Obecny czas: Nie, 28.06.2026, 19:51




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Maz Powraca!! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 330
Miejscowość: Sobótka
Post Maz Powraca!!
Image

Image


Pierwsze ciężarówki MAZ pojawiły sie na polskich drogach w latach wielkiej budowy socjalizmu. Wykonane były z typową prostą ZSRR,ale wszystkie dawały sobie rade z ciężkimi warunkami i kierowcami.
Maz ma sześciocylindrowy turbodiesel niemieckiej firmy Deutz, o pojemności skokowej 7,1 litra i mocy 285 km,wszpółpracuje z dziwięciostopniową skrzynią biegów ZF 9s1. W chwili obecnej wszystkie Mazy speniają normę EURO3, lecz litwini pracują nad uzyskaniem EURO4. Najtańszy Maz kosztuje 31.700 euro. [/b]


Wto, 22.08.2006, 8:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1182
Miejscowość: Oborniki Śląskie
Samochód: Renault Clio
Post 
Czy ja wiem czy powraca - cały czas chyba je produkują...
A tak wyglądały "tamte" Mazy.
Image
http://www.travelblog.org

_________________
Elastyczne maty piaskowe ELASTON - nowość na rynku --> www.ELASTONE.pl


Wto, 22.08.2006, 8:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
ojjjjjj ale złomy :/

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Wto, 22.08.2006, 10:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 330
Miejscowość: Sobótka
Post 
Sorki za te duże zdjęcia!!


Wto, 22.08.2006, 13:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 379
Miejscowość: Chełm
Samochód: Sedan RWD
Post 
Bardzo fajne te Mazy! PodobajÄ… mi siÄ™. Na budowy sÄ… w sam raz. Dla mnie ten Maz jest konkurentem dla Renault Kerax :D

_________________
już trzy GT-R`y :D Czekam na resztę :P

http://picasaweb.google.com/rczeryna


Wto, 22.08.2006, 14:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1182
Miejscowość: Oborniki Śląskie
Samochód: Renault Clio
Post 
Oto stronka Maza :D Ale dla mnie nieczytelna :wink:
http://www.maz.com.by/

EDIT
Jak ktoĹ› woli po "angielskiemu"
http://www.maz.com.by/index.php/en/news/

_________________
Elastyczne maty piaskowe ELASTON - nowość na rynku --> www.ELASTONE.pl


Wto, 22.08.2006, 15:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 330
Miejscowość: Sobótka
Post 
rafcio14 napisał(a):
Bardzo fajne te Mazy! PodobajÄ… mi siÄ™. Na budowy sÄ… w sam raz. Dla mnie ten Maz jest konkurentem dla Renault Kerax :D

To prawda, czytałem w gazecie że Maz będzie pracował na budowach, lub przy dystrybucji opału!!


Wto, 22.08.2006, 19:58
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
hm.. 1 raz widze te marke.... spoko nawet...

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Wto, 22.08.2006, 22:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 271
Miejscowość: Sosnowiec
Post 
czy ja wiem, takie trochę toporne wschodnioeuropejskie ciężarówki, jak zobaczę przejeżdżającą pod blokiem to może zmienie zdanie...

_________________
Wielki miłośnik
- Scanii R i T
- Volvo FH12 i FH16
- FIAT'a
- MKS'u Dąbrowa Górnicza
- Philadelphi 76ers
- Carlsberga i Lecha
- Gronhoelma i Hołowczyca
- STAR WARS i LotR'a...


Czw, 24.08.2006, 10:59
Profil

Postów: 14
Post 
jako ciągniki siodłowe te stare mazy sprawdziły się. A tak na marginesie można by było pozbierać ze złomowisk te stare ciężarówki, odrestaurować i zrobić muzeum ciężarówek świata.

_________________
Witam wszystkich


Nie, 19.11.2006, 14:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 129
Post 
Dobry pomysł. mazy to nawet kozackie trucki. zaczynamy kase zbierać


Nie, 19.11.2006, 18:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1357
Miejscowość: Kolonia Łucka
Post 
U mnie w pobliżu jest kopalnia piasku i jeżdzą właśnie tam najnowsze maszyny ze stajni MAZ. Spróbuje srobić foty i pokazać wam na forum.


Śro, 22.11.2006, 19:17
Profil

Postów: 14
Post 
Cytuj:
Spróbuje srobić foty i pokazać wam na forum.


bardzo chętnie bym obejżał

_________________
Witam wszystkich


Śro, 22.11.2006, 23:23
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018