Obecny czas: Czw, 25.04.2024, 22:13




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
OC nie namnie. (Pokrecone) 
Autor Wiadomość

Postów: 2
Post OC nie namnie. (Pokrecone)
Witam kupiłem ostatnio od siostry samochód. No i ona tam widniała jak współwłaśćciel auta. Właścicielem była moja babcia. Samóchd kupowałem bez współwłaśćciela, OC Było na babcie. Tanie i dosyć dobre. Teraz moje pytanie skoro już zarejestrowałem auto na siebie. czy moja babcia nie będąc wspołwłaśćcielką samochodu może przedłużyć Ubezpieczenie OC? jeżeli samochód nie jest na nią?. Niestety przy sprzedaży samochodu nie mogłem jej podać jako współwłaśćcielke bo ona mi go przecież sprzedawała. a jeżeli sie nieda czy da sie jakoś ją dodać do współki bez przerejestrowania samochodu.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia Snorlag.


Pon, 08.06.2009, 9:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: OC nie namnie. (Pokrecone)
Musisz teraz dodać ją jako współwłaściciela, w formalnościach nie pomogę, bo nie wiem dokładnie co trzeba wypełnić. W każdym razie logiczne jest, że osoba nie będąca właścicielem auta nie może brać na siebie OC. Jakby tak było, to każdy brałby na kogoś OC aby mieć zniżki :P.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pon, 08.06.2009, 14:15
Profil

Postów: 2
Post Re: OC nie namnie. (Pokrecone)
ok, dzięki za odpowiedź. Wie ktoś może czy musze coś zrobić żeby ją wpisać jako współwłaśćcielke tego samochodu? Przerejestrować czy coś w tym stylu?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia Snrlg.


Pon, 08.06.2009, 18:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: OC nie namnie. (Pokrecone)
Idź po prostu do wydziału komunikacji i powiedz, że chcesz dopisać współwłaściciela. Dadzą Ci odpowiednie papierki i tyle. Za bardzo kombinujesz.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pon, 08.06.2009, 21:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: OC nie namnie. (Pokrecone)
Cytuj:
ok, dzięki za odpowiedź. Wie ktoś może czy musze coś zrobić żeby ją wpisać jako współwłaśćcielke tego samochodu?


Cytuj:
Idź po prostu do wydziału komunikacji i powiedz, że chcesz dopisać współwłaściciela. Dadzą Ci odpowiednie papierki i tyle. Za bardzo kombinujesz.


Nie tak szybko - to nie takie proste. Aby kogoś "dodać" - musisz najpierw oddać mu drogą darowizny pół auta. Czyli idziesz to URZĘDU SKARBOWEGO - oddajesz tam babci droga darowizny pół wartości auta (to nic nie kosztuje o ile połowa wartości auta nie przekracza czyba 9800 zł, powyzej tej kwoty musisz zabulić podatek :/). Dopiero z papierem z US idziesz do wydziału komunikacji przerejestrować auto na "dwie osoby" .... Wiem bo też tak kiedys robiłem :/

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 19.06.2009, 13:56
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018