Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:44




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
niezapłacone oc 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 115
Post niezapĹ‚acone oc
Witam niedawno gdy nabyłem nowy samochód nie zdążyłem wypowiedzieć starej umowy oc poprzedniego właściciela{zapomniałem} a zawarłem nową umowe z inna firmą.No i zaczeło się bo zaczeli do mnie wysyłać różne pisma o zapłate oc,już trzy takie przysłali.Teraz moje pytanie,jakie są tego konsekwencje{co za to grozi}.Jest to suma 1500zł ale ja nie zamierzam tego płacić z powodu braku takiej gotówki.Czy można ten problem jakoś rozwiązać żeby tego cholerstwa nie płacic,jak z tego wybrnąć?

_________________
chetnie pomoge piszcie!!


Wto, 08.01.2008, 15:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: niezapĹ‚acone oc
nie wybrniesz ! musisz zaplacic to ubezpieczenie i tak oto bedziesz mial dwie polisy

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Wto, 08.01.2008, 15:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 115
Post Re: niezapĹ‚acone oc
A nie dało by rady tego zapłacic i potem jakoś wypowiedziec umowe.Musze coś wykombinować bo przeciez to dla mnie duża suma.

_________________
chetnie pomoge piszcie!!


Wto, 08.01.2008, 17:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: niezapĹ‚acone oc
nic nie zrobisz !!!

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Śro, 09.01.2008, 8:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 12
Miejscowość: Majków / k. kielc
Post Re: niezapĹ‚acone oc
gdzieś czytałem że można napisać do tej firmy w której sam teraz ubezpieczyłeś prośbę o anulowanie umowy, zadzwoń najlepiej do nich i się spytaj.

_________________
Ford Scorpio 2.0


Czw, 21.02.2008, 18:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post Re: niezapĹ‚acone oc
krzys124 napisał(a):
nie wybrniesz ! musisz zaplacic to ubezpieczenie i tak oto bedziesz mial dwie polisy

na tym polega paradoks...
Krzys ma racje...a 2 polis tez nie mozna posiadac wie czy tak czy siak jest zle :wink:


Czw, 21.02.2008, 22:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: niezapĹ‚acone oc
niedawno bylem w tej samej sytuacji. tez nie wypowiedzialem i ubezpieczylem sie gdzie indziej. z gory zaznaczam, ze mnie sie udalo.
najwazniejsze jest gdzie masz te ubezpieczenia?
moze jednak opisze moj przypadek i cos ci on podpowie. po poprzednim wlascicielu odziedziczylem ubezpieczenie w pzu. wiem ze to glupie, ale po prostu nie wiedzialem ze trzeba wypowiedziec stara umowe. lepsze warunki ubezpieczenia zaoferowal mi allianz. po 3 miesiacach dostalem pismo z windykacji pzu. oczywiscie sprawa wydaje sie z gory przegrana, bo nie ma oficjalnych/prawnych mozliwosci na zerwanie umowy. pojechalem wiec do inspektoratu popytac co mozna zrobic. u pierwszej babki dostalem praktycznie kopa. powiedziala, ze moge napisac pismo z prosba o roziwazanie umowy, ale ze sznase sa marne. zalamka! jak sie otrzasnalem, pomyslalem ze co mi szkodzi, nie mam nic do stracenia. zadzwonilem do tego samego inspektoratu i trafilem na inna babke. no i powiedziala, ze pismo nalezy skierowac do naczelnika. przepytala mnie czy mam jeszcze jakies inne ubezpieczenia w pzu. mialem u nich ubezpieczenie mieszkania, nw i "na zycie". powiedziala, ze mam zrobic ksera tych polis, zeby wykazac ze mimo wszytsko jestem nadal klientem pzu. poza tym zrobic ksero nowego ubezpieczenia (tego z allianz). w pismie przyznalem sie do niewiedzy, ze nowy ubezpieczyciel nie poinformowal mnie o potrzebie wypowiedzenia, no i ze nadal pozostane ich klientem przedluzajac ubezpieczenia, ktorych ksera dolaczylem do pisma. tym sposobem udalo mi sie wybrnac. mam swiadomosc tego ze mialem duzo szczescia. pani z pzu poinformowala mnie, ze tylko dlatego pozwolili na rozwiazanie umowy, ze nadal bede ich klientem.

szperalem troche w inetrnecie na temat "podwojnego OC" i okazalo sie, ze problem nie jest rzadki. po prostu ustawa nie jest precyzyjna, napisana byle jak. jakis profesor z UAM wypowiadal sie na ten temat - drugie ubezpieczenie powinno byc traktowane jako dorowolne, a co za tym idzie powinna byc mozliwosc rezygnacji. po drugie jezeli umowa zawarta jest na dluzej niz pol roku - w tym przypadku na rok, powinna byc klauzula pozwalajaca na zerwanie tej umowy, placac np okreslona kare. taka mozliwosc jest na w telekomunikacji, gdzie umowy tez przedluzaja sie na bezterminowo i zerwanie kosztuje tam (kiedys tak bylo) 180zl.
zycze powodzenia!!!

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Wto, 25.03.2008, 13:10
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018