Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 5:53




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
zwrot OC 
Autor Wiadomość

Postów: 11
Miejscowość: krakow
Post zwrot OC
czesc, mam pytanie zaplacilem swoje oc, po czym sprzedalem samochod, kupujacy napisal ze rezygnuje z mojego OC , bylem w ubezpieczalni, podpisali mi umowe, ale nic nie powiedzieli w jaki sposb zwraca mi ewentualna skladke, czy ja woogle dostane czy musze sie z nimi skontaktowac ??


Nie, 02.03.2008, 13:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: zwrot OC
to ze podpisał rezygnacje nie oznacza iż mu sie nie odmieni i przejmie jednak Twe ubezpieczenie - NIESTETY TAK JET
Powinni ci przesłac pieniadze na wskazane konto, ale w oddziale w kasie wypłacic . idz i zapytaj

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pon, 03.03.2008, 8:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 216
Miejscowość: Poznań
Samochód: Rover 214i
Post Re: zwrot OC
Mam podobne pytanie.
Powiedzmy, że kupiłam auto z OC ważnym do końca roku i chce to OC zatrzymać. Czy muszę dopłacać do składki którą uiścił poprzedni właściciel? (np jeśli on miał 60% zniżek a ja mam 0%)

_________________
Juve per sempre


Wto, 01.04.2008, 10:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: zwrot OC
Alexa ja w zeszłym roku kupiłem auto, które miało ubezpieczenie (w PZU) ze zniżką 60%, z tym, że należało zapłacić drugą ratę. chciałem ją zapłacić i dopłacić różnicę w zniżkach (ja miałem 30%). pani agentka, która mnie odwiedziła powiedziała, że nie ma takiej możliwości i muszę ubezpieczyć auto "na nowo" na cały rok z własnymi zniżkami. jednak nie dałem za wygraną i wybrałem się do inspektoratu PZU. tam pani z obsługi klienta, spytała czemu po prostu nie chcę opłacić drugiej raty. ja na to, że są inne zniżki! ona jednak kazała napisać mi pismo mniej więcej takie: "proszę o przepisanie ubezpieczenia z samochodu o numerach takich i takich, właściciela takiego i takiego, na ...... BEZ REKALKULACJI SKłADKI". podpisała i podbiła swoja pieczątką (panie referent - o ile dobrze pamiętam). wysłała mnie do agencji PZU, aby już tam opłacić składkę. w agencji pani ubezpieczająca zdziwiła się najpierw, ale powiedziała że skoro mam takie pismo podpisane i podbite to nie ma problemu. tym sposobem miałem przez pół roku ubezpieczenie z 60% zniżką. teraz już wróciłem do swoich, teraz mam 40%. myślę, że nie był to żaden wał, tylko po prostu można taką zasadę zastosować. polecam wybrać się do INSPEKTORATU, nie agencji i tam zapytać, ewentualnie powołać się na takie możliwość. oczywiście wszystko zależy od "widzimisie pani". życzę powoidzenia!

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Wto, 01.04.2008, 11:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 216
Miejscowość: Poznań
Samochód: Rover 214i
Post Re: zwrot OC
Emer dzięki za pomoc.
Póki co nie kupiłam auta. Aktualnie szukam odpowiedniego auta i podliczam ewentualne koszty. Jeśli mogłabym skorzystać z 'cudzego' OC to byłby dodatkowy atut danego auta, tym bardziej, że wg taryfikatorów z różnych ubezpieczalni moje OC wyniosłoby 1100-1900zł a planuje wykupić indywidualne blachy, które też sporo kosztują.

_________________
Juve per sempre


Wto, 01.04.2008, 18:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: zwrot OC
Alexa napisał(a):
Emer dzięki za pomoc.
Jeśli mogłabym skorzystać z 'cudzego' OC to byłby dodatkowy atut danego auta,

no nie za bardzo po rekalkulacji skladki która musisz dokonac i tak dopłacisz do ewentualnego przejetego ubezpieczenia

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Śro, 02.04.2008, 9:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: zwrot OC
krzys124 napisał(a):
Alexa napisał(a):
Emer dzięki za pomoc.
Jeśli mogłabym skorzystać z 'cudzego' OC to byłby dodatkowy atut danego auta,

no nie za bardzo po rekalkulacji skladki która musisz dokonac i tak dopłacisz do ewentualnego przejetego ubezpieczenia

ja nie dopłacałem różnicy.

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Śro, 02.04.2008, 12:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: zwrot OC
bo moze byles w tym samym progu , jesli nie - moze ubezpieczyciel sie upomniec o swoje
jesli ja mam 60% zniżek a odemnie auto kupi ktos kto znizek nie ma zadnych ! to po rekalkulacji skaldki wyjdzie mu dopłata do mojej polisy

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Śro, 02.04.2008, 13:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: zwrot OC
krzys124 napisał(a):
bo moze byles w tym samym progu , jesli nie - moze ubezpieczyciel sie upomniec o swoje
jesli ja mam 60% zniżek a odemnie auto kupi ktos kto znizek nie ma zadnych ! to po rekalkulacji skaldki wyjdzie mu dopłata do mojej polisy

pisałem, że miałem 30% zniżek,a poprzedni właściciel 60%. nikt nie upomniał się o różnicę. nie mogę tego logicznie wytłumaczyć. nie znam dobrze przepisów. wiem jedynie, że nie było to po żadnej znajomości. nie chcę się z nikim spierać, opisałem tylko swój przypadek.

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Śro, 02.04.2008, 13:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 216
Miejscowość: Poznań
Samochód: Rover 214i
Post Re: zwrot OC
krzys124 napisał(a):
Alexa napisał(a):
Emer dzięki za pomoc.
Jeśli mogłabym skorzystać z 'cudzego' OC to byłby dodatkowy atut danego auta,

no nie za bardzo po rekalkulacji skladki która musisz dokonac i tak dopłacisz do ewentualnego przejetego ubezpieczenia

Tak ale w tym przypadku jest szansa, że zapłace mniej niż gdybym miała wykupić swoje...chyba, że auto będzie ubezpieczone w CU a oni wyliczyli mi składkę (wstępnie) na 1900zł :shock: (W link4 około 1000zł)

_________________
Juve per sempre


Śro, 02.04.2008, 23:58
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018