jakby ktoś miał więcej informacji to niech pisze


Pią, 08.08.2008, 16:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 504
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: Polonez '95 1.6
Post Re: Daewoo Nexia
Kilka fotek Nexii FL '2008 :

Image
Image
Image

(C) http://www.autonews.ru

Spółka Uz-Daewoo przeznaczyła aż 17 (!) milionów dolarów na modernizację Nexii (za: autonews.ru). Premiera odświeżonego weterana światowych szos miała miejsce w Taszkiencie 20 marca. Stylizacja odpowiada raczej konceptom chińskim, niż prawdziwemu liftingowi, no ale najwidoczniej w Uzbekistanie takie auta są akceptowane przez rynek.

Na co konkretnie wydano 17 milionów $? Zmieniono zderzaki, lampy, unowocześniono technikę i wzbogacono wyposażenie wnętrza. Uroda nadwozia jest dyskusyjna, ale wygląda lepiej niż dotąd. Nexia FL otrzymała automatyczną klimatyzację - jednak panel sterowania przypomina rozwiązania z lat 80-tych (mały ekran i filigranowe przyciski). Inna jest kierownica i zestaw wskaźników.

Niesamowite, że nadal produkuje się auto, które napędza silnik rodem z 1984 roku (czyli mający równo 24 lat!), czyli 1.5/75 KM :) Zauważcie, że środkowa konsola dziwnie przypomina już rozwiązanie z Astry III :D

_________________
zapraszam na mojego bloga: http://quattrospalla.cba.pl o motoryzacji po mojemu


Sob, 09.08.2008, 8:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Daewoo Nexia
Rysiob napisał(a):
Nexia FL otrzymała automatyczną klimatyzację
:shock: meeega :wink:

Wcale nie wygląda tak źle, na pewno lepiej od starej Nexii. Jedynie lampy z tyłu są paskudne. Ciekaw jestem jak długo taki kotlet będzie odgrzewany ale jak widać musi się sprzedawać całkiem nieźle skoro opłaca im się ładować 17mln$.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Sob, 09.08.2008, 8:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 504
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: Polonez '95 1.6
Post Re: Daewoo Nexia
Oni mają chociaż swoją odgrzewaną legendę. Gdyby FSO miało te 17 mln $ to pewnie tak wyglądałby Poldonez :D

_________________
zapraszam na mojego bloga: http://quattrospalla.cba.pl o motoryzacji po mojemu


Sob, 09.08.2008, 9:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: Daewoo Nexia
A ta kierownice skÄ…dĹ› kojarze...
Czy jakieĹ› Chevroletodaewoo nie ma podobnej?


Sob, 09.08.2008, 12:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018