Obecny czas: Sob, 27.06.2026, 21:47




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
GOLDHOFER AG 
Autor Wiadomość

Postów: 423
Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
Post GOLDHOFER AG
Zajrzałem tu i tam... znalazłem ciekawe przyczepki GOLHOFER'a znanego chyba wszystkim i wrzycam parę zdjęć naczep itd.
PRZYCZEPY:
Lekkie tandemowe przyczepy
Image
Image
Balastowe małe
Image
Image
Trzy osiowe tylno-załadowcze (jakoś tak :P)
Image
Image
Platformowe tylno-załadowcze
Image
Image
Platformowe
Image
Image
Przyczepy specjalnego zastosowania
Image
Image
Image
Image
Image
Przyczepy/naczepy modułowe
Warto zauważyć, że przyczepy można łączyć na długość i szerokość na 1, 1/2, 2 przyczepy modułowe!!!! :shock: wielka firma....
Image
Image
Image
Image
Image
NACZEPY
Naczepy modułowe
Image
Image
Inne naczepy: hydrauliczne, platformowe LOW-BOY(zagłębione, pół zagłębione), rozsuwane, mostowe
platformowe zwykłe
Image
platformowe zagłębiane
Image
inne
Image
mostowe
Image
hydrauliczne
Image
Transportery hydrostatyczne(hydrostatyczne zawieszenie)
Image generator elektrowni wiatrowej na 99%
Image
Image
Image
Naczepy rozsuwane
Image
Image
warto zauważyć że są do średnich elektrowni wiatrowych (bo to jest zastosowanie główne tych naczep) i maja 45m długości....
Image
Image
Image
Image
Specjalne do elektrowni wiatrowych
Image
Image
Image
Urządzenia do ciągnięcia, podnoszenia, holowania samolotów i wyposażenie lotniskowe
Image
Image
Image
Image
jak widać wiążą sie przeważnie z naprawą samolotów
miłego ogladania;) teoretycznie to naczepy są ale wrzucam tutaj bo mają specjalne zastosowanie więc powinny iść tu :P
http://www.goldhofer.de


Śro, 11.10.2006, 18:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8972
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
te platformy wymiatajÄ… :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 11.10.2006, 18:55
Profil

Postów: 423
Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
Post 
o ty przeniosłeś go :P pownien serio iść tam :]


Śro, 11.10.2006, 18:59
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
ło ale sprzet! laczenie przyczepek jest dobrym pomyslem.. widzieliscie ile tam jest przewodow i jakis galek?? masakra wypas na maxa...

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Śro, 11.10.2006, 20:06
Profil

Postów: 134
Miejscowość: Świdnica
Post 
Jak bym miał firme transport specjalny to tylko na naczepach Goldhofer Maybachy w śród naczep :lol:


Śro, 11.10.2006, 21:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
:shock: :shock: :shock:
świetne zdjęcia - i ładnie opisane zastosowania poszczególnych typów i odmian

a do czego są te "małe balastowe"

Image

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Czw, 12.10.2006, 6:20
Profil

Postów: 423
Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
Post 
To są takie małe przyczepki które służą do przewożenia długich elementów jak np. rury. Można u nas takie spotkać w elektrowni np. do słupów (chociaż mają też samochody do tego) tyko u nas nie ma GOLDHOFER'a tylko stare rurowe konstrukcje. Tam z boku widać dziry w które można włożyć rurki i wtedy będzie się to trzymać tam na i zdjęciu widać hak to on nie jest do dyszla tyko do takich rurek właśnie (wszystko opieram na hipotezie którą prawie udowodniłem już musze jeszcze poszperać :D )


Czw, 12.10.2006, 8:27
Profil

Postów: 423
Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
Post 
Aha a te przewody wszystkie służą do sterowania bo to wszystko steruje się hydraulicznie (skrętne koła itp)


Czw, 12.10.2006, 8:31
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
fajnie... wszechstronnosc i hydraulika... johnus uzywaj opcji zmien

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Czw, 12.10.2006, 15:20
Profil

Postów: 423
Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
Post 
używam nie wiesz ile razy już :] wszelkie poprawki a nie miałem czasu tylko chciałem ci na pytanie odpowiedzieć;]


Czw, 12.10.2006, 15:51
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
johnus napisał(a):
używam nie wiesz ile razy już :] wszelkie poprawki a nie miałem czasu tylko chciałem ci na pytanie odpowiedzieć;]

w takich przypadkach prosze bardzo 8)

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Czw, 12.10.2006, 17:41
Profil

