Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 11:08




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Wypożyczanie auta taty a prawo 
Autor Wiadomość

Postów: 2
Post WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
Witam. Niedawno zdałem prawo jazdy, lecz jako że nie mam za dużo uzbieranych pieniędzy nie jestem w stanie kupić własnego samochodu. W związku z tym jeżdżę samochodem taty na zasadzie "wypożyczenia auta", tzn. auto nie jest w żaden sposób na mnie zarejestrowane. Czy w związku z tym w czasie kontroli Policyjnej/wypadku/zdarzenia losowego istnieje ryzyko dodatkowych problemów prawnych z tego powodu? Np. przy wypłacaniu odszkodowania (PZU), współuczestniczeniu w wypadku itp.? Jeżeli tak, to jakie dodatkowe dokumenty/upoważnienia powinienem zdobyć by w pełni legalnie jeździć autem taty?


Pią, 14.08.2009, 5:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
PB pod korek i śmigaj, nic Ci nie grozi.

_________________
locha lover


Pią, 14.08.2009, 9:50
Profil

Postów: 2
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
Ok kenji, dzięki wielkie za odpowiedź x] .


Pią, 14.08.2009, 20:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 987
Samochód: RWD
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
Jeśli spwoodujesz wypadek, to twojemu tacie zabiorą procenty z ubezpieczenia, a poza tym to nic Ci nie grozi.

_________________
Motorized - blog dla zmotoryzowanych


Sob, 26.09.2009, 10:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
Jeździłem przez jakiś rok autem, które nie było zarejestrowanie na mnie. Nigdy nikt mi problemu nie sprawiał, do pewnego razu, gdy nas na jakieś wsi ściągneli na komende. Tam pies wypytywał czyje to auto etc. etc. Ja się zabezpieczyłem, z racji tego, że jeździłem samochodem cały czas i miałem umowę użyczenia pojazdu. Nie przydaje to się w 95% przypadków, ale spisanie takiej umowy to 3 minuty i można ją wozić dla świętego spokoju.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 26.09.2009, 19:17
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
kenji napisał(a):
PB pod korek i śmigaj, nic Ci nie grozi.


nie tak prędko, podczas podpisywania polisy OC/AC jest paragraf gdzie się zaznacza czy autem będzie jeździć osoba młodsza niż ileś tam lat (chyba <25 lat), jesli na polisie nie jest zaznaczone ze autem bedzie jeździł młodziak, to gdy spowoduje wypadek/kolizje moze mieć problem, jeśli natomiast ojciec na polisie zaznaczył ze bedzie oprócz niego jeździła osoba z w/w przedziału wiekowego to masz luz, a polisa na pewno była pare złotych drozsza.

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pon, 28.09.2009, 18:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 19
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
Jest takie coś co nazywa się PZU Pomoc taka karta która ubezpiecza dodatkowo samochód coś jak by pre paid. To by rozwiązało Twój problem.


Pon, 02.11.2009, 16:27
Profil

Postów: 44
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
A dużo taka karta kosztuje? jak ona działa w ogóle?


Czw, 05.11.2009, 9:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 19
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
To jest z tego co wiem 40 zł za 60 dni czy coś takiego hymm muszę poszukać co dokładnie obejmuje. Podoba mi się że nie trzeba godzinami czytać umowy i mamy na tyle i tyle dni za taka kasę mniej wiążące. Ciekaw jestem czy ktoś już tego używał ?


Czw, 05.11.2009, 21:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3006
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
kenji napisał(a):
PB pod korek i śmigaj, nic Ci nie grozi.


oby sie nie okazało,że ma diesel'a albo jeszcze gorzej hatcha JTD :twisted:

_________________
NIE KIKAJ W TO

Kto zajmuje sie Twoja dziewczyna gdy ty jestes tu?

ze swiata statystyk-90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes ;)


Pon, 09.11.2009, 1:43
Profil

Postów: 44
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
vixin napisał(a):
To jest z tego co wiem 40 zł za 60 dni czy coś takiego hymm muszę poszukać co dokładnie obejmuje. Podoba mi się że nie trzeba godzinami czytać umowy i mamy na tyle i tyle dni za taka kasę mniej wiążące. Ciekaw jestem czy ktoś już tego używał ?

A mnie się podoba, że można nawet wezwać pomoc do zamarzniętego zamka ::) Jak dla mnie to super na zimowe dni, no i cena całkiem, całkiem :)


Pon, 09.11.2009, 15:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 19
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
No tak opcja dla kobiety jak najbardziej bezradna ciemną no cą a tu mała pomoc :P zawsze się przydaje. Najgorzej to jak się koło urwie co wtedy w takich momentach niewątpliwie to się przyda. P.s Co ma diesel :P do tego ? :P


Pon, 09.11.2009, 17:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
W Motorze z tamtego tygodnia było napisane, że jakiś papier jest wymagany wyłącznie podczas podróżowania poza Polską (w języku danego kraju).

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 09.11.2009, 18:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 19
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
No tak ale lepiej chyba jak już masz to zapewnione tak jak w tym pre paydzie jest np granicą przesyłki części zamiennych, pożyczki na naprawę pojazdu, zastępstwa procesowego, pożyczki na kaucję dla zwolnienia z aresztu. Każdy kto był za granica i miał jakąś nie przyjemną sytuację wie jaka wtedy towarzyszy temu nie pewność.


Śro, 11.11.2009, 23:43
Profil

Postów: 44
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
Wychodzi na to że, w każdej nawet nietypowej sytuacji na drodze, otrzymamy tę pomoc, ale że za granicą...to już w ogóle super. I to wszystko możemy otrzymać niezależnie od miejsca zdarzenia?


Czw, 12.11.2009, 9:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 19
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
W krajach, które oczywiście mają umowę zawartą z PZU , w Polsce miejsce zdarzenia nie ma znaczenia bo obejmuje cały kraj. Ktoś może ma już tą kartę ?


Sob, 14.11.2009, 15:41
Profil

Postów: 19
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
vixin napisał(a):
No tak opcja dla kobiety jak najbardziej bezradna ciemną no cą a tu mała pomoc :P zawsze się przydaje. Najgorzej to jak się koło urwie co wtedy w takich momentach niewątpliwie to się przyda. P.s Co ma diesel :P do tego ? :P


Oj tak:) Ja już miałam wiele takich przygód na drodze, a pomocy znikąd. Dobrze że jest takie coś :)


Wto, 24.11.2009, 23:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 19
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
Zawsze się przyda jakaś gwarancja pewności , a co do zwykłego ubezpieczenia to holowanie w jakim pakiecie może się znaleźć ? Bo jakoś je można dzielić np: AC za samą szybę .


Śro, 25.11.2009, 17:59
Profil

Postów: 44
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
Oj chyba w takim zwykłym ubezpieczeniu nie znajdziesz holowania, jedynie na tą kartę możesz mieć za darmo :)


Pon, 07.12.2009, 19:44
Profil

Postów: 26
Post Re: WypoĹĽyczanie auta taty a prawo
Czytając co obejmuje ta karta, byłem zaskoczony, ilością oferowanej pomocy, mam tylko jedną wątpliwość, czy karta jest na okaziciela, na samochód, jak sprawa z tym wygląda ?


Pon, 07.12.2009, 19:48
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018