Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 14:49




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Daewoo Matiz 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Daewoo Matiz
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
źródło:www.google.pl
Daewoo Matiz – model samochodu osobowego, zaliczanego do klasy samochodów małych, produkowany od 1997 r. przez firmę Daewoo.
Firma Daewoo chcąc stworzyć następcę dla leciwego już modelu Tico, produkowanego od 1988 r., sięgnęła po odrzucony projekt nadwozia, projektu Giorgetto Giugiaro stworzony dla firmy Fiata. Projekt Italdesign'a miał być kontynuacją dla Fiata 500 (jako prototyp otrzymał nazwę Cinquecento Lucciola). Decyzja Daewoo o zakupie tego odrzuconego przez Fiata projektu okazała się strzałem w dziesiątkę. W wielu krajach chwalono projekt, jako bardzo udany.

Produkcję Matiza (model M100) rozpoczęto pod koniec 1997 r. w zakładach w Korei. W 1998 w polskich zakładach Daewoo-FSO rozpoczęto jego montaż a we wrześniu 1999 produkcję. Od 1998 r. Matiz był produkowany również w Indiach i Rumunii. W roku 2001 rozpoczęto jego montaż w zakładach UzDaewooAuto w Uzbekistanie.

W 2001 r. pokazano Matiza po liftingu. Zmianie uległa przede wszystkim twarz auta. W 2002 zaprezentowano drugi silnik do napędu Matiza. Był to czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 995 cm³ i mocy 64 KM.

Najpoważniejszą modyfikację przeszedł jednak w roku 2005, kiedy to przestylizowano całe nadwozie, nadając mu całkiem nowy wygląd. Model ten oznaczono jako M200.

Następca, całkowicie nowy model, ma się pojawić w 2007 r.
Opis Daewoo Matiza M100 [edytuj]

Charakteryzuje się jednobryłowym, pięciodrzwiowym nadwoziem o niewielkich wymiarach zewnętrznych (długość 3,5 m), lecz równocześnie przyzwoitą ilością miejsca wewnątrz. Teoretycznie pięcioosobowy, w praktyce zapewnia komfort pasażerom przednich siedzeń. Podróżowanie w 5 osób jest możliwe, aczkolwiek bardzo uciążliwe, także z powodu znacznego pogorszenia osiągów przy pełnym obciążeniu. Matiz posiada 3-cylindrowy silnik benzynowy, pochodzący z modelu Tico, o pojemności 796 cm³ z wielopunktowym wtryskiem paliwa i katalizatorem o mocy 51 KM, napędzający poprzez 5-biegową, manualną skrzynię biegów koła przednie. Matiz charakteryzuje się dobrymi osiągami (dzięki małej masie własnej ok.750 kg) i przyzwoitymi właściwościami trakcyjnymi zarówno na szosie, jak i na drogach nieutwardzonych. Z powodu niskiego zużycia paliwa (na trasie poniżej 5, w mieście ok. 6 l/100 km) jest atrakcyjną propozycją dla ludzi o ograniczonym budżecie. Wadą Matiza jest brak możliwości holowania przyczepy (z uwagi na konstrukcję podwozia), bardzo źle znosi też eksploatację na LPG.

Wymiary i masy [edytuj]

* Masa własna 776-835
* Maksymalna masa własna (kg) 1210-1270
* Minimalny promień zawracania (m) 4,5
* Pojemność zbiornika paliwa (litry) 35
* Pojemność bagażnika (litry), SAE 104
* Pojemność bagażnika przy położonych oparciach (litry), SAE 512
* SILNIK I SKRZYNIA BIEGĂ“W
o Typ trzycylindrowy o zapłonie iskrowym
o Pojemność silnika (cm³) 796
o Średnica cylindra x skok tłoka (mm) 68,5 x 72
o Stopień sprężania 9,3: 1
o Maksymalna moc (kW/obr. na min., ISO) 37,5 / 5900 (51 KM)
o Maksymalny moment obrotowy (Nm/obr. na min., ISO) 68,6 / 4600 (7,0 kgm)
o Układ zasilania wtrysk wielopunktowy
o Przełożenie maksymalne MT 4,444
o Skrzynia biegĂłw mechaniczna, 5-biegowa
o Koła 4,5 J x 13
o Opony 155/65R 13
* OsiÄ…gi i zuĹĽycie paliwa
o Prędkość maksymalna (km/h) 144
o Przyśpieszenie (0-100 km/h, s) 17
o Zdolność pokonywania wzniesień 0,42
o Zużycie paliwa w mieście (l/100 km, ECE R84) 7,3
o Zużycie paliwa przy szybkości 90 km/h (l/100 km, ECE R84) 4,9
o Zużycie paliwa przy szybkości 120 km/h (l/100 km, ECE R84) 6,8
* Hamulce i zawieszenie
o Typ układu hamulcowego hydrauliczny, dwuobwodowy, diagonalny
o Hamulce przednie/tylne tarczowe/bębnowe
o Zawieszenie przednie/tylne kolumny McPhersona, stabilizatory, wahacze wleczone połączone sztywną belką, sprężyny śrubowe, drążek Panharda, amortyzatory gazowe
źródło:www.wikipedia.pl

