Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 4:19




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
Panowie, krótka piłka z mojej strony, muszę się dowiedzieć jak najwięcej o firmie MTU. Może ma ktoś z was u nich ubezpieczony samochód ? Jakie są opinie o tej firmie ? Dużo skarg itp ? Proszę o szybką pomoc ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 27.05.2008, 18:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
ja mam ! ale tylko w kwesti OC jak to jest w przypadku AC nie wiem - nie posiadam samochodu i nigdy posiadac nie zamierzam , by go w tej kwesti ubezpieczac , jesli chodzi o OC sÄ… najtansi na rynku . I pamietajcie to ergo Hestia !! Sopot

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Wto, 27.05.2008, 19:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
krzys124 napisał(a):
ja mam ! ale tylko w kwesti OC jak to jest w przypadku AC nie wiem - nie posiadam samochodu i nigdy posiadac nie zamierzam , by go w tej kwesti ubezpieczac , jesli chodzi o OC sÄ… najtansi na rynku . I pamietajcie to ergo Hestia !! Sopot


Kto by chciał AC na 18 letnie auto, nawet żadna firma nie będzie chciała tego ubezpieczyć :lol: A chodzi rzeczywiście tylko o OC. I jak, nie masz póki co żadnych zastrzeżeń do nich ? To coś złego, że ergo Hestia z Sopotu bo nie rozumiem ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 27.05.2008, 21:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
a jak moge miec jakiekolwiek zastrzezenia ?? o co chodzi , przeciez mnie interesuje tylko i wylacznie ile zapalace , a ma to byc mało !! i mam szczerze mówiac gdzieś co sie dziac bedzie jezeli do kogoś wjade bo to wtedy to towarzystwo bedzie mu pokreywac z mojej polisy jego powstale szkody - tak wiec mi to rybka jakie to czy rzetelne czy nie - towarzystwo , strach i obawa nastepuje kiedy to do mnie ktos wjedzie a ma ubezpieczenie w jakiejs pipidówie :mryellow: wtedy moze byc problem , ale ten problem wystepuje nawet jesli ktoś ma OC w PZU - WIEC ? O CO cI CHODZI ?? :lol:
TO DOBRZE ZE ERGO hESTIA

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Śro, 28.05.2008, 7:23
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
W przypadku OC niech Cie obchodzi tylko cena ... jakbyś (odpukać) coś komuś zrobił to niech on sie martwi czy firma jest porzadna czy nie :!: :lol:
Mnie też 2 lata temu koleś wypchał załatwionym przez telefon OC z LINK4 i za odszkodowaniem musiałem zam łazić, jeździć, dzwonić, czekać i dlatego wiem że np. AC bym w link4 nie kupił w życiu :!: :evil: A własciciel tej polisy miał wszystko w dupie. Jeśli byś kupował AC to wówczas warto sie firmie przyjrzeć ...

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 28.05.2008, 10:28
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
No czyli firma, która ubezpieczy Polo została wybrana ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 28.05.2008, 14:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 381
Samochód: Saab 9-3
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
z tym MTU miałem nastepujacy walek. pomylili sie w numerze rejestracyjnym i vinie w polisie co jest rzecza normalna u nich bo miałem u nich 2 auta i w dwoch byly bledy w vinie a w 1 jeszcze w numerze rej, ale niewazne.... po wygasnieciu polisy po moze roku czy dwoch pomimo iz na pismie zerwalem umowe z nimi przyslali mi zalegle oplaty do zaplacenia na błedne numery czyli jakby nie patrzec na wirtualne auto i jeszcze mendy sadem grozili!!!

_________________
Fan ON


Śro, 28.05.2008, 16:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
i co wielkiego ?? to samo mialem w PZU jak i Warcie , dlatego poszedlem do MTU wiec ??

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Śro, 28.05.2008, 19:00
Profil

Postów: 19
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
pardon, a napisz coś więcej o tej sytuacji z linkiem, bo właśnie u nich chcę się ubezpieczyć i nie chciałbym się jakoś naciąć..


Śro, 28.05.2008, 20:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
ale drodzy koledzy - to ze ktos mial tak a nie inaczej wcale nie oznacza , ze Ty też tak miec bedziesz , do mnie jak do du*y wjechał ktos z LINK 4 to mialem zalatwiaone bez problemu - tak ze sami widzicie ....

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Czw, 29.05.2008, 7:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
dollar napisał(a):
pardon, a napisz coś więcej o tej sytuacji z linkiem, bo właśnie u nich chcę się ubezpieczyć i nie chciałbym się jakoś naciąć..


