| Autor |
Wiadomość |
|
johnus
Postów: 423 Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
|
 GOLDHOFER AG
|
| Śro, 11.10.2006, 18:45 |
|
 |
|
pardon
Moderator
Postów: 8972 Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
|
_________________ instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j
|
| Śro, 11.10.2006, 18:55 |
|
 |
|
johnus
Postów: 423 Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
|
o ty przeniosłeś go  pownien serio iść tam :]
|
| Śro, 11.10.2006, 18:59 |
|
 |
|
witek11
Postów: 1378 Miejscowość: Jarocin, Poznań
|
ło ale sprzet! laczenie przyczepek jest dobrym pomyslem.. widzieliscie ile tam jest przewodow i jakis galek?? masakra wypas na maxa...
_________________ http://www.prisonplanet.com/
|
| Śro, 11.10.2006, 20:06 |
|
 |
|
Industrial
Postów: 134 Miejscowość: Świdnica
|
Jak bym miał firme transport specjalny to tylko na naczepach Goldhofer Maybachy w śród naczep 
|
| Śro, 11.10.2006, 21:45 |
|
 |
|
ixxos
Postów: 4056 Miejscowość: tu i tam....
|
_________________ A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :
|
| Czw, 12.10.2006, 6:20 |
|
 |
|
johnus
Postów: 423 Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
|
To są takie małe przyczepki które służą do przewożenia długich elementów jak np. rury. Można u nas takie spotkać w elektrowni np. do słupów (chociaż mają też samochody do tego) tyko u nas nie ma GOLDHOFER'a tylko stare rurowe konstrukcje. Tam z boku widać dziry w które można włożyć rurki i wtedy będzie się to trzymać tam na i zdjęciu widać hak to on nie jest do dyszla tyko do takich rurek właśnie (wszystko opieram na hipotezie którą prawie udowodniłem już musze jeszcze poszperać  )
|
| Czw, 12.10.2006, 8:27 |
|
 |
|
johnus
Postów: 423 Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
|
Aha a te przewody wszystkie służą do sterowania bo to wszystko steruje się hydraulicznie (skrętne koła itp)
|
| Czw, 12.10.2006, 8:31 |
|
 |
|
witek11
Postów: 1378 Miejscowość: Jarocin, Poznań
|
fajnie... wszechstronnosc i hydraulika... johnus uzywaj opcji zmien
_________________ http://www.prisonplanet.com/
|
| Czw, 12.10.2006, 15:20 |
|
 |
|
johnus
Postów: 423 Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
|
używam nie wiesz ile razy już :] wszelkie poprawki a nie miałem czasu tylko chciałem ci na pytanie odpowiedzieć;]
|
| Czw, 12.10.2006, 15:51 |
|
 |
|
witek11
Postów: 1378 Miejscowość: Jarocin, Poznań
|
johnus napisał(a): uĹĽywam nie wiesz ile razy juĹĽ :] wszelkie poprawki a nie miaĹ‚em czasu tylko chciaĹ‚em ci na pytanie odpowiedzieć;]
w takich przypadkach prosze bardzo 
_________________ http://www.prisonplanet.com/
|
| Czw, 12.10.2006, 17:41 |
|
 |
|
olokolo
Postów: 78 Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
|
johnus napisał(a): To sÄ… takie maĹ‚e przyczepki ktĂłre sĹ‚uĹĽÄ… do przewoĹĽenia dĹ‚ugich elementĂłw jak np. rury. MoĹĽna u nas takie spotkać w elektrowni np. do sĹ‚upĂłw (chociaĹĽ majÄ… teĹĽ samochody do tego) tyko u nas nie ma GOLDHOFER'a tylko stare rurowe konstrukcje. Tam z boku widać dziry w ktĂłre moĹĽna wĹ‚oĹĽyć rurki i wtedy bÄ™dzie siÄ™ to trzymać tam na i zdjÄ™ciu widać hak to on nie jest do dyszla tyko do takich rurek wĹ‚aĹ›nie (wszystko opieram na hipotezie ktĂłrÄ… prawie udowodniĹ‚em juĹĽ musze jeszcze poszperać  )
A moja teoria jest taka - przyczepka sluzy do przewozenia dodatkowego balastu do dzwigow samojezdnych. Podpina sie taka przyczepke do dzwigu, laduje balast, no i jest jak znalazl.