Postów: 78
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Post 
johnus napisał(a):
To są takie małe przyczepki które służą do przewożenia długich elementów jak np. rury. Można u nas takie spotkać w elektrowni np. do słupów (chociaż mają też samochody do tego) tyko u nas nie ma GOLDHOFER'a tylko stare rurowe konstrukcje. Tam z boku widać dziry w które można włożyć rurki i wtedy będzie się to trzymać tam na i zdjęciu widać hak to on nie jest do dyszla tyko do takich rurek właśnie (wszystko opieram na hipotezie którą prawie udowodniłem już musze jeszcze poszperać :D )


A moja teoria jest taka - przyczepka sluzy do przewozenia dodatkowego balastu do dzwigow samojezdnych. Podpina sie taka przyczepke do dzwigu, laduje balast, no i jest jak znalazl.
Dla poparcia swojej tezy - znowu link do strony modelarskiej (co prawda inna pczyczepka - ale idea ta sama ;-)) http://www.schulze-modellbau.de/modellbau/autos/ballasttrailer.htm


Czw, 12.10.2006, 22:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 330
Miejscowość: Sobótka
Post 
Ciekawe pomysły!! Podobają mi sie!!

_________________
Miłość do Boga, aut i ciężarówek, która nigdy sie nie skończy...
www.globetrotter.fotosik.pl


Pią, 13.10.2006, 17:12
Profil

Postów: 423
Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
Post 
Hmmm... niżliwe jest takze takie zastosowanie wydaje mi się ze masz po części rację, ale na pewno nie jest to ich jedyne zastosowanie:]
olokolo napisał(a):
Podpina sie taka przyczepke do dzwigu, laduje balast, no i jest jak znalazl.
--> balasty są od powiedzmy 1T do 10T więc to nie ma sensu poprostu je się na cięzarówki wsadza jedną specjalna MAŁĄ przyczepkę do balastu.. to nie ma sensu:]


Pią, 13.10.2006, 17:20
Profil

Postów: 78
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Post 
Nastepny link do zdjatek do podparcia tezy o slusznosci mojego wywodu ;-) - czyli do czego sluzy (min) ta przyczepka : http://www.schulze-modellbau.de/vorbilder/page.php?id=25

No i ze strony Goldhofera odpowiedz (cytat) : "The transportation of crane accessories and crane ballast weights is defined as an indivisible load in terms of the German Road Regulation (§29 StVO)...." - i po krotce moje daremne tlumaczenie - do transportowania wyposazenia i balastu dla dzwigow, dostosowane do niemieckich przepisow drogowych.

Czyli - nie tylko do balastu, ale tez i do transportu wszelkiego rodzaju wyposazenia dodatkowego (tzw. akcesoriow) dzwigowych


Pią, 13.10.2006, 18:55
Profil

Postów: 423
Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
Post 
A no to już lepiej poprostu do transportowania dźwigów częsci to już wyczerpaliśmy temat ;p


Pią, 13.10.2006, 19:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1156
Miejscowość: Jaworzno
Samochód: Opel Corsa D 1.3CDTI
Post 
No niektór naczepy robia naprawde duze wrażenie. Fajnie wyglada ten jacht, oraz ta cześć do elektrowni.

_________________
05.07.2007r. - kat. B
16.10.2010r. - Instruktor nauki jazdy kat.B
kat.C - 14.09.2012r.
kat.D - 20.02.2012r.
kat.C+E - w trakcie


Pon, 18.12.2006, 8:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1357
Miejscowość: Kolonia Łucka
Post 
Ale kolosy :shock: :shock: . Na mnie wywarły ogromne wrażenie. :D

_________________
"Powiedzcie mi, jak żyć w świecie w którym wiele jest dla niewielu, a niewiele dla reszty...?"


Pon, 18.12.2006, 12:40
Profil

Postów: 423
Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
Post 
Image
warto dodać że takie hydrauliczne wózki mogą przenosić wagę nawet ponad 15 000ton więc niemało... przeczytałem o tym w ostatnim numerze "Samochodów specjalnych" tylko w wypadku firmy Scheurle... więc Goldhofer moze pewno i więcej bo to zdecydowanie najlepsza firma... chodzi o przenoszenie całych (!!) konstrukcji fabryk na inne miejsce! poprostu ją wykopują i wstawiaja na to i wiozą gdzie indziej !! w USA jest to dość popularne nawet....


Śro, 20.12.2006, 19:32
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8972
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
o widać ze johnus wrócił :P

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 20.12.2006, 19:41
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018