Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 20:29




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Sytuacja na drodze 
Autor Wiadomość

Postów: 1621
Samochód: Leon I
Post Sytuacja na drodze
Jako, że zastanawiam się jak przejechać przez to skrzyżowanie postanowiłem założyć temat rozwiązujący nasze drogowe problemy :)
Mamy takÄ… oto sytuacjÄ™:
Image

(c) zumi.pl

Jadąc ulicą 1 chcemy skręcić na ulicę 2. Ogólnie wydawało mi się, że można przejechać pasem 1 lub 2 oznaczonymi na niebiesko, ale zaczęła mnie zastanawiać ciągła linia z prawej strony samochodu 1 oznaczonego na żółto. No ale chyba skręcając w lewo normalnie można tamtędy przejechać. Światła chyba też tam jakieś muszą być.. bo inaczej to byłby niezły młyn. W końcu to jak z tym będzie? :wink:

_________________
Jan Paweł II (18.V.1920r. - 2.IV.2005r.)


Nie, 11.07.2010, 18:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9
Post Re: Sytuacja na drodze
Mogę się mylić bo zdjęcie jest nie wyraźne, ale linia przy aucie nr 1 wskazanym na żółto składa się z linii przerywanej po lewej i ciągłej po prawej stronie. Co by oznaczało, że auta jadące po prawej stronie tej linii nie mogą jej przecinać, natomiast auta skręcające w lewo pasami oznaczonymi jako 1 i 2 mogą ją spokojnie przycinać, aby zjechać ze skrzyżowania zjazdem oznaczonym jako nr 2. Podaj lokalizacje tego skrzyżowania do szczegółowego zbadania zdjęcia.


Wto, 20.07.2010, 14:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 461
Miejscowość: Lębork/Gdańsk
Samochód: FIAT Panda
Post Re: Sytuacja na drodze
Poznaje to miejsce. :D To skrzyzowanie Obwodnicy Trojmiasta z ul. Morska w Gdyni. Na tym skrzyzowaniu jest sygnalizacja swietlna (bywa, ze sie zepsuje, ale nie ma tragedii, nawet wtedy da sie tam spokojnie przejechac) , a linia ciagla, o ktorej wspominasz jest, w miejscu przecinania jej przez ruch, jednostronnie przerywana. Czyli jak zjezdzasz z ulicy 1 (czyli z obwodnicy) na ulice 2 (czyli na Morska) to jadac z pasa [niebieskie 1] wjezdzasz na lewy pas Morskiej, a jak z pasa [niebieskie 2] to na prawy pas Morskiej.


Śro, 21.07.2010, 22:54
Profil

Postów: 1621
Samochód: Leon I
Post Re: Sytuacja na drodze
i tak też myślałem.. dzięki :wink:

_________________
Jan Paweł II (18.V.1920r. - 2.IV.2005r.)


Sob, 31.07.2010, 7:51
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018