Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 7:27




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Światła przez cały rok 
Autor Wiadomość

Postów: 87
Miejscowość: MHZ
Post ĹšwiatĹ‚a przez caĹ‚y rok
Mam pytanie czy w końcu od 1 szego kwietnia wejdzie ta uchwała jazdy na światłach przez cały rok ??


Nie, 25.03.2007, 13:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1276
Miejscowość: o/Tarnobrzega
Samochód: Fiat Punto i CC
Post 
Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym, która zobowiązuje kierowców do jazdy z włączonymi światłami mijania przez cały rok, przez całą dobę :/
ale z drugiej strony będzie mniej wypadków :?

_________________
kochaj, szalej i nie pytaj co dalej :wink:


Czw, 29.03.2007, 6:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
I bardzo dobrze - ja i tak jeżdżę cały rok na światłach :D
Ale już widzę dziadków płaczących w TV, że auto będzie spalać więcej paliwa i żarówki będą się częściej przepalać :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.exoticcars.pl


Czw, 29.03.2007, 9:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
Pierwszy chyba dobry pomysł tego rządu. Ustawa wchodzi w życie z dniem 11 kwietnia. Dla mnie się wiele nie zmieni, bo i tak cały rok świecę

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Czw, 29.03.2007, 12:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
no tak , ja sam tez jestem za , ale ci co mają na ksenonach samochody juz min fajnych miec nie bedą , palniki sa obliczone wszak na około 2000 h :mryellow:

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Czw, 29.03.2007, 13:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
krzys124 napisał(a):
palniki sa obliczone wszak na około 2000 h


No, prawie. Normy fabryczne w tej chwili przewidują około 18 000 tys. godzin bezawaryjnej pracy.

_________________
http://www.exoticcars.pl


Czw, 29.03.2007, 13:34
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
markus napisał(a):
18 000 tys


czyli jakby ktoś 6h dziennie jeździł to i tak tylko raz na 8 lat wymieni ... znając zycie wcześniej auto sprzeda :lol:

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Czw, 29.03.2007, 13:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1185
Samochód: Schuka-B
Post 
krzys124 napisał(a):
no tak , ja sam tez jestem za , ale ci co mają na ksenonach samochody juz min fajnych miec nie bedą , palniki sa obliczone wszak na około 2000 h :mryellow:


...jestem jak najbardziej za. Co do Xenonów, to nie są one montowane w najtańszych samochodach. Kogoś nie stać na zmianę żarówek, to niech się na mpk przesiądzie...

_________________
"Oszczędny to będzie na przykład "golfik III w tedeiku", tyle że z radością z jazdy nie ma to wiele wspólnego. Już lepiej Poloneza, obciach mniejszy"

- mastah Jonas


Czw, 29.03.2007, 14:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1276
Miejscowość: o/Tarnobrzega
Samochód: Fiat Punto i CC
Post 
Cytuj:
Kogoś nie stać na zmianę żarówek, to niech się na mpk przesiądzie...

o właśnie kogo stac na drogie auto to i stać go na drogie żarówki :wink:

_________________
kochaj, szalej i nie pytaj co dalej :wink:


Czw, 29.03.2007, 15:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
jakie drogie , bmw z 98 roku juz ma ksenon

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Czw, 29.03.2007, 18:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1276
Miejscowość: o/Tarnobrzega
Samochód: Fiat Punto i CC
Post 
krzys124 napisał(a):
jakie drogie , bmw z 98 roku juz ma ksenon

np ja nie moge sobie pozwolić na takie coś :/ choć pracuje....
nie każdy zarabia 2000 zł / miesiąc :>

_________________
kochaj, szalej i nie pytaj co dalej :wink:


Czw, 29.03.2007, 20:31
Profil

Postów: 87
Miejscowość: MHZ
Post 
ale za 5 lat auta które mają ksenony będą tańsze, więc dostępniejsze dla wiekszej ilości osób, a przepis zostanie.


Pią, 30.03.2007, 12:44
Profil

Postów: 199
Miejscowość: Z KRAINY LATAJĄCYCH SIEKIER
Post 
krzys124 napisał(a):
palniki sa obliczone wszak na około 2000 h


markus napisał(a):
No, prawie. Normy fabryczne w tej chwili przewidują około 18 000 tys. godzin bezawaryjnej pracy.


