Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:52




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
- - - Bus News - - - 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post - - - Bus News - - -
Koledzy tutaj można poszaleć z podobnymi wywodami:

jacbus napisał(a):
Co sÄ…dzicie o skrzyni biegĂłw na joystik w autokarze DAF.

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Wto, 15.01.2008, 10:31
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Autobusowy OFF TOP
AddMaster napisał(a):
Sadze, za zamiast kropki powinien być wykrzyknik, skoro zadajesz pytanie.

Nie no, nie czepiam juz sie... chetnie bym ocenil ten element pod względem stylistyki, prosze o foto.

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Wto, 15.01.2008, 11:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: Autobusowy OFF TOP
pardon napisał(a):
AddMaster napisał(a):
Sadze, za zamiast kropki powinien być wykrzyknik, skoro zadajesz pytanie.

Nie no, nie czepiam juz sie... chetnie bym ocenil ten element pod względem stylistyki, prosze o foto.

Wykrzyknik :?: A nie pytajnik (względnie znak zapytania) (?) :roll:


Śro, 16.01.2008, 10:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1522
Post Re: Autobusowy OFF TOP
haha własnie, przepraszam :P moja wina... ZNAK ZAPYTANIA :P myslalem dobrze, napisalem zle, bywa...


Śro, 23.01.2008, 2:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1683
Miejscowość: Kalisz
Samochód: A8 D2
Post Re: Autobusowy OFF TOP
AddMaster napisał(a):
haha własnie, przepraszam :P moja wina... ZNAK ZAPYTANIA :P myslalem dobrze, napisalem zle, bywa...

Banik dla tego Pana :twisted:


Śro, 23.01.2008, 13:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Autobusowy OFF TOP
Ostatnio w ,,Motorze,, czytałem że firma Jelcz ogłosiła bankructwo. Autobusy będą nadal produkowane, ale firma została wystawiona na sprzedaż.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Czw, 24.01.2008, 23:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Autobusowy OFF TOP
Sorry ĹĽe post pod postem, ale ten dotyczy czegoĹ› innego.

Bardzo fajna stronka ze zdjęciami polskich autobusów .
http://www.mattor.yoyo.pl/index31.php

Potem na samym dole klikacie ,,powrót do galerii,, i wybieracie sobie kolejną. Naprawdę dużo zdjęć.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Pią, 25.01.2008, 8:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 4079
Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
Post Re: Autobusowy OFF TOP
OT powiadacie..

Szczerze mĂłwiÄ…c - wolÄ™ tramwaje od autobusĂłw :mryellow:

Żeby nie było, że post bez sensu:

We Wro jest taka linia autobusowa 126 - chyba najdłuższa i najbardziej pokręcona w mieście (pokręcona - a to dlatego, że jej przebieg przypomina mniej więcej wielką serpentynę, pomimo że od pętli do pętli w linii prostej tak na prawdę nie ma zbyt długiego dystansu). Ma same wady (imo): straszne (nawet półtoragodzinne!) opóźnienia i zazwyczaj jeżdżą na niej Ikary, albo Jelcze "Gnioty".

Czy zdarzyło się Wam czekać w śniegu 1 godz. 40 min. na autobus? (w ciągu 10 minut ten sam dystans pokonuję trawmajem z trzema (!) przesiadkami) Zapraszam do offtopowej dyskusji.

_________________
>>>


Wto, 29.01.2008, 22:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Autobusowy OFF TOP
u mnie kursuje linia 40 która też najczęściej ma opóźnienia rzędu 30 minut. Nieraz wyczekałem się na to dziadostwo na przystanku... . Do szkoły jeżdżę tramwajami tylko niestety jakoś torowisk mamy fatalny i komfort jady jest tragiczny, poza tym wysłużone tramwaje często się psują. Niestety taka właśnie jest komunikacja w mniejszych miastach ... .

