Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 23:38




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Sprowadzone auto, a ubezpieczenie? 
Autor Wiadomość

Postów: 4
Post Sprowadzone auto, a ubezpieczenie?
Kupiłem auto z Niemiec, któremu skończyło się już ubezpieczenie. Na tablicach ma date 20.10.07. O ile sie orientuje takim autkiem nie moge jezdzic. I stąd moje pytanie:
Czy abym mógł jezdzić to musze zarejestrowac auto w Polsce, ubezpieczyc i dopiero jezdzic czy wystarczy ze zrobie przeglad i ubezpiecze go na tablice przejazdowe i bede mógł jezdzic dopóki nie załatwie polskich tablic, a pozniej po prostu zmienią mi numer rejestracyjny w danych ubezpieczenia gdy juz dostane polskie tablice?

Dzieki za pomoc
Pozdrawiam


Śro, 24.10.2007, 15:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
z tym jest sajgon !! bo kazdy twqierdzi inaczej i inaczej jezdzi , jednio mają przeglad zerowy i dokupują ubezpieczenie , które ubezpieczyciel wystawi , inni jeszcze inaczej , ale prawdą jest jedno , ze jak złapie cie policja a tablice bedziesz mial nie wazne , to te wykupione ubezpieczenie bedzie o kand du*y rozczas , dopiero miesiac temu sie kłucilem z policjantem , na szczerscie on , był wyrozumialy , na mopje ataki (bo nerwowy jestem ) powiedzial ... mam wzywac lawete ?? a pan potem bedzie dochodził swych racji ...... :mryellow:
ćóz odpuscilem

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Czw, 25.10.2007, 7:51
Profil

Postów: 4
Post 
1. Czyli rozumiem krzys124, że ta data nadrukowana na tablicy to data ważności i po niej po prostu nie mozna jezdzic danym autem dopóki sie go nie zarejestruje na polskie tablice tak?
2. Ile zapłaciłeś w takim razie za jazde na niewaznych tablicach?


Pią, 26.10.2007, 19:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
ja sie tam zawsze dogadam :mryellow: jak odbieram auto np z Zar , to oni robią plastikowe tablice , przeglad zerowy , ubezpieczenie na miesiac i tak jade do domu , jeszcze mnie nigdy nie złapano !! na takich tablicach , na nie waznych z czerwonym paskiem - tak , ale sie dogadalem , stad wiem ze nie ma opcji na jazde na takich tablicach , z drugiej strony ...cała zachodznia polska jezdzi z wykupionymi ubezpieczeniami , wiuec juz sam nie wiem , u nas na slasku byłem pytac w komendzie policji i naczelnik mi powiedzial wyraznie - NIE WOLNO !!! na moje pytanie to dlaczego ubezpieczyciel wystawia ubezpieczenie ? odpowiedział krzywą miną :mryellow:

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Nie, 28.10.2007, 19:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018