 |
|
Obecny czas: Nie, 28.06.2026, 3:10
|
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy
|
Strona 1 z 1
|
[ 20 posty(ów) ] |
|
naczepa do przewozu dużych tafli szkła
| Autor |
Wiadomość |
|
kicker
Postów: 2
|
 naczepa do przewozu dużych tafli szkła
Witam,
pisze prace na temat technologii przewozu dużych tafli szkła, przeszukałem net i ciężko jest coś znaleść... macie jakieś dane techniczne, zdjęcia lub coś w tym stylu?
z góry serdeczne dzięki
|
| Czw, 15.06.2006, 0:28 |
|
 |
|
ixxos
Postów: 4056 Miejscowość: tu i tam....
|
po niemiecku Glastransporter
Ogromna galeria jest na lkw-infos.net --- THEMEN-GALERIEN ---Glastransporter
producentów teraz nie pamiętam - szukaj właśnie Glastransporter na pewno znajdziesz.
Takie naczepy mają specjalistyczną budowę, brak podłogi, i specjalne z tyłu wrote przez które wjeżdza specjalny wózek z taflami szkła
_________________ A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :
|
| Czw, 15.06.2006, 10:47 |
|
 |
|
witek11
Postów: 1378 Miejscowość: Jarocin, Poznań
|
fajne przyczeki..mogly byc troszke dluzsze...ciekawe jak sie laduje szklo i jak sie je mocuje?
|
| Czw, 15.06.2006, 11:01 |
|
 |
|
pardon
Moderator
Postów: 8972 Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
|
wczoraj ślimaczyłem się za takimi dwoma z pilkingtona... chyba przez 20 km  ... identyczne jak na fotach powyżej - widać że firma ma konsekwentną unifikację 
_________________ instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j
|
| Czw, 15.06.2006, 11:01 |
|
 |
|
luKc!u^
Postów: 306 Miejscowość: Zgierz
|
Wielton tez robi takie naczepki czy nie ?
_________________ „M jest najpotężniejszą literą na świecie”
|
| Czw, 15.06.2006, 11:45 |
|
 |
|
kicker
Postów: 2
|
Potrzebuje jakichś stron z danymi, np. opisem budowy, załadunkiem rozładunkiem itp. Kiedyś widziałem takie rzeczy na jakichś forach ale teraz to wszystko przepadło... wiem że jest to naczepa w z ramą w kształcie litery U, nie ma podłogi, załadunek odbywa się poprzez najechanie opuszczoną naczepą na sterte szkła itp itd. Ale kilka zdań to chyba trochę za mało.... Proszę o pomoc, może Wam uda się coś znaleść...
|
| Czw, 15.06.2006, 11:54 |
|
 |
|
sl65amg
Postów: 3007
|
_________________ NIE KIKAJ W TO
Kto zajmuje sie Twoja dziewczyna gdy ty jestes tu?
ze swiata statystyk-90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes ;)
|
| Czw, 15.06.2006, 13:56 |
|
 |
|
ixxos
Postów: 4056 Miejscowość: tu i tam....
|
sl65amg napisał(a): http://www.glassracks.com/trailers.html 1 wynik poszukiwan w googlach 
to sÄ… akurat Amerykany
postaram się też coś jeszcze poszukać - może jutro
_________________ A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :
|
| Czw, 15.06.2006, 20:01 |
|
 |
|
bronc
Postów: 351 Miejscowość: Kalety
|
Jak bylem na dniach otwartych w hucie szkła Guardian w Częstochowie to takiego ładowali. Kuzyn który tam pracuje powiedział że raz jak jednego ładowali to go źle wyważyli i "kipnął" się na pierwszym zakręcie. Ale naczepy świetne.
