Obecny czas: Nie, 28.06.2026, 3:12




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
naczepa do przewozu dużych tafli szkła 
Autor Wiadomość

Postów: 2
Post naczepa do przewozu duĹĽych tafli szkĹ‚a
Witam,
pisze prace na temat technologii przewozu dużych tafli szkła, przeszukałem net i ciężko jest coś znaleść... macie jakieś dane techniczne, zdjęcia lub coś w tym stylu?
z góry serdeczne dzięki


Czw, 15.06.2006, 0:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
po niemiecku Glastransporter

Image
Image
Image

Ogromna galeria jest na lkw-infos.net --- THEMEN-GALERIEN ---Glastransporter

producentów teraz nie pamiętam - szukaj właśnie Glastransporter na pewno znajdziesz.
Takie naczepy mają specjalistyczną budowę, brak podłogi, i specjalne z tyłu wrote przez które wjeżdza specjalny wózek z taflami szkła

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Czw, 15.06.2006, 10:47
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
fajne przyczeki..mogly byc troszke dluzsze...ciekawe jak sie laduje szklo i jak sie je mocuje?


Czw, 15.06.2006, 11:01
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8972
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
wczoraj ślimaczyłem się za takimi dwoma z pilkingtona... chyba przez 20 km :evil: ... identyczne jak na fotach powyżej - widać że firma ma konsekwentną unifikację :>

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Czw, 15.06.2006, 11:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 306
Miejscowość: Zgierz
Post 
Wielton tez robi takie naczepki czy nie ?

_________________
„M jest najpotężniejszą literą na świecie”


Czw, 15.06.2006, 11:45
Profil

Postów: 2
Post 
Potrzebuje jakichś stron z danymi, np. opisem budowy, załadunkiem rozładunkiem itp. Kiedyś widziałem takie rzeczy na jakichś forach ale teraz to wszystko przepadło... wiem że jest to naczepa w z ramą w kształcie litery U, nie ma podłogi, załadunek odbywa się poprzez najechanie opuszczoną naczepą na sterte szkła itp itd. Ale kilka zdań to chyba trochę za mało.... Proszę o pomoc, może Wam uda się coś znaleść...


Czw, 15.06.2006, 11:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3007
Post 
http://www.glassracks.com/trailers.html

1 wynik poszukiwan w googlach :roll:

_________________
NIE KIKAJ W TO

Kto zajmuje sie Twoja dziewczyna gdy ty jestes tu?

ze swiata statystyk-90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes ;)


Czw, 15.06.2006, 13:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
sl65amg napisał(a):
http://www.glassracks.com/trailers.html

1 wynik poszukiwan w googlach :roll:


to sÄ… akurat Amerykany

postaram się też coś jeszcze poszukać - może jutro

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Czw, 15.06.2006, 20:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 351
Miejscowość: Kalety
Post 
Jak bylem na dniach otwartych w hucie szkła Guardian w Częstochowie to takiego ładowali. Kuzyn który tam pracuje powiedział że raz jak jednego ładowali to go źle wyważyli i "kipnął" się na pierwszym zakręcie. Ale naczepy świetne.

_________________
Pozdro600


Czw, 15.06.2006, 20:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
następna firma producent nadwozi ale z Ameryki :roll:
http://www.barkow.com/index.php?page=products

ImageImage
ImageImage
galeria: http://www.barkow.com/index.php?page=ga ... n_trailers
(zdjęcia tylko takie małe :roll:

Specjalny sojan - załadunkowy
Image
http://www.imp-jablonec.cz
..

a tu masz specjalne wózki do transportu zakładowego i załadunku na naczepy
http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?t=12541

i na razie tyle
:roll:

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Pią, 16.06.2006, 14:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 871
Miejscowość: z brzucha mamy:D
Post 
Zajebiste przyczepy,czesto własnie je widze na drogach,ale nie wiedziałem do czego


Pią, 16.06.2006, 16:35
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
a to tak sie zaladowywuje takie szybska! cekawe rozwiazanie....


Pią, 16.06.2006, 16:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 148
Miejscowość: mam wiedziec....
Post 
Ja tez widzialem takei naczepy ale kompletnie nie wiedzialem do czego one słuzą myslalem ze do przewozu pasz itp.

_________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
http://www.kopaczka.pl


Pon, 26.06.2006, 22:33
Profil

Postów: 1
Post Re: naczepa do przewozu duĹĽych tafli szkĹ‚a
Siemka napewno masz multum informacji na temat tej naczepy a czy wiesz gdzie można kupić ją i jaki byłby jej wydatek pilne


Pon, 04.09.2006, 15:44
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
Kerax napisał(a):
Ja tez widzialem takei naczepy ale kompletnie nie wiedzialem do czego one słuzą myslalem ze do przewozu pasz itp.

do przewozu masz sluza beczki....

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Pon, 04.09.2006, 17:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 271
Miejscowość: Sosnowiec
Post 
Co do mocowań tafli to są tam takie łapy hydrauliczne, coś takiego jak przesuwające się ściany na Gwieździe Śmierci, co wpadli tam Luke, Han, Cheewe i Leia... z dwóch stron są one przymocowane i dociskają tafle szkłą tak, że stoją one pionowo centralnie na środku... Jest to dobre rozwiazanie bo mozna przewozić rózne ilości takich tafli, mocowanie jest na tyle solidne, hydrauliczne, ze szkło sie nie przemieszcza i nie przesuwa...

_________________
Wielki miłośnik
- Scanii R i T
- Volvo FH12 i FH16
- FIAT'a
- MKS'u Dąbrowa Górnicza
- Philadelphi 76ers
- Carlsberga i Lecha
- Gronhoelma i Hołowczyca
- STAR WARS i LotR'a...


Czw, 07.09.2006, 21:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 330
Miejscowość: Sobótka
Post 
Nie wiedziałem ale Delta Trans ma tez swoje tranportery do szyb.

Image
Image
Image

_________________
Miłość do Boga, aut i ciężarówek, która nigdy sie nie skończy...
www.globetrotter.fotosik.pl


Nie, 17.09.2006, 7:46
Profil

Postów: 423
Miejscowość: Tomaszów Maz.>okolice
Post 
hehe Delta to chyba ma wszystkie moĹĽliwe naczepy :lol: :lol: :twisted:


Nie, 17.09.2006, 18:59
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
johnus napisał(a):
hehe Delta to chyba ma wszystkie moĹĽliwe naczepy :lol: :lol: :twisted:

rozwinela sie. :twisted:

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Nie, 17.09.2006, 19:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1156
Miejscowość: Jaworzno
Samochód: Opel Corsa D 1.3CDTI
Post 
A macie moze fotki jak wyglada to szkło które sie przewozi ta naczepa ??

_________________
05.07.2007r. - kat. B
16.10.2010r. - Instruktor nauki jazdy kat.B
kat.C - 14.09.2012r.
kat.D - 20.02.2012r.
kat.C+E - w trakcie


Pon, 18.12.2006, 8:50
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018