Dla poparcia swojej tezy - znowu link do strony modelarskiej (co prawda inna pczyczepka - ale idea ta sama  ) http://www.schulze-modellbau.de/modellbau/autos/ballasttrailer.htm
|
| Czw, 12.10.2006, 22:01 |
|
 |
|
Globetrotter
Postów: 330 Miejscowość: Sobótka
|
Ciekawe pomysły!! Podobają mi sie!!
_________________ Miłość do Boga, aut i ciężarówek, która nigdy sie nie skończy...
www.globetrotter.fotosik.pl
|
| Pią, 13.10.2006, 17:12 |
|
 |
|
johnus
Postów: 423 Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
|
Hmmm... niżliwe jest takze takie zastosowanie wydaje mi się ze masz po części rację, ale na pewno nie jest to ich jedyne zastosowanie:]
olokolo napisał(a): Podpina sie taka przyczepke do dzwigu, laduje balast, no i jest jak znalazl. --> balasty sÄ… od powiedzmy 1T do 10T wiÄ™c to nie ma sensu poprostu je siÄ™ na ciÄ™zarĂłwki wsadza jednÄ… specjalna MAĹÄ„ przyczepkÄ™ do balastu.. to nie ma sensu:]
|
| Pią, 13.10.2006, 17:20 |
|
 |
|
olokolo
Postów: 78 Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
|
Nastepny link do zdjatek do podparcia tezy o slusznosci mojego wywodu  - czyli do czego sluzy (min) ta przyczepka : http://www.schulze-modellbau.de/vorbilder/page.php?id=25
No i ze strony Goldhofera odpowiedz (cytat) : "The transportation of crane accessories and crane ballast weights is defined as an indivisible load in terms of the German Road Regulation (§29 StVO)...." - i po krotce moje daremne tlumaczenie - do transportowania wyposazenia i balastu dla dzwigow, dostosowane do niemieckich przepisow drogowych.
Czyli - nie tylko do balastu, ale tez i do transportu wszelkiego rodzaju wyposazenia dodatkowego (tzw. akcesoriow) dzwigowych
|
| Pią, 13.10.2006, 18:55 |
|
 |
|
johnus
Postów: 423 Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
|
A no to już lepiej poprostu do transportowania dźwigów częsci to już wyczerpaliśmy temat ;p
|
| Pią, 13.10.2006, 19:10 |
|
 |
|
Konradek
Postów: 1156 Miejscowość: Jaworzno
Samochód: Opel Corsa D 1.3CDTI
|
No niektór naczepy robia naprawde duze wrażenie. Fajnie wyglada ten jacht, oraz ta cześć do elektrowni.
_________________ 05.07.2007r. - kat. B 16.10.2010r. - Instruktor nauki jazdy kat.B kat.C - 14.09.2012r. kat.D - 20.02.2012r. kat.C+E - w trakcie
|
| Pon, 18.12.2006, 8:38 |
|
 |
|
Mibay
Postów: 1357 Miejscowość: Kolonia Łucka
|
Ale kolosy  . Na mnie wywarły ogromne wrażenie. 
_________________ "Powiedzcie mi, jak żyć w świecie w którym wiele jest dla niewielu, a niewiele dla reszty...?"
|
| Pon, 18.12.2006, 12:40 |
|
 |
|
johnus
Postów: 423 Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
|
warto dodać że takie hydrauliczne wózki mogą przenosić wagę nawet ponad 15 000ton więc niemało... przeczytałem o tym w ostatnim numerze "Samochodów specjalnych" tylko w wypadku firmy Scheurle... więc Goldhofer moze pewno i więcej bo to zdecydowanie najlepsza firma... chodzi o przenoszenie całych (!!) konstrukcji fabryk na inne miejsce! poprostu ją wykopują i wstawiaja na to i wiozą gdzie indziej !! w USA jest to dość popularne nawet....
|
| Śro, 20.12.2006, 19:32 |
|
 |
|
pardon
Moderator
Postów: 8972 Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
|
o widać ze johnus wrócił 
_________________ instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j
|
| Śro, 20.12.2006, 19:41 |
|
|