_________________ Pozdro600
|
| Czw, 15.06.2006, 20:03 |
|
 |
|
ixxos
Postów: 4056 Miejscowość: tu i tam....
|
następna firma producent nadwozi ale z Ameryki
http://www.barkow.com/index.php?page=products


galeria: http://www.barkow.com/index.php?page=ga ... n_trailers
(zdjęcia tylko takie małe
Specjalny sojan - załadunkowy
http://www.imp-jablonec.cz
..
a tu masz specjalne wózki do transportu zakładowego i załadunku na naczepy
http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?t=12541
i na razie tyle

_________________ A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :
|
| Pią, 16.06.2006, 14:39 |
|
 |
|
rumun19
Postów: 871 Miejscowość: z brzucha mamy:D
|
Zajebiste przyczepy,czesto własnie je widze na drogach,ale nie wiedziałem do czego
|
| Pią, 16.06.2006, 16:35 |
|
 |
|
witek11
Postów: 1378 Miejscowość: Jarocin, Poznań
|
a to tak sie zaladowywuje takie szybska! cekawe rozwiazanie....
|
| Pią, 16.06.2006, 16:45 |
|
 |
|
Kerax
Postów: 148 Miejscowość: mam wiedziec....
|
Ja tez widzialem takei naczepy ale kompletnie nie wiedzialem do czego one słuzą myslalem ze do przewozu pasz itp.
_________________ (\_/)
(O.o)
(> <)
http://www.kopaczka.pl
|
| Pon, 26.06.2006, 22:33 |
|
 |
|
Janusz marek
Postów: 1
|
 Re: naczepa do przewozu dużych tafli szkła
Siemka napewno masz multum informacji na temat tej naczepy a czy wiesz gdzie można kupić ją i jaki byłby jej wydatek pilne
|
| Pon, 04.09.2006, 15:44 |
|
 |
|
witek11
Postów: 1378 Miejscowość: Jarocin, Poznań
|
Kerax napisał(a): Ja tez widzialem takei naczepy ale kompletnie nie wiedzialem do czego one sĹ‚uzÄ… myslalem ze do przewozu pasz itp.
do przewozu masz sluza beczki....
_________________ http://www.prisonplanet.com/
|
| Pon, 04.09.2006, 17:37 |
|
 |
|
Guardian
Postów: 271 Miejscowość: Sosnowiec
|
Co do mocowań tafli to są tam takie łapy hydrauliczne, coś takiego jak przesuwające się ściany na Gwieździe Śmierci, co wpadli tam Luke, Han, Cheewe i Leia... z dwóch stron są one przymocowane i dociskają tafle szkłą tak, że stoją one pionowo centralnie na środku... Jest to dobre rozwiazanie bo mozna przewozić rózne ilości takich tafli, mocowanie jest na tyle solidne, hydrauliczne, ze szkło sie nie przemieszcza i nie przesuwa...
_________________ Wielki miłośnik - Scanii R i T - Volvo FH12 i FH16 - FIAT'a - MKS'u Dąbrowa Górnicza - Philadelphi 76ers - Carlsberga i Lecha - Gronhoelma i Hołowczyca - STAR WARS i LotR'a...
|
| Czw, 07.09.2006, 21:10 |
|
 |
|
Globetrotter
Postów: 330 Miejscowość: Sobótka
|
_________________ Miłość do Boga, aut i ciężarówek, która nigdy sie nie skończy...
www.globetrotter.fotosik.pl
|
| Nie, 17.09.2006, 7:46 |
|
 |
|
johnus
Postów: 423 Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
|
|
| Nie, 17.09.2006, 18:59 |
|
 |
|
witek11
Postów: 1378 Miejscowość: Jarocin, Poznań
|
rozwinela sie. 
_________________ http://www.prisonplanet.com/
|
| Nie, 17.09.2006, 19:01 |
|
 |
|
Konradek
Postów: 1156 Miejscowość: Jaworzno
Samochód: Opel Corsa D 1.3CDTI
|
A macie moze fotki jak wyglada to szkło które sie przewozi ta naczepa ??
_________________ 05.07.2007r. - kat. B 16.10.2010r. - Instruktor nauki jazdy kat.B kat.C - 14.09.2012r. kat.D - 20.02.2012r. kat.C+E - w trakcie
|
| Pon, 18.12.2006, 8:50 |
|
|
|
Strona 1 z 1
|
[ 20 posty(ów) ] |
|
Kto jest online |
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości |
|
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
|
|  |