Switch to full style
Rozwiązywanie problemów dotyczących przepisów ruchu, obowiązującego prawa, ubezpieczeń i techniki jazdy
Wyślij odpowiedź

Lewoskręt na czerwonym

Śro, 12.06.2013, 13:20

Ostatnio zacząłem jeździć rowerem i wyjątkowo dużo doświadczeń przychodzi mi w tym roku. Zacząłem jeździć więcej ulicami, bo jak stwierdziłem niedawno w topicu o rowerzystach, tak wydaję się być mniej uciążliwy dla pieszych.

Dzisiaj stałem na lewoskręcie do pasu, jak to rowerem, pod samym skrzyżowaniem. Przy zmianie pomarańcz/czerwone klasycznie ruszyłem razem z paroma autami do zjazdu. Wtedy w połowie manewru zauważyłem, że na przeciwnym zjeździe cywilne Bravo, włącza syrenę. Jednak zamiast jechać za nami, zawróciło i pojechało prosto (prawdopodobnie ktoś przejechał skrzyżowanie na prosto na czerwonym).

Pytanie, jak się odnosi lewoskręt, a jak jazda prosto na czerwonym? Czy mandat jest identyczny, czy w ogóle za szybki lewoskręt można dostać mandat?

btw. jadąc 2 tygodnie temu miałem podobną sytuację. Stojąc na czerwonym na przejściu (oddzielnym dla prawoskrętu), piesi mieli czerwone i postanowiłem zjechać wtedy na chodnik. Na moje nieszczęście za moimi plecami stał radiowóz, zauważyłem dopiero jak mnie strąbił po zjechaniu. Miałem farta, że chociaż bez uciekania, to dostałem chwilę później jedynie pouczenie.

Re: Lewoskręt na czerwonym

Wto, 16.07.2013, 18:46

mandat jest taki sam czy za przejechenie na skrecie w lewo czy na wprost. W sumie za wczesny wjazd na skrzyzowanie to tak samo jak by był za późny, więc chyba taki sam mandat.
Wyślij odpowiedź