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Śro, 02.01.2008, 19:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post Re: Daewoo Matiz
Co by o nim nie mówić, to był dobry samochód. Trwały, zwrotny, niezawodny i w mieście dość sprawny. Moja koleżanka miała "jajko", ale miała nim wypadek (zderzenie z BMW, które wyjechało z podporządkowanej). Teraz zmieniła na Pandę, i narzeka, że Matiz lepszy ;) osobiście bym tym nie jeździł, ale samochód miał parę zalet

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Śro, 02.01.2008, 21:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 969
Post Re: Daewoo Matiz
Matiz moĹĽe do Ĺ‚adnych samochodĂłw nie naleĹĽy, ale ogĂłlnie samochĂłd jest dobry :wink:

_________________
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę ". Frank Zappa


Śro, 02.01.2008, 21:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Daewoo Matiz
Moim zdaniem bardzo udane autko. Mimo niewielkich rozmiarów da się nim jeździć. teraz stanowi bardzo ciekawą propozycję na rynku wtórnym. Za niewielkie pieniądze możemy nabyć całkiem młody egzemplarz.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Śro, 02.01.2008, 21:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1391
Miejscowość: Racibórz
Samochód: 126p 652ccm
Post Re: Daewoo Matiz
Jak dla mnie to autko nie istnieje .
Może tak jak wspomniał SETH ma pare zalet ale pare .
Nie lubie go za jego tandetność , puszkowatość i jajkowatość.
I za to że m.in on wyparł z rynku fiata 126p :|


Śro, 02.01.2008, 22:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 225
Post Re: Daewoo Matiz
Może nie jest aż taki zły, ale po tym jak musiałem jechać ok. 600 km tym pudełkiem nad morze, obiecałem sobie, że nigdy więcej do tego samochodu nie wsiądę.


Śro, 02.01.2008, 22:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post Re: Daewoo Matiz
Cytuj:
za to że m.in on wyparł z rynku fiata 126p

który wcale nie był tandetny i puszkowaty. Jak jeździłem malcem to czułem się, jakbym jechał w bębnie od pralki, albo puszce po groszku...

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Śro, 02.01.2008, 22:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Daewoo Matiz
Seth napisał(a):
Trwały, zwrotny, niezawodny i w mieście dość sprawny.


I w tym jego siła. Kiedyś wydawało mi się to sensowne autko, ale teraz jak podrosłem troszkę i do niego wsiadłem, to siedzi się na fotelach jak na taboretach, do tego jest cholernie ciasno.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 02.01.2008, 23:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post Re: Daewoo Matiz
Pracownik rodziców ma Matiza, i choć jechałem nim tylko chwile dało się odczuć jego ciasnotę i niewygodę...

Poza tym nigdy nie podobał mi sie, i raczej nigdy mi się nie spodoba. :x

_________________
S T A N C E | W O R K S


Czw, 03.01.2008, 0:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Daewoo Matiz
jakby go polozyc na jeden z bokow i zgasic swiatlo to moglby wygladac.. jakkolwiek
wolalbym juz tico - -

_________________
http://www.tanidrift.pl


Czw, 03.01.2008, 1:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7381
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Daewoo Matiz
Dodam, że był to concept Opla z 1987 (Opel Junior).Choć z założenia lubię starsze pojazdy, przedkładam Matiza nad Malucha z dwóch powodów: pięcioro drzwi i brak podsterowności.

