Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 11:24




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
kiedy trzeba rejestrowac?? 
Autor Wiadomość

Postów: 2
Post kiedy trzeba rejestrowac??
Witam. Mam pytanie odnośnie tego kiedy muszę zarejestrować kupiony pojazd na siebie. Kupiłem motocykl od znajomego(2) który nie opłacał go ani nie rejestrował bo nie miał takiej potrzeby gdyż używał go w terenie. Poprzedni właściciel(1) miał na motocykl OC i przegląd i jest osobą która widnieje w dowodzie rejestracyjnym. I pytanie czy chcąc legalnie poruszać się muszę moto rejestrować na siebie czy mogę zrobić przegląd i OC opłacić na osobę w dowodzie? Zakładając ze mam umowę właściciela z dowodu rejestracyjnego(1) z moim znajomym (2) i moją ze znajomym(2) :o


Czw, 02.07.2009, 21:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 99
Miejscowość: 3 city
Samochód: Audi AFN A3
Post Re: kiedy trzeba rejestrowac??
A więc tak :

Masz dwa tygodnia na opłacenie podatku w US, PCC - podatek od czynności cywilnoprawnych. I to lepiej zrób, później są jakieś kary. Natomiast jeśli nie chcesz rejestrować go na siebie, bo np masz zamiar sprzedaży to nie musisz.... Jeśli kupiłeś z ważnym OC, to masz miesiąc na ogarnięcie umowy, albo wypowiadasz ( nie później niż jeden dzień przed końcem miesiąca, liczone od daty na umowie ) albo rekalkulacja składki i kontynuacja polisy.

Brakuje informacji jak długo miał ten pojazd Twój kolega... jeśli dłużej niż miesiąc to na pewno albo przedłużał umowę OC albo ją wypowiedział albo też olał ( świadomie bądź nie ) i dostanie zawiadomienie o opłaceniu składki - gdyż niewypowiedzenie umowy jest równoznaczne z jej przejęciem.

Bądź jeśli okres posiadania auta przez kolegę był krótszy niż miesiąc ( a OC jest wciąż ważne = nikt nie wypowiadał i okres ważności polisy wciąż aktualne ) to obowiązki co z nią dalej zrobić przechodzą na Ciebie ..... masz na to miesiąc i procedura jest taka sama jak wyżej.

Czy możesz kontynuować składkę na właściciela z dowodu - pewnie nie, ponieważ właściciel powinien zgłosić fakt sprzedaży auta do ubezpieczalni ( przedstawić umowę kupna sprzedaży ), więc macierzysta firma odpada. Czy inny ubezpieczyciel nie będzie miał takiej informacji w bazie tego nie wiem ale słyszałem, że pracują już nad system który takie informacje będzie zawierał ....

Swoją drogą, czy to miałoby sens ? pewnie tak jeśli Ty masz zwyżkę za wiek a właściciel z dowodu 60 % zniżki ale.... lepiej sobie darować, bo jak się wyda może nie być śmiesznie :wink: poza tym, nie wiem czy jest to fizycznie możliwe .... nawet jeśli to będzie przypał duży podczas ewentualnej stłuczki etc ......

pozdrawiam

_________________
Ludzie nadal będą używać koni mówię Wam. Samochód to tylko ciekawostka, przelotna moda.


Pią, 03.07.2009, 15:50
Profil

Postów: 2
Post Re: kiedy trzeba rejestrowac??
Dzięki za odpowiedz. Kolega miał motor prawie dwa lata i nie opłacał OC. Właściciel z dowodu miał OC w WARTA i zapewne zgłosił sprzedaż motocykla. A czy kolega dostawał jakieś pisma z tej firmy odnośnie opłaty OC to nie wiem. :wink:

Na umowie widnieje cena do 1000zł dokładnie 950zł gdyż motocykl jest dość wiekowy, w dodatku ma parę usterek które zostały opisane w umowie. Czy w związku z tym muszę zaliczyć skarbówkę, czy po prostu jak postanowię zarejestruje motor biorę wszystkie umowy K-S i idę do wydziału komunikacji??

I teraz pytanie czy nie mając OC mogę jechać na przegląd, czy najpierw opłacić OC na właściciela w dowodzie, bo z tego co mi wiadomo nie zarejestruje jak nie ma ważnego OC?? :?: :?: :?:


Pią, 03.07.2009, 21:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 99
Miejscowość: 3 city
Samochód: Audi AFN A3
Post Re: kiedy trzeba rejestrowac??
1.nawet jeśli kwota nie przekracza 1 koła i tak musisz pofatygować się do US
2. rejestrowałem już kilka aut i prawie zawsze oc załatwiałem po rejestracji
3. miałem kiedyś auto z Anglii i miła Pani z ubezpieczalni wypisała polisę na stare tablice ( angielskie ) żebym mógł dojechać na przegląd, a później zmieniła dane w polisie i postawiła parafkę :wink:
4. jeśli u Ciebie nie to nie przejdzie , musisz wziąć lawetę

_________________
Ludzie nadal będą używać koni mówię Wam. Samochód to tylko ciekawostka, przelotna moda.


Sob, 04.07.2009, 16:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018