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Śro, 30.01.2008, 21:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post Re: Autobusowy OFF TOP
u nas jest linia 195, która ma dziwny zwyczaj spóźniania się i jeżdżenia "jak chce" - mój rekord nie jest spektakularny, bo spóźnienia miała 14 minut (jeździ co 16) - ale było to na 3 przystanku od pętli, akurat z tej strony trasy, gdzie nie ma kompletnie żadnych korków :)

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Śro, 30.01.2008, 22:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: Autobusowy OFF TOP
Ja mieszkam w dołączonej miejscowości do Białego i mamy naszą 19B, po przyłączeniu miało być ich więcej, niestety mamy ich co raz mniej, a w dodatku zmieniają co jakiś czas nam rozkład...na gorszy :P . Autobus pojawia się tak co pół godzinki, najlepiej jest z rana jak ludzi full, a autobus najkrótszy jaki się da, gdy 2 puste, nowe i wielkie 19 stoją sobie na postoju i czekają pod sądami, aż wejdzie tam garstka ludzi...Co do przygody z czekaniem to miałem nie tak dawno, właśnie jechałem na uczelnie, musiałem zreferować kilka prac i spieszyło mi się trochę. Autobus w jedną stronę dojechał, jednak później już się nie pokazał, zauważyłem tylko pomoc techniczną...oczywiście o autobusie zastępczym zapomniano i tak musiałem czekać prawię godzinę. :)


Czw, 31.01.2008, 21:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: Autobusowy OFF TOP
No to nawet na temat :D

U mnie jest linia 632. Jeździ na przez Chorzów i Katowice i przejżdża m.in. przez Autostradę A4 :D Kierowcy bywają niekulturalni, autobusy nagminnie się spaźniają, ale "sześćseta" ma wielu sympatyków i jest u nas autobusem kultowym. Mówi się, że trzeba być naprawdę doświadczonym kierowcą aby jeździć na tej linii, bo np. już wielu kierowców nie skręciło tak gdzie trzeba i po okrzykach zbulwersowanych pasażerów musiało nawracać przegubowego Ikarusa w wąskiej uliczce. W ciągu tygodnia na niej jeżdżą głownie Ikarusy 280, ale ostatnio przybyło trochę nowych autobusów i możemy tam zobaczyć najnowsze i najnowocześniejsze autobusy PKM Katowice ( Neoplan N4021, Man Lion's City). Jeżdżąc tą linią byłem świadkiem wielu ciekawych sytuacji ze strony kierowców, jak i pasażerów i jestem do niej bardzo przywiązany.

Pare tygodni temu założyłem stronę o niej i ponieważ już jest prawie skończona chciałem wam ją zareklamować. Strona ma już wielu stałych gości i z czasem powinno przybywać treści i zdjęć. Mam nadzieję, że spojrzycie i zainteresuje was ta kultowa linia

http://www.632.za.pl


Sob, 02.02.2008, 15:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Autobusowy OFF TOP
nich jest co chce !! to naprawde nie wazne - wazne by dzialalo prawidlowo !!
ja wlasnie zdalem prawko za pierwszym razem na D , ale to na czym innych oblewano zatrwaza mnie ! :> sami sobie winni - rozumiem stres - ale kierowca powinien go umiec wylaczyc :mryellow:

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Czw, 20.03.2008, 21:27
Profil

Postów: 5
Miejscowość: Wawa
Post Re: Autobusowy OFF TOP
krzys124 napisał(a):
nich jest co chce !! to naprawde nie wazne - wazne by dzialalo prawidlowo !!
ja wlasnie zdalem prawko za pierwszym razem na D , ale to na czym innych oblewano zatrwaza mnie ! :> sami sobie winni - rozumiem stres - ale kierowca powinien go umiec wylaczyc :mryellow:


tez zdałem D za pierwszym razem na 5 zdało nas 2 ale tamtym 3 to ja bym nie dał tego prawka juz na placu przed wejsciem do autobusu głupie pytania a jeden to wygladał na takiego co chodzic nie umie inny zgarbiony jak patafian co wy myslicie że ten co was egzaminuje to on na to nie zwraca uwagi widzi takiegi ledwo toczy te swoje nożyska po ziemi a co dopieru autobus.
Polecam wam strone http://www.autobusik.com tym co zdali i nie..Pozdrawiam.