Koleś ubezpieczony w linku wjechał mi w bok auta, dał mi polisę z którą bujałem sie chyba miesiąc - zerowy kontakt , kilkanaście przekierowań, czyli spychologia (ciekawe ze jak sie chce zawrzeć umowe to procedura jest banalna, a w sytuacji odwrotnej kidy oni mają komuś coś wypłacic - jest taki totalny syf!). Rzeczoznawca przyjechał chyba po 3 tygodniach, sprawa też gdzies potem zamarła musiałem dzwonić przypominać sie, nikt nic nie kumał nie wiedział, z jednego miasta do drugiego mnie odsyłali. Na kasę czekałem czyba 4 miesiace :evil: Najgorszemu wrogowi nie życzę zeby ktoś ubezpieczony w link4 wjechał mu w auto. Jak to jest w przypadku AC nie wiem ... napewno latwiej załatwisz polisę, niż (odpukać) w przypodku kolizji dojdziesz swoich praw czy pieniedzy ... I jeszcze jedna sprawa - auto było skasowane totalnie i orzeczono szkodę całkowitą - fajnie, tyle że jeśli chodzi o pieniądze to dostałem kwote równą cenie rynkowej minus wartość pozostałą złomu :evil: Qrwa i co miałem sobie sam to auto na allegro na części żenić żeby zarobić na nowe :?: LInk sobie powinien wziąść ten złom skoro to jego klient nabroił. Ogolnie popłynąłem masakrycznie na tym zdarzeniu więc reasumując po kiego grzyba te całe polisy :evil:

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Czw, 29.05.2008, 9:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 26
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
Rozumiem, że się tak zdenerwowałeś, ale myślę, że tak jest we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych…odnośnie wartości pozostałej złomu- podejrzewam, że taki zapis jest w OWU- nie sądzę, żeby podjęli taką informację bez żadnej podstawy prawnej.


Czw, 29.05.2008, 21:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
Nie wnikam na jakiej podstawie kazali mi się bujać ze złomem, wiem jedno - nie istnieje chyba ani jedna firma, która wynagrodziłaby/zrekompensowała w pełni poniesioną szkodę. A co do złomu - powinni zapłacic wartoś rynkową auta, a wrak odholować na złom (dla bezpieczeństwa społeczeństwa) bo coniektórzy jeszcze pewnie są zdolni to wyklepać i jeździć tym po ulicach, więc nie wiem czy to rozsądne. Powinien być przepis nakazujący w przypadku szkody całkowitej złomowanie wraku

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 30.05.2008, 8:16
Profil

Postów: 80
Miejscowość: częstochowa
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
Nie jestem przekonany , ale chyba z tym złomowaniem to tak jest . Na innym forum przeczytałem iż na to jest jakiś przepis . Jeśli jest szkoda całkowita i skasujesz auto , to należy się wypłata w/g wartości rynkowej , czy jakoś tam . Przykład : Mojej znajomej rozbili starego maluszka . Szkoda całkowita - do wypłaty 500 zł . Przy mnie zadzwoniła na złomowisko , po paru godzinach przyjechała laweta . Papierkowa robota , wyrejestrowanie auta , wizyta w PZU i z tych 500 zrobiło się 900 . Więc jak to jest ?


Pią, 30.05.2008, 12:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
pardon napisał(a):
N wiem jedno - nie istnieje chyba ani jedna firma, która wynagrodziłaby/zrekompensowała w pełni poniesioną szkodę.


No u nas nie , ale juz w niemczech jest to powszechne
Kolega jechal do polski autem z niemiec (na stale mieszka w niemczech ) nowym autem audi a-3 , wtedy jeszcze były marki w niemczech , wjechał w tył innego auta , szkode naprawiono mu w Besmarekcsie - Zabrze , wymiana zderzaka , wymiana chłodnik klima i chłodzenie , nowa lampa i maska pzrednia - po naprawie dostał jeszcze zwrot pieniedzy za kazdy dzien bez auta , czas kiedy to stało w naprawie i pamietam jak dzis !! 600 marek dodatkowo , bo mimo ze wszystkie czesci dostał nowe - to tyle pzrez ten wypadek to auto stracilo na wartosci , co dostal wyplacone ! TO SIE NAZYWA UBEZPIECZYCIEL :mryellow:

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pią, 30.05.2008, 13:09
Profil

Postów: 8
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
Rzeczywiście pardon, masz rację, pewnie co poniektórzy wyklepaliby sobie wrak i wyjechali nim na ulice- niestety idiotów jest mnóstwo...
A odnośnie złomu- jeśli takiego przepisu nie ma, no to przecież nie można mieć pretensji do ubezpieczyciela w takiej sytuacji.


Nie, 01.06.2008, 21:27
Profil

Postów: 14
Post Re: Towarzystwo ubezpieczeniowe MTU
A ja troche z innej beczki. Co sądzicie o ubezpieczeniach direct? Czytałem że to jest przyszłość i będzie się to rozwijać bardzo intensynie.

_________________
:)


Czw, 03.07.2008, 22:27
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018