Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 11:50




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Żeby wrócic na kołach 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 855
Miejscowość: Kołobrzeg
Samochód: Accord CM2
Post Ĺ»eby wrĂłcic na koĹ‚ach
Znalazłem autko. Dość daleko. Możliwe, że dojdzie do transakcji. Auto sprowadzone. Przyjechało na lawecie. Nie chcę bulić za lawetę i wolę wrócić autem na kołach. Da się to jakoś załatwić w Polsce ? OC na 30 dni, na jakiej zasadzie są czerwone blachy wydawane ?

_________________
... hontou?


Pon, 08.06.2009, 17:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 200
Miejscowość: Gniezno/DE-Witten
Samochód: Mercedes CL 500
Post Re: Ĺ»eby wrĂłcic na koĹ‚ach
Odwieczny problem.W Niemczech nie ma problemu,idziesz,czekasz pół godziny,i masz gotowe blachy i ubezpieczenie.Sam wypuszczam osoby,które kupują ode mnie auta na ubezpieczeniu.Ale jednak procedura jest inna.Po pierwsze,musisz znaleźć agenta ubezpieczeniowego,który ma polisy 30 dniowe,wiem,ze warta i pzu takie mają.W zasadzie osoba,ktora sprowadziła to auto powinna wiedzieć,czy w jego mieście idzie coś takiego załatwic,i gdzie.Do ubezpieczyciela zabierasz przegląd techniczny! bo z briefu nie chcą spisywać danych,bo co,jeśli auto nie przeszło by przeglądu,i byś miał nie daj Boże wypadek? Zadnego odszkodowania,i same problemy.Sprzedający powinien przegląd zrobić w swoim interesie.Oprocz przeglądu weź polise od swojego auta,i sprawdź,czy sa napisane na niej twoje zniżki.Jeśli masz maksymalne,to bedzie Cie kosztowac poniżej stówki,ale jak nie masz żadnych,i jesteś młodym kierowcą to możesz zabulić nawet 3 stówy!
No i musisz mieć tablice.I z tym znowu kłopot.Jeśli auto nie ma,to trzeba samemu je dorobić.U nas jest agencja reklamowa,co robi banery,plakaty itp. i są w stanie wykleić tablice rejestracyjne danego kraju.Ja zawsze robie je takie,jakie są w briefie,tzn tablice ostatniego właściciela.I wtedy możesz śmigać.Ale uważaj,policjant zawsze sie może przyczepić,np.powie,ze te tablice sa samodzielnie robione,i moze zatrzymac pojazd,i odwiezc na parking.
Są jeszcze dwie metody.Możesz wziąść pozyczyc nasze polskie blachy od kumpla z auta,ale tego nie polecam.I sposób najpewniejszy.I tak musicie pojechac we dwójke,bo przeciez ktos musi cie przywiezc.Zawsze najlepiej na lawete auto wziaść.Nawet,jak nie masz lawety,to wypożycz.I tak bedziesz musial ubezpieczenie wykupic za minímum stówe,i zalać paliwo.A wypożyczenie na dobe kosztuje 5 dych.I to jest najbezpieczniejsze wyjście.Pozdrwiam

_________________
Wyznaje tylko w jedną religie.
Mercedes

20 kwietnia 2011-na świat przychodzi moja ukochana córeczka Zuzia!
19.11.2010-ślub z moją ukochaną Monisią


Sob, 25.07.2009, 9:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018