Każdy wie, że nie ciągłe świecenia, ale włączanie i wyłączanie szkodzi każdemu rodzajowi żarówek.
Jeżeli ktoś średnio 3 razy dziennie uruchamia silnik to żarówki w jego samochodzie mogą być włączane do 6 razy i wyłączane nawet do 6 razy. UZASADNIENIE: wsiadamy do samochodu przekręcamy kluczyk w pozycje jazda system elektryczny zaczyna dziać (przełącznik świateł został w pozycji włączony)zaczyna działać radio, nawiew, światła, podświetlenie deski, rozdzielczej konsoli(zimą czasem ogrzewanie tylnej szyby) komputer przeprowadza diagnostykę układów bezpieczeństwa i wspomagania jazdy (ABS, poduszki, pasy itp.).Przekręcamy kluczyk do pozycji rozruchu(komputer a w starczych modelach pojazdów system styczniów) odcina zbędne odbiorniki prądu- radio światła nawiewy. Silnik zapala pomyślnie odbiorniki prądu są włączane ponownie w obwód zasilania w prąd światła zapalają się

_________________
BartezTK
NIE uciekajcie z miejsc wypadków DAJCIE OFIAROM,WIEKSZE SZANSE NA PRZEŻYCIE


Pią, 30.03.2007, 15:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1276
Miejscowość: o/Tarnobrzega
Samochód: Fiat Punto i CC
Post 
17 kwietnia 2007 r.
włączamy swiatła i nie gasimy :wink:

_________________
kochaj, szalej i nie pytaj co dalej :wink:


Śro, 04.04.2007, 6:40
Profil

Postów: 229
Miejscowość: Gdynia
Post 
Wszędzie każdy mówi że nikt tego nie chce a na każdym forum każdy mówi że jemu się podoba że to fajne jest..
może ktoś boi się wygłosić swoje zdanie? :>


Śro, 04.04.2007, 12:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post 
Mi sie to podoba i dobrze tak ze tak jest. Poprawia to moje bezpieczenstwo na drodze i dzieki temu moge pewniej jedzic bo lepiej widze samochody latem jak jest upał.
Czesto jezdze na wakacje na Mazury drogami gdzie z obu stron jest las. Rzuca on cien na droge a do tego przez drzewa przebija sie słonce. Na dodatek gorace powietrze "faluje" nad jezdnia. Wszytsko to powoduje ze samochod jadacy na przeciwko daleko jest niewidoczny bo zlewa sie z otoczeniem. Wyprzedzajac inne auto mozna wyskoczyc na czołowke. Jesli ten samochod z naprzeciwka ma właczone swiatła jestem w stanie ocenic lepiej jego odległosc i sprawniej wykonac manewr.
W ten konkretny sposob swiatła u innych kierowcow pomagaja mi w jedzie i dobrze ze wszyscy beda je właczac.
Jak ktos marudzi ze zwieksza sie przez to koszta eksloatacji( smieszne dla mnie) to niech przesiadzie sie na rower.


Śro, 04.04.2007, 13:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1276
Miejscowość: o/Tarnobrzega
Samochód: Fiat Punto i CC
Post 
to juz od dzisiaj jeździmy na swiatłach :wink:
17.04.2007 r. pamiętny dzień :wink:

_________________
kochaj, szalej i nie pytaj co dalej :wink:


Wto, 17.04.2007, 9:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
markus napisał(a):
Ale już widzę dziadków płaczących w TV, że auto będzie spalać więcej paliwa i żarówki będą się częściej przepalać


Ostatnio miałem okazje posłuchać opinię jednego z takich - nie dzadek jeszcze, bo 40 lat z hakiem, ale o motoryzacji nie ma pojęcia, prawka nie ma, ale syn ma fure. Opinia w stylu "Wiadomo po co to zrobili, dla kasy. Akumulatory będą się szybciej niszczyć, zarówki przepalać i ktoś na tym będzie kasę tłukł". Nawet dyskusji z nim nie podjąłem, bo i po co? Ręce opadają.

A idąc za tropem tych "oszczędnych" - auto ma to do siebie, że elementy eksploatacyjne się wykorzystują. Jak komuś żal pieniedzy raz na parę lat na żarówkę, to niech nie jedzi. Teraz jednak pojawi się nowy dylemat "Opony na zimę, czy ksenony?" :twisted:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 17.04.2007, 10:25
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
Ice napisał(a):
A idąc za tropem tych "oszczędnych"


Niech sobie oni podliczą ile rocznie wydają na paliwo - jeśli ktoś jeździ codziennie to na pewno pare tysięcy zeta rocznie. Jeśli przykładowo mnie roczny koszt samego paliwa wynosi około 4 kPLN to gdzie tam rozkminiać nad żarówką za pare złotych :roll: Niech sobie skuter kupią ...

Aż strach myśleć jak tacy ludzie muszą traktować z oszczednosci swoje samochody - pewnie na przekór władzy nie zmieniają oleju, filtrów i innych środków eksploatacyjnych a do spryskiwaczy zbierają deszczówkę ... :lol:

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Wto, 17.04.2007, 11:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post 
zastanawiam siÄ™ czy ten przepis dotyczy teĹĽ rowerzystĂłw? wg. mnie teĹĽ powinien.

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Wto, 17.04.2007, 12:40
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018