Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 10:44




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Prawo Jazdy 
Autor Wiadomość

Postów: 3
Post Prawo Jazdy
Chce zdać sobie prawo jazdy na motocykl samochód osobowy i ciężarowy z naczepa czy mogę zdawać wszystko razem czy muszę osobno czy jak to jest ??

PROSZĘ O POMOC


Śro, 19.08.2009, 12:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1015
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza [SD]
Samochód: S.Felicia Fiesta mk7
Post Re: Prawo Jazdy
Z tego co wiem i sie orientuje, na motocykl (czyli kategoria A), oraz na samochód osobowy (czyli kategoria B) można zdawać razem, natomiast jeśli chodzi o samochody cięzarowe z naczepą czyli jest to kategoria C+E, trzeba miec ukończony 21 rok życia.

_________________
Ahh... ta Skoda :) Przemyslane Rozwiązania
Ahh... ten Ford :) Feel the Difference - Kinetic Design
Święty Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120 km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi
Urodziłem się po to,aby jeździć ...


Śro, 19.08.2009, 18:48
Profil

Postów: 3
Post Re: Prawo Jazdy
A jeżeli bym chciał na samą ciężarówkę bez naczepy czyli kategorie c to muszę mis ukończone 21 lat czy mogę zdawać razem


Czw, 20.08.2009, 10:45
Profil

Postów: 61
Miejscowość: Krakow/Madryt
Samochód: Berlingo 2.0 HDi
Post Re: Prawo Jazdy
Kazda z kategori ktore wymieniles to jest osobny kurs i egzamin.
Nie bardzo rozumiem w jaki sposob chcesz zdawac wszystko razem .

_________________
Niemiecka precyzja Hiszpaniski temperament ;)


Czw, 20.08.2009, 11:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Prawo Jazdy
Na każdą kategorię trzeba zdawać osobno, a żeby zdawać na C, musisz mieć ukończony wcześniej kurs B, zeby miec C+E musisz miec C. Wiek nie ma nic do rzeczy, zeby zaczac legalnie pracować na C+E musisz mieć 21 lat, chyba, że do tej pory kupisz sobie wlasną cięzarowke i zaczniesz jezdzic na wlasny rachunek, kurs mozesz zaczac w ten sam dzien po uzyskaniu kat. B. Robią C+E, B+E dostajesz gratis.

_________________
locha lover


Czw, 20.08.2009, 11:44
Profil

Postów: 3
Post Re: Prawo Jazdy
Mam pytanie ile tak mniej więcej kosztuje prawo jazdy na ciężarówkę i na naczepę do ciężarówki ??


Czw, 10.09.2009, 12:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Prawo Jazdy
Zależy od szkoły i od regionu - w zach-pom na C to ok 1500-2000zł, na C+E ponad 2 koła. Do tego opłata za egzamin, a później świadectwo kwalifikacji....

Cytuj:
Nowe zasady świadectwa - na razie wprowadzone tylko dla kierowców autobusów, a od 10 września 2009 r dla wszystkich kierowców ciężarówek !!

* Obowiązuje tzw świadectwo kwalifikacji zawodowej, wzyskane po zdaniu egzaminu i kursie trwającym 280 godzin.
* Koszt kursu to 7,5 tysięca złotych


_________________
locha lover


Czw, 10.09.2009, 12:56
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018