Obecny czas: Sob, 27.06.2026, 7:56




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
2017(?) Opel / Vauxhall Monza / Calibra / GT 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 17041
Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
Post 2017(?) Opel / Vauxhall Monza / Calibra / GT
Nowa odsłona auta,które jest ulubioną zabawką wiejskich tunerów...
Ale dobra przejedźmy do rzeczy.Nowa Calibra ma się pojawić na rynku w 2009 roku.Tak podaje serwis AutoExpress.co.uk
Auto ma być inspirowane konceptem GTC przedstawionym podczas targów w Genewie 2007.Ma się opierać na komponentach najnowszej Vectry,jednak będzie się od niej dość sporo różnić.Jednym z silników ma być 1.6-litre turbo z Corsa VXR/OPC w trzech wariantach mocy:148bhp, 178bhp i 189bhp.Szczytową jednostką ma być silnik 2.8-litre V6.Jedna z pierwszych wizji...
Image Image

_________________
Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!


Śro, 11.07.2007, 16:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 309
Miejscowość: Mikołów
Samochód: BMW 323i E36
Post 
Bardzo ładna wizja, tylko 150 konny silnik to trochę mało dla takiego auta. Nawet Corsie nie daje jakichś świetnych osiągów, a ona jest dużo lżejsza.


Śro, 11.07.2007, 16:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3945
Post 
under napisał(a):
Bardzo ładna wizja, tylko 150 konny silnik to trochę mało dla takiego auta. Nawet Corsie nie daje jakichś świetnych osiągów, a ona jest dużo lżejsza.


Poprzednia Calibra zaczynała od poziomu 115 KM ;) czyli tak tragicznie nie jest

A co do reaktywacji, to bardzo dobrze, ten model s powrotem pojawi siÄ™ w ofercie, bo na rynku brak teraz samochodĂłw tej klasy (jedynie 407 Coupe mamy i AlfÄ™ GT a tak to tylko droĹĽsze Audi, BMW i Mercedesa)
Co do wizji zapowiada się bardzo dobrze, ale życzyłbym sobie aby się jak najwięcej różniła od Vectry nowej

_________________
Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem


Śro, 11.07.2007, 17:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3271
Miejscowość: Zewsząd
Samochód: Opel Astra 1,6
Post 
YES YES YES :mryellow: super :D raz że concept GTC wejdzie do produkcji a dwa ze powoci jedyny naprawde fajny OPEL z lat osiemdziesiątych i dziewiećdziesiątych :)

_________________
"Był las nie było was, będzie las nie będzie was"
Prymas Wyszyński


Śro, 11.07.2007, 17:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
aston napisał(a):
A co do reaktywacji, to bardzo dobrze, ten model s powrotem pojawi siÄ™ w ofercie, bo na rynku brak teraz samochodĂłw tej klasy (jedynie 407 Coupe mamy i AlfÄ™ GT a tak to tylko droĹĽsze Audi, BMW i Mercedesa)
Co do wizji zapowiada się bardzo dobrze, ale życzyłbym sobie aby się jak najwięcej różniła od Vectry nowej

Coupe w tej klasie zapowiada się niezły wysyp. Dołączą jeszcze Laguna i Passat (tylko nie wiadomo ilo drzwiowy ;) ). Jak klasa zrobi się popularna to może doczekamy się też Accorda coupe dedykowanego na europejski rynek. A potem to już lawinowo ruszy ;)
Alfa GT jest raczej kompaktowym coupe. W tej klasie bardziej pozycjonowana jest Brera (choć ona prawdziwym coupe nie jest).
Co do nazwy Calibra... Zawsze miałem słabość do Calineczki :D Na szczęście za kilka lat będzie z nią tak jak z Mantą. Dla dresiarzy stanie się za stara i wezmą się za nie ludzie z pasją do tego samochodu. Wtedy ją sobie kupię :P A nowa? No bardzo ładnie, że nazwa jednak nie umrze. Z napędem na cztery łapy i doładowanymi silnikami będzie godnym następcą. Mam jednak nieodparte wrażenie, że przydałby się jeszcze następca Manty. Takie retro coupe, oczywiście RWD. Jest teraz moda na takie wozidła. Mozna by wykorzystać nowe Camaro do tego celu. Ale to raczej sfera marzeń ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Śro, 11.07.2007, 18:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3271
Miejscowość: Zewsząd
Samochód: Opel Astra 1,6
Post 
lordzofmafia napisał(a):
Ale to raczej sfera marzeń

ale pomarzyć warto :) zwłaszcza :) lordzofmafia ze twoje marzenia sa bardzo ciekawe :wink:

_________________
"Był las nie było was, będzie las nie będzie was"
Prymas Wyszyński


Śro, 11.07.2007, 18:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
z przodu niezbyt urodziwa :> i wogule nic ciekawego, linia boczna przypomina Forda Pume i coĹ› z peugota 406 coupe...