_________________
Cieżarówki po tuningu są OK!


Sob, 22.03.2008, 15:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Autobusowy OFF TOP
zaraz ! a co ma wyglad do umiejetnosci ? u mnie nie zdali bo jezdzili na wszystkich swiatłach , nie zamkneli drzwi w autobusie , nie zapinali pasów , nie wiedzieli jak sprawdzic swiatło cofania , nie zatrzymywali sie w metrze przy jezdzie po łuku . ale za wyglad ...to co ze wlecze nogi , to co ze zgarbiony , to nie konkurs na mistera

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Sob, 22.03.2008, 18:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1182
Miejscowość: Oborniki Śląskie
Samochód: Renault Clio
Post Re: Autobusowy OFF TOP
Mam takie pytanie. Do czego służy ta dźwigienka po prawej stronie pod kierownicą? Jak tą dźwigienkę kierowca pociągał do siebie to zapalała się ta czerwona kontrolka.

Image

_________________
Elastyczne maty piaskowe ELASTON - nowość na rynku --> www.ELASTONE.pl


Śro, 30.04.2008, 16:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post Re: Autobusowy OFF TOP
nie wiem czy to czasem nie jest hamulec silnikiem , bo w niektorych autobusach znajduje sie własnie tutaj :wink:


Czw, 01.05.2008, 9:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 76
Miejscowość: Wrocław/Tresigallo (FE) Włochy
Samochód: Ka / 126 Personal 4
Post Re: Autobusowy OFF TOP
Osiek napisał(a):
OT powiadacie..

Szczerze mĂłwiÄ…c - wolÄ™ tramwaje od autobusĂłw :mryellow:

Żeby nie było, że post bez sensu:

We Wro jest taka linia autobusowa 126 - chyba najdłuższa i najbardziej pokręcona w mieście (pokręcona - a to dlatego, że jej przebieg przypomina mniej więcej wielką serpentynę, pomimo że od pętli do pętli w linii prostej tak na prawdę nie ma zbyt długiego dystansu). Ma same wady (imo): straszne (nawet półtoragodzinne!) opóźnienia i zazwyczaj jeżdżą na niej Ikary, albo Jelcze "Gnioty".

Czy zdarzyło się Wam czekać w śniegu 1 godz. 40 min. na autobus? (w ciągu 10 minut ten sam dystans pokonuję trawmajem z trzema (!) przesiadkami) Zapraszam do offtopowej dyskusji.


A ja we Wrocku mam farta, nigdy nie pakuje się do 126 8) Najcześciej jade 119, A, 125, 107 na Muchobór i Oporów, tym bardziej, że jak ostatnio byłem to był remont Solskiego i A i 125 jechały przez muchobór :lol: dla mnie katastrofą było 119. Ale najwięcej potrafił przyjechać 40 minut za późno. Teraz to się już nie dzieje.

A wracajÄ…c do 126, to ja zawsze widze Volva B10MA.

_________________
Born to ride


Nie, 04.05.2008, 21:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1182
Miejscowość: Oborniki Śląskie
Samochód: Renault Clio
Post Re: Autobusowy OFF TOP
Szakall69 napisał(a):
nie wiem czy to czasem nie jest hamulec silnikiem , bo w niektorych autobusach znajduje sie własnie tutaj :wink:


Właśnie to samo podejrzewałem, ale nie jestem pewny.

_________________
Elastyczne maty piaskowe ELASTON - nowość na rynku --> www.ELASTONE.pl


Śro, 07.05.2008, 15:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: Autobusowy OFF TOP
Oj jak ja kocham nowe autobusy (chociaż może i stare mają to samo) otóż dziś miałem bardzo niemiłą sytuacje, stałem przy drzwiach, które otwierały się na zewnątrz, nie jak to jest w większości do wewnątrz autobusu. Przez moją nieuwagę, głupotę i zamieszanie ze względu na dużą ilość ludzi jakimś cudem trzymałem rękę opartą o mechanizm czy pewien uchwyt tych drzwi, które po otwarciu pociągnęły mnie z ręką, której nie mogłem już wyjąć. Nie wiem czy to systemy czy coś innego ale drzwi w pewnym momencie sie zablokowały i cofnęły. Jakie było moje zdziwienie gdy później zobaczyłem, że ten uchwyt właśnie wysuwa sie maksymalnie do samego boku drzwi, gdy by nie jakiś mechanizm blokujący, pewnie z ręki nic by nie zostało.


Wto, 13.05.2008, 15:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018