Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 13:27




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
samochód z Holandii 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post samochĂłd z Holandii
Witam,

chcę kupić samochód sprowadzony z Holandii. Gościu od którego kupuję ma umowę in blanco. Twierdzi, że nie ma problemu z rejestracją we Wrocławiu takich samochodów.
Jak to jest po podpisaniu takiej umowy? Ciężko jest egzekwować roszczenia?
Aha, auto wyrejestrował on w Holandii, mówi że może napisać oświadczenie, że on wyrejestrował ale ja kupowałem (razem byliśmy w Holandii).
Mam obawy co do takiego załatwienia sprawy, w tej sytuacji mogę mieć problemy z rękojmią. Z drugiej strony koszt samochodu wzrośnie o 800 zł (bo tyle chce) jeśli on zarejestruje na siebie, a potem ja kupię już od niego.
O co chodzi z drugim właścicielem, bo takie coś usłyszałem od niego kiedy chciałem umowę.


Wto, 23.03.2010, 19:33
Profil
Post Re: samochĂłd z Holandii
Ma umowę in blanco czyli on kupił auto od kogoś nie wpisując siebie jako kupującego ? Tak mi to wygląda. Czyli w zasadzie ty kupowałbyś auto od prawdziwego poprzedniego właściciela.
Wyrejestrowany jest - zdaje mi się - ze względów oszczędnościowych. Przypuszczam że nie ma żadnego ubezpieczenia, bo faktycznie tak jakby nie miał właściciela. Sprawdź sobie czy wogóle ma ważny przegląd techniczny.
Jeżeli chodzi o drugiego właściciela: najprawdopodobniej osoba która sprzedawała samochód była pierwszym właścicielem, więc ty kupując teraz tak jak jest czyli wpisując się w powyższą umowę stałbyś się formalnie drugim właścicielem ( a de facto trzecim). Wg. wierzeń każdy następny właściciel obniża wartość samochodu.
Jak dla mnie za dużo niewiadomych i kombinowania. Więc rada ... uciekaj.
Ale jak bardzo ci się podoba to autko to dokładnie je sprawdź. Weź jego numery, podjedź do autoryzowanej stacji żeby sprawdzili czy wogóle jest takie auto w systemie (Holandia leży w końcu w Europie, a nie na Marsie), oczywiście pod warunkiem że ten samochód nie ma bliżej do żółtych tablic, bo wtedy w żadnym systemie go nie znajdziesz.
Ot się rozpisałem :)


Pią, 26.03.2010, 20:11
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018