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Śro, 11.07.2007, 18:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1259
Post 
Fajny :D popracujÄ… nad niektĂłrymi detalami i gotowe :mryellow: :wink:


Śro, 11.07.2007, 18:56
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20837
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 
Bardzo mi sie podoba - wyraźne szanse, by go wylansować i, o ile się nie mylę, wyraźne podobieństwo do najbliższej generacji Vectry? Nie mam żadnych ale...

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 11.07.2007, 20:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Warszawa
Post 
szczerze mówiąc myslałem ze zrobią z tego konceptu calibre:] naprawde ale wygląda spoko

_________________
http://img.userbars.pl/101/20041.jpg


Śro, 11.07.2007, 20:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Turza Śląska
Post 
fajna ta wizja miejmy nadzieje ze przejdzie do produkcji seryjnej:)


Śro, 11.07.2007, 21:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1156
Miejscowość: Jaworzno
Samochód: Opel Corsa D 1.3CDTI
Post 
No bardzo ciekawy wyglÄ…d :) OsiÄ…gi teĹĽ dobre :)

_________________
05.07.2007r. - kat. B
16.10.2010r. - Instruktor nauki jazdy kat.B
kat.C - 14.09.2012r.
kat.D - 20.02.2012r.
kat.C+E - w trakcie


Śro, 11.07.2007, 21:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post 
Nie jest zla, ale jest zbyt ciezka. Nie ma nic w sobie ze smuklosci starej Calibry. A szkoda, bo byla za ta lekkosc chwalona. Ja jestem na nie.


Śro, 11.07.2007, 21:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1581
Miejscowość: Bolków
Post 
nie ma nic ze ze starej calibry ale ti wielki plus! mi sie podoba , poczekajmy na oficjalne fotki. ale fakt mogli by ja troche odchudzić

_________________
" the truth will find you "


Śro, 11.07.2007, 21:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1625
Post 
Czy przypadkiem nie chodzi o to http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic ... light=opel


Czw, 12.07.2007, 0:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9888
Miejscowość: Gród Kraka
Samochód: 1.4 + 2.0
Post 
under napisał(a):
Bardzo ładna wizja, tylko 150 konny silnik to trochę mało dla takiego auta

Obecna Vectra startuje od 1.6 105 KM, więc jest spora różnica. To jest motor bazowy, więc na należy sie nim tak sugerować. Jak by najmocniejszy miał 150 KM to bym to uznał za problem ;)

_________________
ExoticCars.pl - rzadkie auta z polskich dróg!


Czw, 12.07.2007, 8:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post 
porazka!!!!
zero indywidualizmu....wszystko co widac widzialem juz u konkurencji :?


Czw, 12.07.2007, 9:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 338
Miejscowość: Bełchatów
Post 
Brawo! Bardzo ladny prototyp, jednak calibra zostala przy sportowej stylistyce, to duzy plus. Ale moc 150km to troche za malo na takie autko. Przydaloby sie cos okolo 200-220 :wink:

_________________
..:: Honda The Power Of Dreams ::..
Nie ważne przy czym stoisz, ważne jak tym jeździsz


Czw, 12.07.2007, 10:11
Profil

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post 
Ciekawia się zapowiada jednak obawiam się, że niewiele z tego zostanie jeśli dojdzie do wersji seryjnej. A nazwa Calibra? Być może - ale już miała być jedna reaktywacja a w końcu mamy Antare :twisted: Nie mniej jakoś musieli sobie graficy AE nazwe wrzucić a ta pasowała jak ulał, w dodatku poza naszym krajem całkiem nieźle się kojaży :twisted:


Czw, 12.07.2007, 10:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post 
lekkosc sylwetki opla umarla.
juz kadett DeusZa jest lzejszy stylistycznie :wink: brakuje mi tego w nowych samochodach...

_________________
http://www.tanidrift.pl


Czw, 12.07.2007, 11:21
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018