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Ostatnio edytowany przez kulikowski, Czw, 03.01.2008, 2:21, edytowano w sumie 1 raz

Czw, 03.01.2008, 2:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 381
Samochód: Saab 9-3
Post Re: Daewoo Matiz
auto posiada chyba wszystkie cechy idealnego toczydła dla emeryta. za to go nienawidze, ale gdyby wygladal jak crx, zachowal cene to to by bylo to bo techniczne ujdzie w ostatecznosci moze poza sztywna osia :/

_________________
Fan ON


Czw, 03.01.2008, 2:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post Re: Daewoo Matiz
Cytuj:
Dodam, że był to concept Opla z 1987 (Opel Junior).Choć z założenia lubię starsze pojazdy,
przedkładam Matiza nad Malucha z dwóch powodów: pięcioro drzwi i brak podsterowności.

A to nie jest concept Giugiaro Fiata Cinquecento??

To jest opel junior
Image
Image
Image

O właśnie, to concept CC:
Image
Image



carstyling.ru
http://images.forum-auto.com

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Czw, 03.01.2008, 2:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1391
Miejscowość: Racibórz
Samochód: 126p 652ccm
Post Re: Daewoo Matiz
Cytuj:
który wcale nie był tandetny i puszkowaty.

no zgoda był też . ale polski był :wink:


Czw, 03.01.2008, 7:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: Daewoo Matiz
dla mnie mimo wszytsko Matiz ma więcej zalet niż wad, jest stosunkowo niezawodny, jest jednym z niewielu w klasie, który ma 5-cioro drzwi, tani w utrzymaniu. to, że jest pudełkowaty i nie nadaje się na dłuższe trasy, można powiedzieć praktycznie o każdym aucie w tej klasie, chociażby o Pandzie, która nie jest tak wiekową konstrukcją.

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Czw, 03.01.2008, 8:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Daewoo Matiz
Osobiście podoba mi się Matiz. Ma taki "zabawny" design. Takie duże oczka z przodu w takiej małej budzie. Po prostu pocieszny samochód. Osobiście nim nie jeździłem, ale byłem nim zainteresowany. Prawie nowe auto za małe pieniądze. Zapewne samochód dobrze spisuje się w swoim miejskim środowisku i ma 5-cioro drzwi jak większość zauważyła. Uważam, że to ciekawa propozycja dla młodych, świeżo upieczonych kierowców. :wink:


Czw, 03.01.2008, 8:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Daewoo Matiz
[quote="kulikowski"przedkładam Matiza nad Malucha z dwóch powodów: pięcioro drzwi i brak podsterowności.[/quote]

to dlaczego w kjs jezdzi miliard maluchow i 0 matizow? ludzie lubia bawic sie z podsterem?

_________________
http://www.tanidrift.pl


Czw, 03.01.2008, 10:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Daewoo Matiz
Seth napisał(a):
O właśnie, to concept CC:

Czyli Lucciola (wł. Swietlik) :wink:
Ja tam lubie Matiza :> Fajne, w miare praktyczne autko do miasta i tylko do miasta :wink: Nie jest to auto do wyjazdow nad morze czy w gory, bo nie zostalo stworzone do przemierzania dlugich dystansow :> Poczciwa "Kosiarka" ma grono zwolennikow i przciewnikow jak widac nawet tu na forum :> Ale raczej nie mozna byc obojetnym wobec tego autka :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Czw, 03.01.2008, 11:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post Re: Daewoo Matiz
moj wojek go ma i jedynie co mu sie stało to akumlator padł i to podobno konkretnie . ALe tak nic nie słyszałem zeby nazekał :)
Jechałem nim i tez nie moge złego słowa powiedziec. Wyglada jak wyglda ale jest OK . Mysle ze moze byc ładniejszy od Tico bo nie jest taki kwadratowy .
Mimo ze jezdzi sie OK nie chciałbym takiego auta - za małe :D


Czw, 03.01.2008, 13:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 925
Post Re: Daewoo Matiz
Nie podoba mi się nie lubię tej marki, ale złego słowa nie można powiedzieć, znajomy woził Matizem paczki na poczcie jak go sprzedawał miał 230 tys i widzę go czasem na mieście że dalej jeździ. Tak jak ktoś napisał wyżej napisał idealne auto do miasta za niewielkie pieniądze.


Czw, 03.01.2008, 15:32
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018